Termin oczekiwania na SIII

Opinie, pytania i porady dotyczące zakupu Superba
Regulamin forum
1. Temat musi zaczynać się od [S1] lub [S2], a treść powinna być taka sama jak ta występująca w cenniku lub konfiguratorze, np. "[S2] Przygotowanie pod telefon GSM I"
2. Jeden wątek powinien dotyczyć jednej opcji wyposażenia dostępnej w cenniku lub konfiguratorze.
Mio
Posty: 46
Rejestracja: 9 paź 2021, o 11:40
Samochód: Superb III Kombi 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: Czeka

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: Mio »

Ja przeszukałem wszystkie marki i nie znalazłem nic innego ciekawego jako nowe.
Jedynie brałem pod uwagę z dodatkową opłatą używane:
- Audi A6 Kombi Allroad lub zwykły rocznik 2020 i wyżej, ale tutaj za najmocniejszy silnik to trzeba grubo płacić.
- Volvo V90 lub V90 CC i tak samo jak wyżej.
Awatar użytkownika
Kasper
Posty: 313
Rejestracja: 7 lis 2021, o 21:48
Samochód: Superb III Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: 1.5TSI DADA (150KM)

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: Kasper »

Szary steel niemetalic jest we wszystkich 3szt.

Wysłane z mojego OP8PRO przy użyciu Tapatalka
[/quote]

Dorzuciłbym swój water word green ale niestety jakoś nie mam umiejętności...
bobrucznik
Posty: 32
Rejestracja: 22 lut 2022, o 14:09
Samochód: Inny
Rocznik: 2010
Silnik: Inny
Lokalizacja: Bochnia

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: bobrucznik »

Mio pisze: 10 mar 2022, o 23:18 Ja przeszukałem wszystkie marki i nie znalazłem nic innego ciekawego jako nowe.
Jedynie brałem pod uwagę z dodatkową opłatą używane:
- Audi A6 Kombi Allroad lub zwykły rocznik 2020 i wyżej, ale tutaj za najmocniejszy silnik to trzeba grubo płacić.
- Volvo V90 lub V90 CC i tak samo jak wyżej.
Miałem podobny dylemat. Ale podobnie wyposażone A6 czy V90 to około 100k PLN drożej. Do tego ja zamawiałem superba z silnikiem 2.0 TSI 280 więc w Volvo nie było by opcji na silnik o podobnych parametrach. Jest co prawda horrendalnie droga B6 która do tego pali jak smok więc można zapomnieć o przyziemnym spalaniu. Z drugiej strony pakować 200k co dla mnie jest sporą kwotą w używany samochód trochę mi się nie widziało. Ceny używek tak oszalały że za 200k to bym mógł mieć pewnie 3-4 latka po gwarancji z przebiegiem około 100k km i zbliżającymi się nieuchronnymi kosztami eksploatacji do tego marek premium. Sądzę że superb będzie tańszy w ewentualnych naprawach. Dlatego postanowiłem jednak poczekać. Mam w domu jeszcze XC70 D5 więc mam czym jeździć, chociaż i tutaj koszty serwisowania to niestety juz chyba inny świat niż skoda 🤔
asteriksx
Posty: 60
Rejestracja: 8 mar 2022, o 17:14
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: 2.0TDI (190KM)

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: asteriksx »

Właśnie sprawdzałem, citroena c5x , peugeota 508, mercedesa rożne wersje, ktoś porównał nawet v60 volvo to też sprawdziłem. Dla mie podstawa to 4x4 i mocny silnik, więc francuzy odpadły, mercedes wychodzi krocie nawet za c klasę, volvo nie ma przestrzeni.
Podsumowując znalezienie samochodu tej wielkości z 4x4 i mocą minimum 190-200 KM nierealne auto będzie głównie jeździło w trasach więc szukam diesla, pozostaje czekać. :)
asteriksx
Posty: 60
Rejestracja: 8 mar 2022, o 17:14
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: 2.0TDI (190KM)

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: asteriksx »

@bobrucznik masz już jakieś informacje o terminie produkcji?
Big
Posty: 1592
Rejestracja: 7 kwie 2012, o 17:20
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Lokalizacja: Lublin

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: Big »

Jak już piszemy tak nie w temacie. Ja również przymierzałem się do Volvo S60 i BMW 3. Po 2 Superbach myślałem żeby coś odmienić. Tylko że BMW było o 25 tys zł droższe a nie mialo 4x4x połowy wypożenia Superba L&K i słaby 190 KM silnik, malutki bagażnik i ciasne wnętrze . Owszem właściwości jezde i układ kierowniczy lepszy, ale to nie uzasadniało tak wysokiej ceny za to co skonfigurowałem.
Volvo S60 baaardzo mi się podoba. Skonfigurowałem je z 240 KM silnikiem i 4x4. Cena była tylko nieznacznie wyższa od Superba. Wyposazenie podobne. Więc dlaczego odpadło? Głównie przez paskudnie wolną skrzynię biegów. Ale także fatalna obsługę "tabletu" i brak wskaźników temp cieczy chłodzącej oraz temp oleju (przy doładowanym silniku te wskaźniki powinny być oczywistością) a wszystko dopełnił fabryczny ogranicznik prędkości (że o ciasnym wnętrzu i bagażniku wielkości jaką ma moja Renault 19 Chamade nie wspomnę).
Dlatego pozostałem przy Superbie. Będzie to już 3ci mój Superb pod rząd i dobrze, bo czegoś co jest dobre się nie zmiania, a z poprzednimi dwoma Superba i nie muakem absolutnie żadnych problemów.
asteriksx
Posty: 60
Rejestracja: 8 mar 2022, o 17:14
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: 2.0TDI (190KM)

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: asteriksx »

@Big raczej wszystkie wypowiedzi są w temacie, spieszę wyjaśnić, w oczekiwaniu na SIII, ja przynajmniej sprawdzam wszystkie alternatywne możliwości. Nie wiem jak inni ale ja mam możliwość bezkarnie wycofać się z zamówienia, więc nie czuje oporów przed poszukiwaniem alternatywy i sprawdzaniem wszystkiego co pojawia się na rynku. Ostatnio (08.03) wyszła mazda cx60 narazie niedostępna z dieslem, ale jednak coś nowego… tez jestem umówiony na ofertę z salonu, bo dlaczego nie? Wiec dyskusja o możliwościach i alternatywach jest moim zdaniem wpisana w temat oczekiwania na samochody. Temat wyposażenia również jest tematem odpowiednim, ja mam gwarancje, że mogę prze konfigurować moje zamówienie dowolnie.
Wracam do oglądania testów oraz czytania informacji dotyczących wszystkich możliwych samochodów spełniających moje wymagania. ;)
Veyron
Posty: 186
Rejestracja: 29 sie 2021, o 10:34
Samochód: Superb III Kombi Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Kontakt:

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: Veyron »

Raczej chodzi o to, że do dyskusji co zamiast Superba mamy już osobny temat https://www.superbclub.pl/viewtopic.php ... start=4095
Tutaj głównie narzekamy na terminy produkcji, cięcia wyposażenia i inne kłody rzucane pod koła 🙂
Big
Posty: 1592
Rejestracja: 7 kwie 2012, o 17:20
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Lokalizacja: Lublin

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: Big »

Veyron pisze: 12 mar 2022, o 07:33 Raczej chodzi o to, że do dyskusji co zamiast Superba mamy już osobny temat https://www.superbclub.pl/viewtopic.php ... start=4095
Tutaj głównie narzekamy na terminy produkcji, cięcia wyposażenia i inne kłody rzucane pod koła 🙂
Dokładnie tak 👍
Temu właśnie ma służyć ten temat, żeby każdy wrzucał info dot produkcji jako takiej, które udało mu się zdobyć.
Ostatnio zmieniony 12 mar 2022, o 13:26 przez Big, łącznie zmieniany 1 raz.
artho
Posty: 1208
Rejestracja: 26 wrz 2021, o 17:55
Samochód: Superb III Kombi 4x4 Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 2.0TSI (280KM)

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: artho »

https://ithardware.pl/aktualnosci/wojna ... 20301.html

Jak ktoś czeka na zamówionego Superba zamiast brać z placu co jest... to się pewnie nie doczeka... :/
Big
Posty: 1592
Rejestracja: 7 kwie 2012, o 17:20
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Lokalizacja: Lublin

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: Big »

Nie czytaj takich art. bo nie mają nic wspólnego z prawdą, przynajmniej na chwilę obecną. Mój Superb miał termin produkcji na 10 tydzień (czyli właśnie ten który mamy teraz) i zgodnie z tym terminem wszedł na produkcję 8 marca a wyprodukował się 9 marca. Z tego co się dowiedziałem to produkcja Superba idzie, jak narazie, zgodnie z planem
zalezi
Posty: 435
Rejestracja: 20 sie 2020, o 16:06
Samochód: Superb III
Silnik: 1.4TSI (150KM)

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: zalezi »

asteriksx pisze:Właśnie sprawdzałem, citroena c5x , peugeota 508, mercedesa rożne wersje, ktoś porównał nawet v60 volvo to też sprawdziłem. Dla mie podstawa to 4x4 i mocny silnik, więc francuzy odpadły, mercedes wychodzi krocie nawet za c klasę, volvo nie ma przestrzeni.
Podsumowując znalezienie samochodu tej wielkości z 4x4 i mocą minimum 190-200 KM nierealne auto będzie głównie jeździło w trasach więc szukam diesla, pozostaje czekać. :)
Masz Giulie od ręki z 4x4 280 km za około 200k.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
asteriksx
Posty: 60
Rejestracja: 8 mar 2022, o 17:14
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: 2.0TDI (190KM)

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: asteriksx »

Gulia super ale za mała, wszystkie przejazdy to 4 osobowa rodzina, do tego ja jestem wysoki więc za mną zawsze jest problem, do tego z reguły cały bagażnik rzeczy dla dzieci. Superb wygrywa we wszystkim... czekam :D
zalezi
Posty: 435
Rejestracja: 20 sie 2020, o 16:06
Samochód: Superb III
Silnik: 1.4TSI (150KM)

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: zalezi »

asteriksx pisze:Gulia super ale za mała, wszystkie przejazdy to 4 osobowa rodzina, do tego ja jestem wysoki więc za mną zawsze jest problem, do tego z reguły cały bagażnik rzeczy dla dzieci. Superb wygrywa we wszystkim... czekam :D
To faktycznie, odpada w takim wypadku. Właściwości jezdne Giulii uwierz mi - wyśmienite ;)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
bobrucznik
Posty: 32
Rejestracja: 22 lut 2022, o 14:09
Samochód: Inny
Rocznik: 2010
Silnik: Inny
Lokalizacja: Bochnia

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: bobrucznik »

asteriksx pisze: 11 mar 2022, o 20:31 @bobrucznik masz już jakieś informacje o terminie produkcji?
Jeszcze nie ale w poniedziałek będę dzwonił bo się namyslilem że może jednak dołożę sobie ACC jeszcze więc się dowiem przy okazji jak to wygląda. Chociaż zdziwił bym się gdyby był już jakiś termin wyznaczony. 😱
ODPOWIEDZ