Front Asist

Awatar użytkownika
pete220983
Posty: 75
Rejestracja: 14 sty 2021, o 17:11
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Imię: Piotr

Re: Front Asist

Post autor: pete220983 »

Po 2 miesiącach jeżdżenia z FA w S3 style 2020 jedyne dwie sytuacje w których się uaktywnił to prędkość około 70, samochód przed zwalnia, np. żeby skręcić, wtedy krzyczał, nawet ciut nadgorliwie.
W jeździe miejskiej wiele razy starałem się go wywołać nigdy się mi nie udało.
Nieważne, czy sam zbyt blisko podjeżdżałem, czy się toczyłem wytrącając prędkość.
Marekb
Posty: 282
Rejestracja: 15 sie 2018, o 09:06
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Aktualnie: 211
Imię: Marek
Lokalizacja: Gdańsk,Antwerpia

Re: Front Asist

Post autor: Marekb »

FA działa jak różnica prędkości między pojazdami mocno się zmieni ,czyli jadąc za ,ten przed nami zwolni trochę gwałtowniej albo my jadąc za autem mocno przyśpieszymy

Wysłane z mojego POCO F2 Pro przy użyciu Tapatalka

jorgus
Posty: 100
Rejestracja: 5 paź 2019, o 13:10
Samochód: Superb III Facelift
Silnik: 1.5TSI DADA (150KM)
Lokalizacja: Wrocław

Re: Front Asist

Post autor: jorgus »

Pozwolę się nie zgodzić z takim sformułowaniem. Miewałem ostrzeżenia przy zbliżaniu się do statycznych przeszkód (stojące na łuku auto, przydrożne drzewo na łuku drogi), więc nie użyłbym w tym przypadku pojęcia różnicy prędkości. Oczywiście traktuję to jako technologiczną ciekawostkę - poza alarmem nie wydaje mi się, żeby toto kiedykolwiek zahamowało za mnie i nie polegałbym na tym :)
Awatar użytkownika
coolmobil
Posty: 440
Rejestracja: 24 lis 2019, o 06:44
Samochód: Superb III 4x4
Rocznik: 2019
Silnik: 2.0TSI (272KM)

Front Asist

Post autor: coolmobil »

No to się bardzo mylisz.
Miałem przypadek przy nie dużej prędkości, gdy się zagapiłem. Auto dało alarm a jak już chciałem wciskać pedał hamulca to już nie było co.
Wpadł w podłogę, auto wykonało cała akcje.
Nie mowie ze w każdej sytuacji zatrzyma się za nas ale tak jak było powiedziane, gdy wykryje duża różnice prędkości 0 vs 40km/h czy w innym przypadku 100 vs 140km/h to najpierw włączy alarm, powinien zwiększyć ciśnienie w układzie hamulcowym, a jak nie reagujesz da po hamulcach. Czy skuteczne to będzie, lepiej nie sprawdzać
Wiele już było testów ze te automatyczne systemy nie do końca lub nie zawsze działają


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Marekb
Posty: 282
Rejestracja: 15 sie 2018, o 09:06
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Aktualnie: 211
Imię: Marek
Lokalizacja: Gdańsk,Antwerpia

Re: Front Asist

Post autor: Marekb »

jorgus pisze:Pozwolę się nie zgodzić z takim sformułowaniem. Miewałem ostrzeżenia przy zbliżaniu się do statycznych przeszkód (stojące na łuku auto, przydrożne drzewo na łuku drogi), więc nie użyłbym w tym przypadku pojęcia różnicy prędkości. Oczywiście traktuję to jako technologiczną ciekawostkę - poza alarmem nie wydaje mi się, żeby toto kiedykolwiek zahamowało za mnie i nie polegałbym na tym :)
Wszystko zależy czy masz dodatkowo wykrywanie pieszych ,wtedy zadziała na przeszkody statyczne

Wysłane z mojego POCO F2 Pro przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
caballero
Posty: 348
Rejestracja: 16 wrz 2016, o 16:48
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Imię: Tomek
Lokalizacja: Warszawa

Re: Front Asist

Post autor: caballero »

To ja tylko dodam, że raz mi się zdarzyło (toczyliśmy się w ciągu aut), jak gwałtownie przede mną przyhamowali i chciałem ich jeszcze na spokojnie ominąć (na pasie obok akurat była spora luka), to samochód sam ostro przyhamował i utknąłem pomiędzy pasami, przez co kierowcy z pasa obok też musieli przyhamować.
Po tej akcji zmieniłem ustawienia by front assist później reagował (tam były bodajże 3 opcje dot. dystansu, od jakiego ma reagować).


Jeden raz mi przyhamował, jak ktoś w ostatniej chwili zmienił pas i wjechał tuż przede mnie, jechałem jakieś 60 km/h, a przede mnie wjechał ktoś z prędkością ok. 30 km/h.

No i jeszcze pewnie kilka razy, których już nawet nie pamiętam.
jorgus
Posty: 100
Rejestracja: 5 paź 2019, o 13:10
Samochód: Superb III Facelift
Silnik: 1.5TSI DADA (150KM)
Lokalizacja: Wrocław

Re: Front Asist

Post autor: jorgus »

coolmobil pisze: 25 maja 2021, o 07:02 No to się bardzo mylisz.
Miałem przypadek przy nie dużej prędkości, gdy się zagapiłem. Auto dało alarm a jak już chciałem wciskać pedał hamulca to już nie było co.
Wpadł w podłogę, auto wykonało cała akcje.
Nie miałem na myśli, że to bezużyteczne, tylko ja wolę polegać w pierwszej kolejności na swojej stopie :) O wymuszonym hamowaniu miałem na myśli swoje doświadczenia, nie opinię jak to działa ogólnie - faktycznie mogło niejednoznacznie zabrzmieć. Chodziło mi o to, że jeśli załącza się alarm to ja zwykle też hamuję w tym momencie i FA nie musi robić tego za mnie. Oby z tym zagapieniem też mnie poratował, tymczasem po prostu uważam na drodze i staram się nie polegać na niezawodności tych systemów :) Jestem informatykiem więc coś na temat stuprocentowej niezawodności technologii mogę powiedzieć :)
yaro_1
Posty: 533
Rejestracja: 23 paź 2017, o 12:11
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Lokalizacja: wschodnie mazowsze

Re: Front Asist

Post autor: yaro_1 »

sama kontrolka u mnie dość często się pojawia, ale jak dla mnie system przydatny, zahamował za mnie raz, gdy stojąc w korku chciałem za szybko ruszyć, poza tym tylko piszczy i ja na razie to mi wystarczyło, a i pewnie kilka razy d... uratowało, raz mi się zdarzyło, że piszczał na barierki i małe znaki sierżanty na łuku drogi (zjazd z autostrady) gdy trochę za szybko jechałem
piicia
Posty: 20
Rejestracja: 6 gru 2017, o 18:53
Samochód: Superb III
Silnik: 1.6TDI (120KM)
Imię: Piotr
Lokalizacja: LDZ

Re: Front Asist

Post autor: piicia »

Witajcie,
Czy ktoś może miał problem z FA polegający na tym, że awaryjne zatrzymanie włącza się samo na pustej drodze? Już 3 razy mi się to zdarzyło. Jadę pustą autostradą i nagle auto zaczyna hamować ze 140km/h do prawie zera. Raz było w deszczu, dwa razy w nocy. Zgłosiłem już w dwóch serwisach i nic nie wykryli w komputerze. A ja trochę mam pietra bo do tej pory było pusto i nikt za mną nie jechał. Ale w końcu ktoś mi w tył wjedzie na autostradzie i będzie nieszczęście. Nie bardzo wiem co mogę jeszcze zrobić. Włączyłem rejestrator w aucie i nagrywam nie drogę a kokpit w aucie żeby nagrać w razie co hamowanie awaryjne.
marasmus007
Posty: 954
Rejestracja: 30 kwie 2011, o 01:34
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 371 KM/482 Nm
Imię: Mariusz
Lokalizacja: Poznań

Re: Front Asist

Post autor: marasmus007 »

piicia pisze: 30 sie 2021, o 22:36 Witajcie,
Czy ktoś może miał problem z FA polegający na tym, że awaryjne zatrzymanie włącza się samo na pustej drodze? Już 3 razy mi się to zdarzyło. Jadę pustą autostradą i nagle auto zaczyna hamować ze 140km/h do prawie zera. Raz było w deszczu, dwa razy w nocy. Zgłosiłem już w dwóch serwisach i nic nie wykryli w komputerze. A ja trochę mam pietra bo do tej pory było pusto i nikt za mną nie jechał. Ale w końcu ktoś mi w tył wjedzie na autostradzie i będzie nieszczęście. Nie bardzo wiem co mogę jeszcze zrobić. Włączyłem rejestrator w aucie i nagrywam nie drogę a kokpit w aucie żeby nagrać w razie co hamowanie awaryjne.
Raz mi się przydarzyło jadąc w gęstym śniegu, po czym FA się wyłączył i pojawił się komunikat FRONT ASIST NIEDOSTĘNY. Po 2 dniach sam powrócił do normalnej pracy.
kosmo
Posty: 13
Rejestracja: 19 lip 2018, o 11:05
Samochód: Superb III
Silnik: Inny
Aktualnie: 1.4 CZCA
Lokalizacja: KR XXXXX

Re: Front Asist

Post autor: kosmo »

Witam
Front Asist umarł. Nie od śniegu. Nie od uderzenia. Po prostu auto stało w garażu. Moduł 13 ma czarną ikonkę, nie da się w niego wejść żeby odczytać kody błędów. Błędy są w innych modułach i dotyczą braku komunikacji/braku informacji z modułem FA. Wtyczki sprawdzone, zasilanie 12V dochodzi do radaru z przodu zderzaka. Nadaje się to do: 1 kalibracji, 2 wymiany radaru lub innych modułów, 3 jeździć obserwować może mu przejdzie w wakacje (miesiąc minął i nic)???? Dodam, że "wyleczył" się na jeden dzień tak sam z siebie, dawał dobre odczyty w OBD11 i następnie zepsuł się ponownie. Śladów kun, szczurów, chomików pod maską nie ma, kable nie pogryzione. Ktoś to ogarnia w normalnych pieniądzach w małopolsce?
Załączniki
322496015_720172346091171_287271458661394624_n.jpg
321651028_2155277948005542_1597102094598962141_n.jpg
Awatar użytkownika
orlik
Doradca
Posty: 2986
Rejestracja: 16 lis 2016, o 22:04
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Aktualnie: 450/550
Lokalizacja: RZ

Re: Front Asist

Post autor: orlik »

Eldara masz pod Krakowem. Myślę, że był by w stanie pomóc, bo zajmuje się sprawami softowymi i dokładaniem dodatkowego wyposażenia.
https://eldar-sklep.pl

Osobiście go nie znam, tylko obd kupowałem internetowo, ale obserwuje, że dużo ludzi do niego się zgłasza.
Mihoo
Posty: 32
Rejestracja: 28 lip 2018, o 13:04
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Imię: Mihoo
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Front Asist

Post autor: Mihoo »

Kilka razy, kiedy jechałem ze 160 km/h łukiem autostrady z włączonym aktywnym tempomatem, jakiś czujnik wyczuł sobie mocno świecącą obrysówkę naczepy "Tira" - jak mi moja "czeska Baśka biała strzała" zaczęła sama awaryjnie hamować, prawie zęby zostawiłem na fajerze. Tylne czujniki nie pozwalają cofać, jeśli przeszkoda ruchoma lub nieruchoma. Z przodu też świeci na czerwono, "drze się" i sama hamuje wzywając jednocześnie do nogi na "nożną dźwignię do wywołania procesu hamowania" ( tak mnie kiedyś młodzian w rurkach kiedyś pouczał) zwaną wcześniej zwykłym "pedałem hamulca". Cso za czasy :D
mario789
Moderator
Posty: 573
Rejestracja: 12 lis 2020, o 00:34
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 220/470
Imię: Mario
Lokalizacja: Łódź

Re: Front Asist

Post autor: mario789 »

Im więcej tych eko nianiek tym gorzej. Tez tak kiedyś miałem jak jechałem „autostradowo” i nagle sterownik stwierdził, ze sa pewne odstępstwa od zapisanego algorytmu i on wkroczy z odpowiednim działaniem…
ODPOWIEDZ