Ankieta: czy kupilbym jeszcze raz Superba

Czy kupilbym jeszcze raz Superba III

Tak
47
78%
Nie
13
22%
 
Liczba głosów: 60

xtremesystems
Posty: 350
Rejestracja: 17 sie 2011, o 06:19
Samochód: Inny
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Lokalizacja: EL

Re: Ankieta: czy kupilbym jeszcze raz Superba

Post autor: xtremesystems »

teoretyzuje. bo tylko jezdzac samemu mozna poznac taka tajna informacje

ale czytam wasze narzekania jakim pontonem jest s3
Awatar użytkownika
sane
Posty: 1820
Rejestracja: 7 lut 2017, o 09:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 335/450
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ankieta: czy kupilbym jeszcze raz Superba

Post autor: sane »

xtremesystems pisze:teoretyzuje. bo tylko jezdzac samemu mozna poznac taka tajna informacje
No to Ci mówię, żeby nie oczekiwać cudów po Stingerze GT...
To nadal jest komfortowy pożeracz autostrad, a nie samochód sportowy.

Kiedyś zbladłem w Audi A7 3.0 TFSI 333KM. Wydawało mi się, że jak ma tyle mocy to też skręca, a na łuku na zjeździe z autobahna prawie klamki o asfalt przytarłem :lol:
Honda Civic VI iSR ¦ 2008-2013
Honda Accord VII Sport GT ¦ 2008 - 2017
Skoda Superb III Sportline ¦ 2017 - 2023

BMW 5 Series G30 LCi M Sport ¦ 2022 -
xtremesystems
Posty: 350
Rejestracja: 17 sie 2011, o 06:19
Samochód: Inny
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Lokalizacja: EL

Re: Ankieta: czy kupilbym jeszcze raz Superba

Post autor: xtremesystems »

zalezy do czego porównasz . jak w fabii jezdzilem na bilstein b8 i toyo r1r to teraz w o3 ze "zawieszeniem sportowym" jest dla mnie mega komfortowo
Awatar użytkownika
sane
Posty: 1820
Rejestracja: 7 lut 2017, o 09:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 335/450
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ankieta: czy kupilbym jeszcze raz Superba

Post autor: sane »

xtremesystems pisze:zalezy do czego porównasz . jak w fabii jezdzilem na bilstein b8 i toyo r1r to teraz w o3 ze "zawieszeniem sportowym" jest dla mnie mega komfortowo
Ja miałem Civica na Bilsteinie, H&R i grubych stabach, to szybciej opony z felg schodziły niż auto się przechylało ;)
Honda Civic VI iSR ¦ 2008-2013
Honda Accord VII Sport GT ¦ 2008 - 2017
Skoda Superb III Sportline ¦ 2017 - 2023

BMW 5 Series G30 LCi M Sport ¦ 2022 -
jdef90
Posty: 409
Rejestracja: 30 kwie 2017, o 08:37
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TSI (272KM)

Re: Ankieta: czy kupilbym jeszcze raz Superba

Post autor: jdef90 »

Jeździłem Stingerem 3,3
Zawieszenie w stosunku do Superba to inna liga. Praca cicha, sztywniejsze (na comforcie takie coś pomiędzy normal, a sport, ale znacznie spokojniej reagujące, cichsze, naprawdę inna liga).
Wewnątrz wyraźnie mniej przestrzeni, trochę sportowo, z tyłu głową się nie mieszczę, powrót do Superba to jak wsiąść do autobusu.
Głośno, czyli porównywalnie z Superbem (szumy opon, powietrza), ale nie jechałem szybciej niż 160 i w deszczu (choć ostatnio Superbem tylko w deszczu jeździłem trasy +700km), za to przednia szyba jakby nieizolowana dźwiękowo i boczne też jak w superbie... dodatkowo jeszcze hałasują wycieraczki jak pracują (szum powietrza).
spasowanie elementów wnętrza jakby lepsze niż w superbie... design niby bardziej wydumany, ale nie jakoś nadzwyczajny, materiały ogólnie podobne, choć np. podsufitka z "alcantary" może na kimś zrobić lepsze wrażenie.
fotele wygodniejsze, kanapa z tyłu lepiej ukształtowana, ale z racji braku miejsca na nogi i nad głową nie ma dla mnie to znaczenia.
lane assist fajnie koryguje tor jazdy.
System mutimedialny dla mnie wystarczający, ale to chyba nie jest silna strona tego auta.

ogólnie nie jestem na nie... muszę diesla upolować do jazd. w sumie jest alternatywa, ale trzeba zrezygnować z priorytetów typu dużo miejsca w środku... nie jest ciasno (jak np. w BMW 3, czy C klasse), ale swobody nie ma.
xtremesystems
Posty: 350
Rejestracja: 17 sie 2011, o 06:19
Samochód: Inny
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Lokalizacja: EL

Re: Ankieta: czy kupilbym jeszcze raz Superba

Post autor: xtremesystems »

a jednak
Awatar użytkownika
CLO27
Posty: 9857
Rejestracja: 23 lis 2015, o 23:51
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: +-500 KM/600NM
Lokalizacja: Nowy Sacz

Re: Ankieta: czy kupilbym jeszcze raz Superba

Post autor: CLO27 »

Ale że co ze miejsca mniej, to chyba oczywiste, ja uwazam ze tylko wchodzi w gre ten silnik 3.3 na inne nic bym nie spojrzal....porownywać tą kije ;) trza z superbem na zmienionym zawiasie....na zwyklym to przepaść...
CZARNUCH SII 1,8 TSI mn moc seryjna x 2,5 ;)
viewtopic.php?f=18&t=7516
Kura SIII + Kuń GT + Dzik ZJ grand + Miś KQ :)
xtremesystems
Posty: 350
Rejestracja: 17 sie 2011, o 06:19
Samochód: Inny
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Lokalizacja: EL

Re: Ankieta: czy kupilbym jeszcze raz Superba

Post autor: xtremesystems »

na "zmienionym" zawiasie masz na mysli fabryczny sportline czy jakąs wydumke?
przeciez wiadomo ze mozna dac dyche na zawias i bedzie w miare sie trzymalo ale czy jest sens do superba?


tutaj fabrycznie auto jest usportowione wiec nie ma co go porownywac do limuzyny jaka jest superb.

pewnie rozklad masy jest lepszy , zawias jak kolega mowil bardziej sportowy.
Awatar użytkownika
sane
Posty: 1820
Rejestracja: 7 lut 2017, o 09:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 335/450
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ankieta: czy kupilbym jeszcze raz Superba

Post autor: sane »

xtremesystems pisze:a jednak
Co "a jednak"?
Gryzie się to z tym, co ja napisałem? Bo jakoś nie widzę w którym miejscu.
Zawieszenie jest sztywniejsze, twardsze i lepiej wybiera niż w Superbie (nawet Sportline :D ), nikt z tym nie dyskutuje.
Ale bez przesady z tymi ochami i achami :roll:
W Hondzie Accord tez miałem OEM "zawieszenie sportowe", które było sztywniejsze i twardsze niż to w Superbie.

Uważasz, że Skoda nie umiała zrobić twardszego zawieszenia? Po prostu zestroili je pod inne wymagania i tyle...
Honda Civic VI iSR ¦ 2008-2013
Honda Accord VII Sport GT ¦ 2008 - 2017
Skoda Superb III Sportline ¦ 2017 - 2023

BMW 5 Series G30 LCi M Sport ¦ 2022 -
xtremesystems
Posty: 350
Rejestracja: 17 sie 2011, o 06:19
Samochód: Inny
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Lokalizacja: EL

Re: Ankieta: czy kupilbym jeszcze raz Superba

Post autor: xtremesystems »

dokladnie jest jak piszesz .wiec nie widze sensu porownywac superba do stingera bo jak sam zauwazyles zupelnie inaczej zestrojone auto. inny target. ja wiem ze to superbclub ale nie superb to nie wyscigowka .ani nawet nie aspiruje do tego. tyle i tylko tyle .dlatego nie widze sensu porownywac tych dwoch aut. predzej porównywal bym stingera do giulii (oczywiscie veloce a nie quadri)
Awatar użytkownika
CLO27
Posty: 9857
Rejestracja: 23 lis 2015, o 23:51
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: +-500 KM/600NM
Lokalizacja: Nowy Sacz

Re: Ankieta: czy kupilbym jeszcze raz Superba

Post autor: CLO27 »

xtremesystems pisze:dokladnie jest jak piszesz .wiec nie widze sensu porownywac superba do stingera bo jak sam zauwazyles zupelnie inaczej zestrojone auto. inny target. ja wiem ze to superbclub ale nie superb to nie wyscigowka .ani nawet nie aspiruje do tego. tyle i tylko tyle .dlatego nie widze sensu porownywac tych dwoch aut. predzej porównywal bym stingera do giulii (oczywiscie veloce a nie quadri)
Nom do guli tak.....nie zgodze sie jednak że stiger to wyscigowka....nietorzy z a6 chcą go zestawiać.....
Superb ma moim zdaniem zjebany zawias i dla mnie jest to element od razu do ulepszenia, dopiero wtedy może być porównywany z tym zawiasem ze stigera....
Przejedziesz sie kiedys S3 ze zmieniona zawiecha zrozumiesz o co mi chodzi. :mrgreen:
CZARNUCH SII 1,8 TSI mn moc seryjna x 2,5 ;)
viewtopic.php?f=18&t=7516
Kura SIII + Kuń GT + Dzik ZJ grand + Miś KQ :)
xtremesystems
Posty: 350
Rejestracja: 17 sie 2011, o 06:19
Samochód: Inny
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Lokalizacja: EL

Re: Ankieta: czy kupilbym jeszcze raz Superba

Post autor: xtremesystems »

ale koledzy wklejalem zdjecia. czy wy nie widzicie zupelnie innej bryly auta. stinger/giulia dlugi przod (maska) , duza przestrzen kierowcy . dalej juz schodzi nizej i bagaznik juz krotszy . jak mowie zupelnie inna klasa aut niz superb , i nie winno byc do niego porownywalne
jesli z audi to a5 sportback
Sebastian_M26
Posty: 1707
Rejestracja: 26 lut 2010, o 18:58
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI BZB (160KM)
Aktualnie: seria 188KM/270Nm
Lokalizacja: Katowice

Re: Ankieta: czy kupilbym jeszcze raz Superba

Post autor: Sebastian_M26 »

I tak najważniejsze jest w głowie jak się zna teren, zakręty, asfalt i ma umiejętności to nawet mimo połowy mocy i ''gorszego'' zawiesz można objechać wszystko co się rusza.
PANIE WŁADZO, MA PAN RACJĘ, NIESTETY ZDARZYŁO MI SIĘ PRZEKROCZYĆ PRĘDKOŚĆ, ZDAJĘ SOBIE SPRAWĘ Z TEGO, ŻE BYŁO TO BARDZO NIEODPOWIEDZIALNE, ŻE NARAZIŁEM INNYCH UCZESTNIKÓW RUCHU NA NIEBEZPIECZEŃSTWO ALE ... JECHAŁEM SZYBKO, GDYŻ LUBIĘ ZAPIERDALAĆ...
xtremesystems
Posty: 350
Rejestracja: 17 sie 2011, o 06:19
Samochód: Inny
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Lokalizacja: EL

Re: Ankieta: czy kupilbym jeszcze raz Superba

Post autor: xtremesystems »

jdef90
Posty: 409
Rejestracja: 30 kwie 2017, o 08:37
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TSI (272KM)

Re: Ankieta: czy kupilbym jeszcze raz Superba

Post autor: jdef90 »

CLO27 pisze:porownywać tą kije ;) trza z superbem na zmienionym zawiasie....na zwyklym to przepaść...
ale co Ty masz tam namotane? Twój superb ma DCC? Po zmianie nie napierdala hałasem na poprzecznych krótkich nierównościach i nie przenosi wibracji na całe nadwozie? Nie podskakuje jak piłeczka, albo nie buja na równoległych nierównościach?
ODPOWIEDZ