Skoda Connect

kamikazzepl
Posty: 71
Rejestracja: 28 lip 2017, o 06:18
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Lokalizacja: Swiss

Re: Skoda Connect

Post autor: kamikazzepl »

Z miesiąc temu wymienili mi jeszcze jakiś "Steuergeräte" bo nadal miałem problemy z Care Connect. Od tego czasu działa jak należy i oby tak zostało bo gwarancja dobiegła końca.
Na odchodne powiedzieli że bezpiecznik nr 16 po lewej stronie kolumny kierowniczej odpowiada za zasilania tego modułu.
Awatar użytkownika
rowerek
Posty: 714
Rejestracja: 13 cze 2010, o 09:41
Samochód: Superb III
Silnik: 1.8TSI CJSA (180KM)
Lokalizacja: Poznań

Re: Skoda Connect

Post autor: rowerek »

Znowu mnie dopadło, po paru latach bez większych problemów. Brak care connect w ustawieniach radia, brak ikony auta z pinezką na ekranie radia. Apka MySkoda nie odświeża danych i nie pokazuje lokalizacji samochodu. Dodatkowo przyciski od infolinii i serwisu na podsufitce nie reagują (ale SOS już działa).
Globus jest, skoda connect w AUCIE działa, czyli korki online, sprawdzanie cen paliw itp. W statusie samochodu zero błędów/alertów.

Zanim wybiorę się do ASO, chciałem spytać o jeden ze sposobów, który tutaj padł, mianowicie samodzielny reset modułu. Czy odpięcie bezpiecznika (wg wcześniejszych postów i instrukcji nr17) powoduje jakieś błędy, które trzeba potem kasować komputerem, czy innym oprogramowaniem? Nie bardzo mam do tego dostęp, a nie chciałbym sobie 'choinki' na desce zafundować.

EDIT

Nie wytrzymałem i wyciągnąłem bezpiecznik nr 17 na 10 minut. Po restarcie wszystko wróciło do normy. Pojawiła się opcja care connect, wróciła ikona auta z pinezką, apka odświeża dane i lokalizuje samochód. Czyli coś w aucie się zawiesiło i wymagało resetu.
Po wyjęciu bezpiecznika jedynym skutkiem ubocznym jest reset licznika przebiegu dziennego (ten bezpiecznik jest od sos i tablicy rozdzielczej).

Wysłane z mojego SM-S906B przy użyciu Tapatalka


ODPOWIEDZ