[S3] Smart Light Assist - warto?

Opinie, pytania i porady dotyczące zakupu Superba
Regulamin forum
1. Temat musi zaczynać się od [S1] lub [S2], a treść powinna być taka sama jak ta występująca w cenniku lub konfiguratorze, np. "[S2] Przygotowanie pod telefon GSM I"
2. Jeden wątek powinien dotyczyć jednej opcji wyposażenia dostępnej w cenniku lub konfiguratorze.
Awatar użytkownika
Camillinhio
Posty: 5897
Rejestracja: 8 wrz 2013, o 09:56
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: Wrocław

Re: [S3] Smart Light Assist - warto?

Post autor: Camillinhio »

Na autostradzie jest jeszcze w miarę szeroko, więc nawet jak mi Pan tirowiec mrugnie, to efektu nie ma. Kiedyś na zwykłej drodze (okolice Piły), jeszcze w czasach octavii, zagapiłem się i potraktowałem Pana z tira swoimi długimi. Jak mi oddał wszystkim co miał, to się musiałem na chwilkę zatrzymać :)
Obrazek
golob
Posty: 68
Rejestracja: 30 wrz 2015, o 16:06
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB

Re: [S3] Smart Light Assist - warto?

Post autor: golob »

Dzięki za opinie, w takim razie na 100% wezmę SLA.

Jeszcze pytanie o ACC 160 mam - powyzej 160 w ogole nie ma tempomatu takiego tradycyjnego tak?
Awatar użytkownika
whity
Posty: 14835
Rejestracja: 23 sty 2015, o 16:53
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 333km / 703nm
Lokalizacja: MS

Re: [S3] Smart Light Assist - warto?

Post autor: whity »

Nie ma
Nie bójcie się być premium.

#stayPremium :)
golob
Posty: 68
Rejestracja: 30 wrz 2015, o 16:06
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB

Re: [S3] Smart Light Assist - warto?

Post autor: golob »

dzięki, w moim przypadku nie powinno mi to przeszkadzać
Awatar użytkownika
AdamB
Posty: 121
Rejestracja: 25 gru 2016, o 14:01
Samochód: Superb III
Silnik: 1.6TDI (120KM)
Imię: Adam
Lokalizacja: Warszawa

Re: [S3] Smart Light Assist - warto?

Post autor: AdamB »

Enriquez pisze:Problem jest,
jak idzie pieszy poboczem albo stoi samochód i chce się włączyć do ruchu. Wtedy dostają po gałach, bo system tego nie wykrywa.
Pieszego i tak można legalnie oślepiać. :D Przepisy zabraniają oślepiania kolumny pieszych. :P
golob
Posty: 68
Rejestracja: 30 wrz 2015, o 16:06
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB

Re: [S3] Smart Light Assist - warto?

Post autor: golob »

Po przyjrzeniu się dokładniej i jedzie próbnej ta tapicerka w STYLE na żywo robi kiepskie wrażenie w takim aucie. Jako że chce parę konkretnych opcji dodatkowych, będę chciał Ambition + Alcantara + dodatki. Nie będę miał elektryki, ale z dwojga wole ręczna alcantarę niż te elektryczna tkaninę. Wychodzi mi tez ze Cantona nie bedzie.

Gra jakos to radio Bolero bez Cantona dla nie-audiofila? (w salonie mieli Cantony tylko).

I jeszcze dojrzalem teraz ze kiedys (2016r) do Ambition bylo:

Pakiet zewnętrznego oświetlenia LED (dodatkowe światła pozycyjne na pokrywie bagażnika oraz oświetlenie tablicy rejestracyjnej w technologii LED) (PNE)

Teraz tego nie widze w konfiguratorze, czy to jest w standardzie? Bo konfigurator pokazuje ze w Ambition i Style obecnie jest:

Tylne światła pozycyjne (bez światła na pokrywie bagażnika), światła stopu oraz światła przeciwmgłowe w technologii LED


Czy moze cos pomieszalem z combi i liftbackiem?
Ostatnio zmieniony 20 paź 2017, o 09:41 przez golob, łącznie zmieniany 1 raz.
alexyn
Posty: 367
Rejestracja: 26 kwie 2017, o 12:18
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Imię: Alexyn
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: [S3] Smart Light Assist - warto?

Post autor: alexyn »

golob pisze:Po przyjrzeniu się dokładniej i jedzie próbnej ta tapicerka w STYLE na żywo robi kiepskie wrażenie w takim aucie. Jako że chce parę konkretnych opcji dodatkowych, będę chciał Ambition + Alcantara + dodatki. Nie będę miał elektryki, ale z dwojga wole ręczna alcantarę niż te elektryczna tkaninę. Wychodzi mi tez ze Cantona nie bedzie. Gra jakos to radio Bolero bez Cantona dla nie-audiofila? (w salonie mieli Cantony tylko).
Nie wiem jak gra Bolero, ale Canton gra przecietnie a w niektorych przypadkach slabo...wiec Bolero gra pewnie slabiej :)
Awatar użytkownika
Camillinhio
Posty: 5897
Rejestracja: 8 wrz 2013, o 09:56
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: Wrocław

Re: [S3] Smart Light Assist - warto?

Post autor: Camillinhio »

golob pisze:Po przyjrzeniu się dokładniej i jedzie próbnej ta tapicerka w STYLE na żywo robi kiepskie wrażenie w takim aucie. Jako że chce parę konkretnych opcji dodatkowych, będę chciał Ambition + Alcantara + dodatki. Nie będę miał elektryki, ale z dwojga wole ręczna alcantarę niż te elektryczna tkaninę. Wychodzi mi tez ze Cantona nie bedzie.

Gra jakos to radio Bolero bez Cantona dla nie-audiofila? (w salonie mieli Cantony tylko).

I jeszcze dojrzalem teraz ze kiedys (2016r) do Ambition bylo:

Pakiet zewnętrznego oświetlenia LED (dodatkowe światła pozycyjne na pokrywie bagażnika oraz oświetlenie tablicy rejestracyjnej w technologii LED) (PNE)

Teraz tego nie widze w konfiguratorze, czy to jest w standardzie? Bo konfigurator pokazuje ze w Ambition i Style obecnie jest:

Tylne światła pozycyjne (bez światła na pokrywie bagażnika), światła stopu oraz światła przeciwmgłowe w technologii LED


Czy moze cos pomieszalem z combi i liftbackiem?
Konfigurator to zabawka. Chcesz mieć pewność, że coś występuje w wyposażeniu, sprawdź cennik.
Dobra decyzja z alcantarą :)
Obrazek
Awatar użytkownika
sane
Posty: 1820
Rejestracja: 7 lut 2017, o 09:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 335/450
Lokalizacja: Warszawa

Re: [S3] Smart Light Assist - warto?

Post autor: sane »

alexyn pisze:Nie wiem jak gra Bolero, ale Canton gra przecietnie
Zależy od gatunku muzyki i indywidualnego wystrojenia EQ.

W moim przypadku gra nienajgorzej, chociaż Bowers&Wilkins to to nie jest :roll:
Honda Civic VI iSR ¦ 2008-2013
Honda Accord VII Sport GT ¦ 2008 - 2017
Skoda Superb III Sportline ¦ 2017 - 2023

BMW 5 Series G30 LCi M Sport ¦ 2022 -
golob
Posty: 68
Rejestracja: 30 wrz 2015, o 16:06
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB

Re: [S3] Smart Light Assist - warto?

Post autor: golob »

Ok dzieki.

Tak - patrzylem w cenniku - nie ma takiej opcji dodatkowej w stosunku do tylnych swiateł w kombi. Chodzi mi tez o to czy byc moze sa jakies roznice STYLE/AMBITION ktorych nie da sie wyłapac po cenniku bo nie można domówić. Oznaczylem sobie w cenniku wszystkie roznice ale moze czegos nie ma wypisanego a i domówić nie mozna np. te boczki zamykane w AMbition w liftbacku - ktos pokazywal liftbacka Amibition i tam nie bylo a w Style i LK jest, opcji dodatkowej tez nie ma. W combi tez jest tak samo?

@Sane, dzieki za feedback.
Big
Posty: 1592
Rejestracja: 7 kwie 2012, o 17:20
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Lokalizacja: Lublin

Re: [S3] Smart Light Assist - warto?

Post autor: Big »

Golob, Bolero, jeśli nie jesteś audiofilem spokojnie ci wystarczy. Poza tym, samochód nigdy nie spełni oczekiwań audiofilskich bo jego wnętrze nie jest do tego przystosowane (słuchałem ostatnio B&O w Mercedesie Maybachu i pomimo że brzmi to bardzo dobrze, to do domowych systemów Hi-End mu baaardzo daleko).
Oczywiście Sane, ma racje że wszystko zależy od muzyki jakiej słuchasz i twoich oczekiwań. Aczkolwiek, skoro sam piszesz, że audiofilem nie jesteś to spokojnie Bolero ci wystarczy.
Ja akurat jestem audiofilem ale od samochodu nie oczekuję jakiegoś super brzmienia bo i nie da się takowego w nim osiągnąć. Oczywiście są ludzie którzy pakują kupę kasy w sprzęt car-audio i jak na samochód (podkreślam jak na samochód!!) gra ten sprzęt pięknie. Ale nie dorasta do pięt porządnemu dwukanałowemu Hi-Fi w domowym pokoju odsłuchowym.
golob
Posty: 68
Rejestracja: 30 wrz 2015, o 16:06
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB

Re: [S3] Smart Light Assist - warto?

Post autor: golob »

W takim razie przeżyję bez cantona :) Idac w Ambition nie bardzo mi na niego wystarcza i coś innego wole za te pieniądze dobrać.
Awatar użytkownika
Forest
Posty: 259
Rejestracja: 6 lip 2013, o 05:00
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Imię: Krzysztof

Re: [S3] Smart Light Assist - warto?

Post autor: Forest »

Jak na standard to gra bardzo dobrze. Dużo lepiej niż np. w pastuchu b8. Chociaż najlepiej z grupy to gra chyba Sportsvan...
Awatar użytkownika
orlik
Doradca
Posty: 2986
Rejestracja: 16 lis 2016, o 22:04
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Aktualnie: 450/550
Lokalizacja: RZ

Re: [S3] Smart Light Assist - warto?

Post autor: orlik »

bierz z alcantarą. Dla mnie zdecydowało to przy zakupie całego auta. W porównaniu do materiału naprawdę robi robotę
golob
Posty: 68
Rejestracja: 30 wrz 2015, o 16:06
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB

Re: [S3] Smart Light Assist - warto?

Post autor: golob »

orlik pisze:bierz z alcantarą. Dla mnie zdecydowało to przy zakupie całego auta. W porównaniu do materiału naprawdę robi robotę
Alcantara juz przesądzona jest. Zamiast tej standardowej elektryki siedzeń powinni właśnie alcantarę dawać w standardzie, wiem że to kwestia gustu ale zupełnie inaczej auto wygląda. Albo chociaż tapicerka skóra/tkanina jak w Pasku Highline.
ODPOWIEDZ