Pytania na temat Superb Sportline

Opinie, pytania i porady dotyczące zakupu Superba
Regulamin forum
1. Temat musi zaczynać się od [S1] lub [S2], a treść powinna być taka sama jak ta występująca w cenniku lub konfiguratorze, np. "[S2] Przygotowanie pod telefon GSM I"
2. Jeden wątek powinien dotyczyć jednej opcji wyposażenia dostępnej w cenniku lub konfiguratorze.
loot
Posty: 46
Rejestracja: 12 cze 2017, o 12:38
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Imię: Piotr
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pytania na temat Superb Sportline

Post autor: loot »

Kamracik nie żartuj, sprzedawca ma być doradcą klienta i pomagać wybrać odpowiednie opcje a nie kłamać!
Awatar użytkownika
sane
Posty: 1820
Rejestracja: 7 lut 2017, o 09:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 335/450
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pytania na temat Superb Sportline

Post autor: sane »

loot pisze:
sane pisze:W zasadzie żałuję tylko, że nie zaproponował mi Smart Light Assist - ja niestety nie wiedziałem, że reflektory są inne i nie brałem tej opcji pod uwagę..
Czym różnią się te reflektory?
Mają dodatkowe paski LED wewnątrz klosza/przesłony światła.
Obrazek
Honda Civic VI iSR ¦ 2008-2013
Honda Accord VII Sport GT ¦ 2008 - 2017
Skoda Superb III Sportline ¦ 2017 - 2023

BMW 5 Series G30 LCi M Sport ¦ 2022 -
loot
Posty: 46
Rejestracja: 12 cze 2017, o 12:38
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Imię: Piotr
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pytania na temat Superb Sportline

Post autor: loot »

w sumie niewielka różnica
Awatar użytkownika
sane
Posty: 1820
Rejestracja: 7 lut 2017, o 09:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 335/450
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pytania na temat Superb Sportline

Post autor: sane »

loot pisze:w sumie niewielka różnica
subtelna, ale fajniej wygladają :P
Z drugiej strony sam SLA nie jest mi potrzebny, bo po "krajówkach" prawie nigdy nie jeżdżę, zwłaszcza w nocy, więc może to i lepiej wyszło :P
Honda Civic VI iSR ¦ 2008-2013
Honda Accord VII Sport GT ¦ 2008 - 2017
Skoda Superb III Sportline ¦ 2017 - 2023

BMW 5 Series G30 LCi M Sport ¦ 2022 -
Awatar użytkownika
Camillinhio
Posty: 5897
Rejestracja: 8 wrz 2013, o 09:56
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: Wrocław

Re: Pytania na temat Superb Sportline

Post autor: Camillinhio »

loot pisze:Kamracik nie żartuj, sprzedawca ma być doradcą klienta i pomagać wybrać odpowiednie opcje a nie kłamać!
Oczywiście, że ma doradzać. I to robi. A że czasami doradzi więcej, niż naprawdę potrzebne? ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
Camillinhio
Posty: 5897
Rejestracja: 8 wrz 2013, o 09:56
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: Wrocław

Re: Pytania na temat Superb Sportline

Post autor: Camillinhio »

kamracik pisze:Pany, ależ Wy się czepiacie, Jarek robi jak może, pracuje, nie da Wam więcej aniżeli jemu się opłaca/góra mu pozwoli. Nawet gdyby chciał. Inne salony też nie zawsze chcą użerać się o parę PLN więcej
To fakt. Pamiętam jak dzwoniłem do audi z pytaniem o jedno auto z placu i moją propozycją ceny. Gość mi odpowiedział, że w tym miesiącu nie przejdzie, bo plan wykonany, ale w kolejnym można rozmawiać :)
Obrazek
loot
Posty: 46
Rejestracja: 12 cze 2017, o 12:38
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Imię: Piotr
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pytania na temat Superb Sportline

Post autor: loot »

Camillinhio pisze:
loot pisze:Kamracik nie żartuj, sprzedawca ma być doradcą klienta i pomagać wybrać odpowiednie opcje a nie kłamać!
Oczywiście, że ma doradzać. I to robi. A że czasami doradzi więcej, niż naprawdę potrzebne? ;)
Czym innym jest doradzanie brania tego, czego nie potrzebujesz (w sumie potrzebujesz kierownicy, kół, silnika i niewiele więcej, na pewno nie adaptacyjnych lamp i masażu pośladków). Ja uważam, że sprzedawca powinien sprzedawać i lubię, jak mnie nakręca. Czym innym jednak jest kłamstwo. A sytuacja pewnie wynikła z niewiedzy sprzedawcy a nie ze złych chęci. Sprzedawcy w większości niespecjalnie ogarniają specyfikacje tego, co sprzedają.
logann
Posty: 139
Rejestracja: 25 cze 2017, o 21:29
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Lokalizacja: Pruszków/Warszawa

Re: Pytania na temat Superb Sportline

Post autor: logann »

loot pisze: Ja uważam, że sprzedawca powinien sprzedawać i lubię, jak mnie nakręca.
Też lubię. Pamiętam jak byłem w Mazdzie i jeździłem 6-tką. To ja musiałem znajdować plusy tego samochodu, bo sprzedawca sam z siebie nie umiał ich wymienić :)
loot pisze:Sprzedawcy w większości niespecjalnie ogarniają specyfikacje tego, co sprzedają.
To właśnie woła o pomstę do nieba, w końcu to ich zakichana robota, więc za co biorą prowizję? Tylko za nawijanie makaronu na uszy?
loot
Posty: 46
Rejestracja: 12 cze 2017, o 12:38
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Imię: Piotr
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pytania na temat Superb Sportline

Post autor: loot »

Mi gość w Lexusie mówił, że jemu nie zależy na sprzedaży tylko na szczęściu swoich klientów, więc jeśli mam wątpliwości do auta to odradza mi zakup. Wręcz poczułem się obrażony :)
Awatar użytkownika
Camillinhio
Posty: 5897
Rejestracja: 8 wrz 2013, o 09:56
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: Wrocław

Re: Pytania na temat Superb Sportline

Post autor: Camillinhio »

loot pisze: Czym innym jest doradzanie brania tego, czego nie potrzebujesz (w sumie potrzebujesz kierownicy, kół, silnika i niewiele więcej, na pewno nie adaptacyjnych lamp i masażu pośladków). Ja uważam, że sprzedawca powinien sprzedawać i lubię, jak mnie nakręca. Czym innym jednak jest kłamstwo. A sytuacja pewnie wynikła z niewiedzy sprzedawcy a nie ze złych chęci. Sprzedawcy w większości niespecjalnie ogarniają specyfikacje tego, co sprzedają.
Dlaczego od razu kłamstwo? Zadaniem sprzedawcy jest sprzedać, najlepiej z jak najwyższą marżą dla firmy. Dobieranie wyposażenia dodatkowego podnosi marżę, więc oczywistym jest, że potencjalny kupiec będzie namawiany (nakręcany) na funkcje, których nie zawsze potrzebuje, proste. Tak to działa, gdzie tu kłamstwo? ;)
Obrazek
loot
Posty: 46
Rejestracja: 12 cze 2017, o 12:38
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Imię: Piotr
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pytania na temat Superb Sportline

Post autor: loot »

Kłamstwo było wtedy, gdy sprzedawca powiedział, że nie da się korzystać ze Smartlinka na Bolero, a się da. Jeśli wiedział, że się da a powiedział, że się nie da to było kłamstwo.

Jeśli chodzi o nakręcanie to popieram, sprzedaż jest dobra :)
Foton

Re: Pytania na temat Superb Sportline

Post autor: Foton »

a zapytaj jeszcze raz..ciekawe czy podtrzymuje.
loot
Posty: 46
Rejestracja: 12 cze 2017, o 12:38
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Imię: Piotr
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pytania na temat Superb Sportline

Post autor: loot »

przecież to nie o mnie chodzi
Awatar użytkownika
CLO27
Posty: 9857
Rejestracja: 23 lis 2015, o 23:51
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: +-500 KM/600NM
Lokalizacja: Nowy Sacz

Re: Pytania na temat Superb Sportline

Post autor: CLO27 »

Raczej nie wiedział bo to mu nie potrzebne....samemu wystarczy w gogle wpisac i wyskoczy, nawet na telefonie to minuta roboty, nie chciało się to się buli :)
CZARNUCH SII 1,8 TSI mn moc seryjna x 2,5 ;)
viewtopic.php?f=18&t=7516
Kura SIII + Kuń GT + Dzik ZJ grand + Miś KQ :)
loot
Posty: 46
Rejestracja: 12 cze 2017, o 12:38
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Imię: Piotr
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pytania na temat Superb Sportline

Post autor: loot »

No buli ale kurde bez przesady, na każdym kroku trzeba w tym kraju uważać, bo wszędzie pułapka :mrgreen:
ODPOWIEDZ