Wentylator na postoju

kacluk
Posty: 503
Rejestracja: 28 lip 2019, o 14:50
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Imię: Lukasz
Lokalizacja: Corby - UK

Re: Wentylator na postoju

Post autor: kacluk »

Mój jadąc trasę 1700km z UK do Polski wypalał się notorycznie;) miałem cały czas włączony vagdpf. I zapełniał się i wypalał;) może to kwestia najnowszych aktualizacji sterownika silnika.
Awatar użytkownika
Kuster
Posty: 1037
Rejestracja: 10 paź 2020, o 08:22
Samochód: Superb III combi
Rocznik: 2016
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Aktualnie: 216KM/455NM
Imię: Łukasz

Re: Wentylator na postoju

Post autor: Kuster »

kacluk pisze: 15 lut 2021, o 10:26 Mój jadąc trasę 1700km z UK do Polski wypalał się notorycznie;) miałem cały czas włączony vagdpf. I zapełniał się i wypalał;) może to kwestia najnowszych aktualizacji sterownika silnika.
Ja jechałem do Warszawy z Katowic to jak zaczynałem jazdę miałem 10.8g
Dojechałem do Warszawy miałem 11.7g (~300km stała prędkość autostradowa)
Wyjechałem z Warszawy miałem 17.6g
Wróciłem do Katowic miałem 21g
Łącznie zrobiłem ~700km
Ani razu się nie wypalał
Dopiero następnego dnia żona wypaliła jeżdżąc po sklepach ^^

Nie twierdzę że to jest jakieś super ekstra ale... Ja nie lubię Diesla bo śmierdzi a mój jakoś mnie nie drażni bo go tak nie czuć po prostu.
Więcec w moim odczuciu DPF nie jest taki zły jak go malują.
Mało przejechałem i odpukać jeszcze nie miałem z nim problemów ale nawet jeśli miałbym mieć z nim problem co ~50tys km (czyszczenie lub ewentualna wymiana) to jestem może z lekkim bólem ale w stanie to zaakceptować.
Jak dbasz tak masz
Awatar użytkownika
leszekmw
Posty: 3078
Rejestracja: 18 wrz 2013, o 14:13
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 213KM
Imię: leszek
Lokalizacja: lublin

Re: Wentylator na postoju

Post autor: leszekmw »

co do opóźnienia w dsg..
pamiętam że jak miałem octavię z dsg to po pewnym czasie nauczyłem się wcześniej wciskać gaz o pół sekundy jak chciałem pogonić szybciej..
miałem ją od nowości do 200tyśkm więc zdążyłem poznać skrzynię doskonale :D
oczywiście problem prawie znikał jak się jeździło cały czas dynamicznie i skrzynia się zaadoptowała do szybkiej jazdy .. ,ale potem wystarczy przejechać kawałek spokojniej lub ze stałą prędkością i znowu to samo.. :lol:
krzysn
Posty: 278
Rejestracja: 6 lis 2011, o 11:32
Samochód: Superb III Facelift
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Imię: Krzysiek

Re: Wentylator na postoju

Post autor: krzysn »

kacluk pisze: 15 lut 2021, o 10:26 Mój jadąc trasę 1700km z UK do Polski wypalał się notorycznie;) miałem cały czas włączony vagdpf. I zapełniał się i wypalał;) może to kwestia najnowszych aktualizacji sterownika silnika.
Swoją drogą co się dzieje z tymi ludźmi...Niby nauka ciągle do przodu a pomysły w motoryzacji coraz durniejsze. Każdy debil (z wyjątkiem ekologa) zrozumie, że co zebrane na filtrze dpf trzeba później wypalić. To tak jak trzymanie bąka u gości ;-)
PabloLG
Posty: 88
Rejestracja: 23 mar 2019, o 19:58
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Paweł
Lokalizacja: Chodziez (Weida De)

Re: Wentylator na postoju

Post autor: PabloLG »

krzysn pisze: 15 lut 2021, o 13:33
kacluk pisze: 15 lut 2021, o 10:26 Mój jadąc trasę 1700km z UK do Polski wypalał się notorycznie;) miałem cały czas włączony vagdpf. I zapełniał się i wypalał;) może to kwestia najnowszych aktualizacji sterownika silnika.
Swoją drogą co się dzieje z tymi ludźmi...Niby nauka ciągle do przodu a pomysły w motoryzacji coraz durniejsze. Każdy debil (z wyjątkiem ekologa) zrozumie, że co zebrane na filtrze dpf trzeba później wypalić. To tak jak trzymanie bąka u gości ;-)
Dokladnie. A przyjmijmy taka wersje ze dojezdzasz do domu i dpf zaczyna wypalanie. Musisz walnac powiedzmy 4 km extra. Teraz powiedzmy ze dziennie jest 1milion takich extra jezdzacych w europir. To masz 4 mln extra km kto na tym zarazbia?
Awatar użytkownika
Kuster
Posty: 1037
Rejestracja: 10 paź 2020, o 08:22
Samochód: Superb III combi
Rocznik: 2016
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Aktualnie: 216KM/455NM
Imię: Łukasz

Re: Wentylator na postoju

Post autor: Kuster »

I ty się nagle martwisz innymi?
Taki VW nie zarabia na tym że ktoś tankuje na Lotosie czy Orlenie...

Proszę was... Darujcie już sobie...
Mnie wystarczy to że z mojego klepoka nie śmierdzi a z takiego Leona co ma sąsiad z wyciętym katalizatorem leci czarny dym przy każdym przegazowaniu i śmierdzi aż nie wyjedzie z osiedla...

Dzisiaj z ciekawości zrobiłem trasę ~40km 70% trasa/ 30% miasto i raptem przybyło mi 3g w DPFie... Na S1/A4 tempomat na 130 reszta przepisowo 50

Już nie świrujcie

Zaraz będziecie narzekać że wam agregat z klimy zabiera 10KM
A za szerokie oryginalne opony powodują przyrost 2L paliwa na 100km
Jak dbasz tak masz
ODPOWIEDZ