3.6

Opinie, pytania i porady dotyczące zakupu Superba
Regulamin forum
1. Temat musi zaczynać się od [S1] lub [S2], a treść powinna być taka sama jak ta występująca w cenniku lub konfiguratorze, np. "[S2] Przygotowanie pod telefon GSM I"
2. Jeden wątek powinien dotyczyć jednej opcji wyposażenia dostępnej w cenniku lub konfiguratorze.
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13611
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: 3.6

Post autor: Enriquez »

Zapewne katalog części pomoże Ci w poszukiwaniach ...
tu sobie zajrzyj i jak masz w pip czasu to analizuj.

https://ifinterface.com/page/page3.php?langid=1
kliknik w CarProg2
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
helens4
Posty: 42
Rejestracja: 9 maja 2017, o 20:46
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: 3.6

Post autor: helens4 »

Auto obejrzane. Parę rzeczy do wymiany: tarcze hamulcowe, amortyzatory, przegląd od razu do zrobienia. W podwoziu trochę oleju na złączeniu skrzyni z silnikiem - zdjęcie. Czy to droga naprawa? I czy w ogóle wymaga naprawy na tym etapie?
Obrazek
Awatar użytkownika
leszekmw
Posty: 3078
Rejestracja: 18 wrz 2013, o 14:13
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 213KM
Imię: leszek
Lokalizacja: lublin

Re: 3.6

Post autor: leszekmw »

takie troche zaniedbane..
ale który wóz oglądałeś w końcu.?
Awatar użytkownika
Zapp
Posty: 943
Rejestracja: 14 lut 2012, o 08:45
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: więcej
Lokalizacja: ze wsi (OPO)

Re: 3.6

Post autor: Zapp »

Z jednego zdjęcia to trudno.
Jeżeli nie leci to gdzieś z góry, to jakby uszczelniacz na wale - a tu w razie czego roboty będzie sporo: skrzynia, koło zamachowe i inne pierdoły po drodze. Dobre kilkaset pln za robotę min.
Jak nie ma kałuży na osłonie podwozia, to jeździj i obserwuj. Nic tam nagle nie wybuchnie - będzie trzeba, to wymienisz.
Był: Benzinový 3,6litrový vidlicový šestiválec
Jest: Das V6-Aggregat - Vorsprung durch Technik
helens4
Posty: 42
Rejestracja: 9 maja 2017, o 20:46
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: 3.6

Post autor: helens4 »

ten oglądałem
https://www.otomoto.pl/oferta/skoda-sup ... yQ3If.html

Drogo i nie zejdą z ceny. Tutaj jest taniej i chyba za tym się zakręcę, bo i wyposażenie o wiele lepsze
https://www.otomoto.pl/oferta/skoda-sup ... yOUMz.html
Awatar użytkownika
leszekmw
Posty: 3078
Rejestracja: 18 wrz 2013, o 14:13
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 213KM
Imię: leszek
Lokalizacja: lublin

Re: 3.6

Post autor: leszekmw »

no cena niezła , pytałeś czy było malowane ?
Awatar użytkownika
whity
Posty: 14835
Rejestracja: 23 sty 2015, o 16:53
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 333km / 703nm
Lokalizacja: MS

Re: 3.6

Post autor: whity »

Leszek co ci sie dzieje? Kolega ci sie autem nie dał przejechać ?
Nie bójcie się być premium.

#stayPremium :)
Awatar użytkownika
sane
Posty: 1820
Rejestracja: 7 lut 2017, o 09:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 335/450
Lokalizacja: Warszawa

Re: 3.6

Post autor: sane »

leszekmw pisze:no cena niezła , pytałeś czy było malowane ?
Obrazek
Honda Civic VI iSR ¦ 2008-2013
Honda Accord VII Sport GT ¦ 2008 - 2017
Skoda Superb III Sportline ¦ 2017 - 2023

BMW 5 Series G30 LCi M Sport ¦ 2022 -
helens4
Posty: 42
Rejestracja: 9 maja 2017, o 20:46
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: 3.6

Post autor: helens4 »

niemalowane, w o wiele lepszym statnie (wnętrze, felgi) niż ten pierwszy. Jeździli nim umiłowani przywódcy, pewnie jeszcze za poprzedniego rozdania.
mariusz
Posty: 42
Rejestracja: 26 wrz 2015, o 19:45
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)

Re: 3.6

Post autor: mariusz »

jaka cena takie auto:)
emilk1988
Posty: 2
Rejestracja: 17 cze 2017, o 17:51
Samochód: Superb II
Silnik: 3.6 V6 FSI CDVA (260KM)

Re: 3.6

Post autor: emilk1988 »

Witam wszystkich jako nowy forumowicz zdecydowany na Superba 3.6 :)

@ helens4
I jak to autko użytkowane przez władze państwowe? Oglądałeś?


Ja się podzielę swoja historią z tym samochodem:

https://www.otomoto.pl/oferta/skoda-sup ... 988868c3ec

Pierwszy raz miałem z nim styczność w maju jak był wystawiony w Gdyni (Dealer Plichta) za 64900. Krótka przejażdżka, cena do wzięcia była 63 tys. (w tym 3 miechy gwarancji, a za dopłatą możliwość rocznej gwarancji). Nie miałem czasu ani sposobności się mu przyjrzeć dokładniej tego dnia a za dwa dni ogłoszenie było już nieaktualne - przy czym zostałem poinformowany o tym, iż zakupił go "odbiorca hurtowy". Wtedy na liczniku miał 147 tys. km.
Po kilku dniach "wypłynął" w Bydgoszczy za 75 900 PLN. Wczoraj podjechaliśmy z kumplem go obejrzeć dokładniej. Pierwsze co rzuciło się w oczy to nieoryginalna przednia szyba co sprzedawca skwitował krótkim "prawdopodobnie kamyk". Oglądamy dalej i wychodzą ślady tego że maska była zdejmowana, prawy błotnik też plus malowanie z przodu, pęknięty klosz prawej lampy. Na pytanie co to był za "strzał" z przodu, odpowiedź była "nie wiem co tu się stało, historii nie znamy tak dokładnej, moim zdaniem słowo <<strzał>> oznacza coś poważniejszego, a tutaj była <<kolizja>>" Bla bla bla itp. Pomierzyliśmy miernikiem lakieru i rzeczywiście przód malowany. W środku trochę brudno, czyszczenie skór konieczne moim zdaniem. Opony tylko zimowe (na których od maja zrobione jest kilka tys., przy takiej pogodzie moim zdaniem szkoda opon...). Dodatkowo z książki serwisowej wyszło że wymiana oleju w DSG miała miejsce tylko przy 57 tys km, kolejnej nie było a ma już grubo ponad 150 000. Niestety nie udało mi się umówić wizyty w ASO (nie mieli czasu w Bydgoszczy) by go dokładniej sprawdzić. Padło na sprawdzenie w ich własnej stacji diagnostycznej. Odbyło się to trochę po macoszemu (pracownik serwisu nieprzyjemny, obrażony że w ogóle musiał cokolwiek tam robić mimo że również zatrudniony w Multi Salon Reiski, ogólnie na moje niefachowe oko, podwozie i zawieszenie OK), pojechaliśmy na jazdę próbną i też wszystko ok poza przepaloną żaróweczką podświetlenia tablicy rejestracyjnej.
Negocjacje ceny: nie chcą zejść z pułapu 75900 ale obiecali że w tej cenie dorzucą wymianę oleju w skrzyni, letnie opony i czyszczenie wnętrza. Bez tego gotowi puścić samochód za 72 tys. Jak dla mnie samochód nie jest tyle warty. Można było za niego dać tą "gdyńską" cenę. Ja trochę jednak podpalony byłem i byłem gotów go brać za 70 000. Wiadomo, oni też muszą zarobić i uważam że te minimum 7 tyś zarobku na jednym samochodzie w 3 tygodnie nie robiąc przy nim absolutnie NIC poza przeprowadzeniem go z Gdyni do Bydgoszczy to uczciwy układ. Na szczęście się nie zgodzili bo na spokojnie to analizując to bym przepłacił. Oczywiście przy tej cenie "bydgoskiej" nie mamy żadnej gwarancji.

No cóż, szukam dalej :)

Pozdrawiam Panowie!
helens4
Posty: 42
Rejestracja: 9 maja 2017, o 20:46
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: 3.6

Post autor: helens4 »

[quote="emilk1988"]Witam wszystkich jako nowy forumowicz zdecydowany na Superba 3.6 :)

@ helens4
I jak to autko użytkowane przez władze państwowe? Oglądałeś?


Nie oglądałem osobiście, ale mam do niego pełną ekspertyzę, chętnie się z tobą podzielę, kosztowała niemało. Ostatecznie kupiłem rzutem na taśmę zupełnie inny wóz. Kupiłbym skodę, ale zacięli się z tą ceną, a moim i eksperta zdaniem jest o wiele za wysoka.

Ale skoda liftback po liftingu to dla mnie najładniejszy samochód świata (bez porównania ładniejszy od tej z twojego ogłoszenia i ładniejszy o wiele od najnowszej, nie mówiąc o wszelkich kombii podobnych do przerośniętego ogórka) i za rok, dwa niewykluczone że się na taką rzucę.

Ten też miał przednią szybę wymienianą i coś tam malowane, ale zdaniem eksperta - to nic groźnego, wszystko było robione w ASO, szyba też oryginalna Skody.
Sporo trzeba na wstępie dołożyć do auta: przegląd (i to rozszerzony), opony, prawdopodobnie też felgi, tarcze/klocki, wyciek oleju na styku skrzynia/silnik.

Myślałem też o dokupieniu nawigacji rns 510 i w przyszłości o obszyciu skórami np firma maff to ładnie robi tutaj niedaleko mnie.
emilk1988
Posty: 2
Rejestracja: 17 cze 2017, o 17:51
Samochód: Superb II
Silnik: 3.6 V6 FSI CDVA (260KM)

Re: 3.6

Post autor: emilk1988 »

Ja kupiłem podstawowy raport VIN do tej Skody i wynika z niego że był oferowany do sprzedaży w kwietniu za 63250 PLN brutto, a teraz jest wystawiony w cenie 59800 netto, co mnie na "dzień dobry" odrzuca. Biorąc pod uwagę to co napisałeś... życzę powodzenia handlarzowi i przyszłemu kupcowi ;)
Ogólnie widać, że wczesną wiosną te samochody były do kupienia za znacznie mniejsze pieniądze, na czym skorzystali handlarze i teraz wystawiają w "sezonie" za 10-15 tys. więcej.

Ja odpuszczam zakup do września/października. Nie wykluczam zwiększenia wtedy budżetu i zakupu chociażby czegoś takiego: https://www.otomoto.pl/oferta/skoda-sup ... 988868c3ec

Mówię o roczniku, wersji i wyposażeniu (mi tam się kombi podoba, kwestia gustu ;) ), bo nie oglądałem ani nie badałem tego egzemplarza.
Z ciekawości, jakie autko kupiłeś jeśli to nie tajemnica?

Mam wykupione raporty VIN do następujących egzemplarzy:

TMBCC93T9E9025884
TMBCC93T0E9022968
TMBCC93T8E9022961
TMBCC93T6D9046562

Jak coś to mogę się podzielić. Pozdrawiam.
helens4
Posty: 42
Rejestracja: 9 maja 2017, o 20:46
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: 3.6

Post autor: helens4 »

A tam raporty vin, w nich nic nie ma. Mój raport kosztował 400zł;)
Nie napiszę, co kupiłem, nie na tym forum.;) Silnik o pojemności znacznie, znacznie mniejszej. Ale doładowany.
Bierz to
https://www.otomoto.pl/oferta/skoda-sup ... 68733da230
Tańsza i z lepszym wyposażeniem. Po umiłowanych przywódcach.
Awatar użytkownika
CLO27
Posty: 9857
Rejestracja: 23 lis 2015, o 23:51
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: +-500 KM/600NM
Lokalizacja: Nowy Sacz

Re: 3.6

Post autor: CLO27 »

Noe wstydź się nie bedziemy sie śmiać :lol: :lol: :lol: twrdo szukal v6 a zaakceptowal jakiegoś maluszka...no weź wstyd :)
CZARNUCH SII 1,8 TSI mn moc seryjna x 2,5 ;)
viewtopic.php?f=18&t=7516
Kura SIII + Kuń GT + Dzik ZJ grand + Miś KQ :)
ODPOWIEDZ