ISOFIX z przodu

Foton

Re: ISOFIX z przodu

Post autor: Foton »

Enriquez pisze:Do 12 lat w pełnym foteliku? Może skorupę z pianki dziecku kupić? Co to za brednie? Chyba czas zamknąć ten wątek.
Wiesz, moze jak dziecko jest wątłe, to moze i ma sens:)
Awatar użytkownika
whity
Posty: 14835
Rejestracja: 23 sty 2015, o 16:53
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 333km / 703nm
Lokalizacja: MS

Re: ISOFIX z przodu

Post autor: whity »

CLO27 pisze: Niektórzy jeszcze jeżdżą w fotelikach, nie whity :P hahahahaha :mrgreen:
a niektorzy musza sie dowartościować dodatkowymi koniami bo własny "koń" juz nie daje radę, nie clo :P hahahahaha :mrgreen:
Nie bójcie się być premium.

#stayPremium :)
Awatar użytkownika
CLO27
Posty: 9857
Rejestracja: 23 lis 2015, o 23:51
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: +-500 KM/600NM
Lokalizacja: Nowy Sacz

Re: ISOFIX z przodu

Post autor: CLO27 »

whity pisze:
CLO27 pisze: Niektórzy jeszcze jeżdżą w fotelikach, nie whity :P hahahahaha :mrgreen:
a niektorzy musza sie dowartościować dodatkowymi koniami bo własny "koń" juz nie daje radę, nie clo :P hahahahaha :mrgreen:
Nie wiem............ ja tam mam dwóch chłopaków spłodzonych, jak ktoś chce i mu nie wychodzi to służę, zapylę babę, chłop będzie 100% :)
CZARNUCH SII 1,8 TSI mn moc seryjna x 2,5 ;)
viewtopic.php?f=18&t=7516
Kura SIII + Kuń GT + Dzik ZJ grand + Miś KQ :)
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: ISOFIX z przodu

Post autor: szms »

a ja się dopiero uczę i nie czaję waszych wypocin nieraz :lol:
Awatar użytkownika
Łuki_ssuperb
Posty: 5377
Rejestracja: 9 gru 2015, o 13:56
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Aktualnie: Co by tu pomodzić...
Lokalizacja: Warszawa

Re: ISOFIX z przodu

Post autor: Łuki_ssuperb »

uczysz sie co robić :lol:
Wilki nie przejmują się tym co sądzą o nich barany...
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: ISOFIX z przodu

Post autor: szms »

Niestety nie jestem takim omnibusem jak wy :mrgreen:
Awatar użytkownika
kamracik
Zasłużony
Posty: 7444
Rejestracja: 10 paź 2014, o 10:52
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Łódź

Re: ISOFIX z przodu

Post autor: kamracik »

Foton pisze:A nie...przeciez to fotelik deterrminuje do jakiej wagi dziecko moze na nim siedziec.
Foteliki dla tych ok. 20kg moga miec DODATKOWO isofixa, gdzie dziecko i tak musi byc pasem przypiete.
A jak nie ma isofixa to dziecko jest przypiete TYLKO pasem.
No niestety nie, tylko o tym się nie mówi nie wiedzieć czemu. Powyżej tej wagi po prostu za duże siły działają i może zerwać mocowanie ISOFIX.

Artykuł pierwszy z brzegu, ale w necie można znaleźć bardziej naukowe artykuły:
https://foteliki-pod-lupa.pl/testy-fote ... bciazenie/
Podane powyżej procedury badań wytrzymałościowych zostały opracowane przy założeniu użycia fotelika dla dziecka z przedziału do 18 kg i tylko takiej klasy urządzenia z uprzężą możemy na ISOFIX montować. Jeśli urządzenie jest klasy 2, lub 2-3 (do 25 lub 36 kg), to po przekroczeniu przez dziecko wagi 18 kg fotelik musi być mocowany w samochodzie z użyciem pasów bezpieczeństwa, i nie ma tu miejsca na ŻADNĄ dyskusję.
Awatar użytkownika
hubi_pl
Posty: 175
Rejestracja: 13 paź 2016, o 16:10
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 400
Imię: Hubert
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: ISOFIX z przodu

Post autor: hubi_pl »

Panie i Panowie, dziwią mnie wpisy rodziców, a jeszcze bardziej moderatora.

Jak się nie ma wiedzy to się nie pisze - ot taką zasadę przyjmuję na forach, dlatego z reguły wypowiadam się nt Haldexów oraz bezpieczeństwa dzieci i kobiet w ciąży w podróży.

Dziecko winno być przewożone w urządzeniu zabezpieczającym do 150cm lub 12 lat, pomijam głupoty związane ze 135cm, oraz 3 dziecko z tyłu bez fotela...Jeżeli ktoś uważa za głupotę ochronę głowy oraz tułowia, to powinien się mocno zastanowić co napisał. Sama podkładka nie chroni wymienionych części ciała dziecka, tak więc odpowiedź jest prosta.

Raz jeszcze o:
- miejsce z przodu. Przednie fotele są projektowane tak, aby zabezpieczyć osobę dorosłą (150cm +) podczas wypadku, dziecko ma kształt inny w fotelu, jest niższe, a na podkładce siedzi wyżej. Poduszka podczas napełnienia gniecie mu kolana, a jak jest małe w foteliku 0-13, najczęściej zabija uderzeniem w skorupę fotela. Nie piszcie o wyłączaniu poduszek, jak wyłączycie tv to on nie znika, dalej jest uśpiony. Pierwszy przypadek śmiertelny z airbagiem to Mondeo, dziecko się bawiło stojąc na fotelu kierowcy, auto wyłączone, a poduszka wystrzeliła...
- ja uważam jak jadę z dzieckiem - ale inni jadą tak samo. To że ktoś jedzie z dzieckiem, nie oznacza że będzie chronione niczym VIP przez BOR (choć może to i lepiej ;) ). Sam nie wiem po co się przyczepia naklejki "dziecko w aucie", od tego nikt nie zwolni...no ale może tak ładniej jest. Zawsze gdy myślimy nad sytuacja drogową, bierzemy pod uwagę ograniczone zaufanie do innych, nie do siebie.
- ISOfix do 18kg - nie do końca o to chodzi. Tutaj jest kwestia maksymalnego obciążenia na złączach, które wynosi 33kg, tak więc bierzesz pod uwagę 33kg - masę fotelika = max kg dziecka. Wszystko zależy od fotelika. Niektóre foteliki 15-36kg dzięki isofix mają dodatkowe funkcję, np obrót przy uderzeniu bocznym, tak żeby głowa dziecka nie wypadła i nie uderzyła w szybę/ramę/drzwi.

Dla chcących wklejam jeden z artykułów.
http://www.zabawkowicz.pl/zabawka/5148, ... ercem.html

Dodam jeszcze, bo może to ciekawić, gdzie jest najbezpieczniej dla dziecka:
1. Środek tylnej kanapy (środkowy fotel z tyłu)
2. Za pasażerem
3. Za kierowcą
4. Z przodu - PL prawo na to pozwala, ale nie powinno się tam przewozić dziecka, jak dbamy o jego bezpieczeństwo.

pzdr
Hubi
Mr Haldex
Foton

Re: ISOFIX z przodu

Post autor: Foton »

kamracik pisze:
Foton pisze:A nie...przeciez to fotelik deterrminuje do jakiej wagi dziecko moze na nim siedziec.
Foteliki dla tych ok. 20kg moga miec DODATKOWO isofixa, gdzie dziecko i tak musi byc pasem przypiete.
A jak nie ma isofixa to dziecko jest przypiete TYLKO pasem.
No niestety nie, tylko o tym się nie mówi nie wiedzieć czemu. Powyżej tej wagi po prostu za duże siły działają i może zerwać mocowanie ISOFIX.

Artykuł pierwszy z brzegu, ale w necie można znaleźć bardziej naukowe artykuły:
https://foteliki-pod-lupa.pl/testy-fote ... bciazenie/
Podane powyżej procedury badań wytrzymałościowych zostały opracowane przy założeniu użycia fotelika dla dziecka z przedziału do 18 kg i tylko takiej klasy urządzenia z uprzężą możemy na ISOFIX montować. Jeśli urządzenie jest klasy 2, lub 2-3 (do 25 lub 36 kg), to po przekroczeniu przez dziecko wagi 18 kg fotelik musi być mocowany w samochodzie z użyciem pasów bezpieczeństwa, i nie ma tu miejsca na ŻADNĄ dyskusję.
Kamrat...ale jak fotelik (bez mocowania isofix) dla dziecka 20kg jest przymocowany do samochodu? Prawda że w zasadzie niczym? Pas jest wpuszczonyw jedną zaślepkę I dopiero dziacko zapięte pasem trzyma też fotelik? Bez dziecka fotelik lezy sobie "luźno" na siedzeniu.
Awatar użytkownika
kamracik
Zasłużony
Posty: 7444
Rejestracja: 10 paź 2014, o 10:52
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Łódź

Re: ISOFIX z przodu

Post autor: kamracik »

hubi_pl pisze:Dziecko winno być przewożone w urządzeniu zabezpieczającym do 150cm lub 12 lat, pomijam głupoty związane ze 135cm, oraz 3 dziecko z tyłu bez fotela...Jeżeli ktoś uważa za głupotę ochronę głowy oraz tułowia, to powinien się mocno zastanowić co napisał. Sama podkładka nie chroni wymienionych części ciała dziecka, tak więc odpowiedź jest prosta.
Różnie zbudowane są dzieci, samochody itd. Nie oceniałbym, że ktoś kto posadzi 11 latka bez fotelika jest ten zły, a kto 13 jest ten dobry. Dziecko z przekroczeniem 12 lat nie wpasuje się w dorosły fotel od tak. Nie można tutaj z logicznego punktu widzenia mieć ostrych barier. Pewnie, że można przesadzać wozić dzieci w kasku itd. Tylko jak we wszystkim trzeba mieć umiar i trochę oleju w głowie.
hubi_pl pisze:Raz jeszcze o:
- miejsce z przodu. Przednie fotele są projektowane tak, aby zabezpieczyć osobę dorosłą (150cm +) podczas wypadku, dziecko ma kształt inny w fotelu, jest niższe, a na podkładce siedzi wyżej. Poduszka podczas napełnienia gniecie mu kolana, a jak jest małe w foteliku 0-13, najczęściej zabija uderzeniem w skorupę fotela. Nie piszcie o wyłączaniu poduszek, jak wyłączycie tv to on nie znika, dalej jest uśpiony. Pierwszy przypadek śmiertelny z airbagiem to Mondeo, dziecko się bawiło stojąc na fotelu kierowcy, auto wyłączone, a poduszka wystrzeliła...
Nie demonizowałbym. Jasne, ze może się zdarzyć, że poduszka wystrzeli, ale ile takich przypadków było? Ja słyszę od Ciebie o pierwszym. Inna sprawa, że też na przednim fotelu dziecka bym nie przewoził, ale różne są dzieci i różne potrzeby/możliwości rodziców.

I WSZYSTKIE fotele w aucie są projektowane pod osoby dorosłe, bez wyjątku.
hubi_pl pisze:- ja uważam jak jadę z dzieckiem - ale inni jadą tak samo. To że ktoś jedzie z dzieckiem, nie oznacza że będzie chronione niczym VIP przez BOR (choć może to i lepiej ;) ). Sam nie wiem po co się przyczepia naklejki "dziecko w aucie", od tego nikt nie zwolni...no ale może tak ładniej jest. Zawsze gdy myślimy nad sytuacja drogową, bierzemy pod uwagę ograniczone zaufanie do innych, nie do siebie.
Ciekawią mnie ostatnio takie wpisy, u siebie nie zauważyłem różnicy w prowadzeniu z/bez dziecka, bo jak odstawiam dziecko to nie znaczy, że chcę zginąć za kierownicą. Zawsze jeżdżę tak aby czuć się bezpiecznie, gdzie dla innych mój styl jazdy może być wariactwem, ale nadal jeśli ktoś odstawia dziecko i zapierdala nagle jak głupi, tylko udowadnia, że nie powinien jeździć, bo albo czuje się pewnie, że może prowadzić tak samochód (i wtedy z dzieckiem niech też tak jeździ), albo ma wątpliwości skoro odstawia dziecko i nie powinien tak jeździć.
hubi_pl pisze:- ISOfix do 18kg - nie do końca o to chodzi. Tutaj jest kwestia maksymalnego obciążenia na złączach, które wynosi 33kg, tak więc bierzesz pod uwagę 33kg - masę fotelika = max kg dziecka. Wszystko zależy od fotelika. Niektóre foteliki 15-36kg dzięki isofix mają dodatkowe funkcję, np obrót przy uderzeniu bocznym, tak żeby głowa dziecka nie wypadła i nie uderzyła w szybę/ramę/drzwi.
Masz rację jeśli chodzi o dopuszczalną wagę na ISOFIX, uprościłem bo producenci fotelików i tak podają to w formie do 18kg. Lepiej mieć zapas niż niedobór :)
Awatar użytkownika
CLO27
Posty: 9857
Rejestracja: 23 lis 2015, o 23:51
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: +-500 KM/600NM
Lokalizacja: Nowy Sacz

Re: ISOFIX z przodu

Post autor: CLO27 »

hubi_pl czyli dla ciebie tylko czołg i dziecko w kulce z materacy, życzę żebyś nie sprawdzał czy lepiej dziecko z tyłu, z przodu czy zboku lepiej wypadek znosi :) Myślę, że dużo zależy od szczęścia i możemy je tylko w jakimś stopniu ograniczać,,,uważam że dużo lepiej jak przy wpierdzieleniu się w tył samochodu, tylne drzwi, dziecko siedzieć będzie z przodu więc nie do końca twoje poglądy są jedynymi słusznymi....
CZARNUCH SII 1,8 TSI mn moc seryjna x 2,5 ;)
viewtopic.php?f=18&t=7516
Kura SIII + Kuń GT + Dzik ZJ grand + Miś KQ :)
Awatar użytkownika
kamracik
Zasłużony
Posty: 7444
Rejestracja: 10 paź 2014, o 10:52
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Łódź

Re: ISOFIX z przodu

Post autor: kamracik »

Powiem Wam tak, lepiej żebyśmy nigdy nie mieli okazji sprawdzać kto ma więcej racji, więc niech wszyscy robią tak, aby spać spokojnie :)
Awatar użytkownika
hubi_pl
Posty: 175
Rejestracja: 13 paź 2016, o 16:10
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 400
Imię: Hubert
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: ISOFIX z przodu

Post autor: hubi_pl »

Z chęcią bym pomógł, ale jak widzę tylko ścianę to szkoda czasem się bez sensu kłócić, nie po jest forum.

",,,uważam że dużo lepiej jak przy wpierdzieleniu się w tył samochodu, tylne drzwi, dziecko siedzieć będzie z przodu więc nie do końca twoje poglądy są jedynymi słusznymi...." - statystycznie najwięcej jest zderzeń czołowych, i na tych się skupiamy. Zawsze można wymyślić taki rodzaj uderzenia, żeby dopasować do swoich preferencji ;)

Nigdy nie mówiłem że moje poglądy są jedynymi słusznymi, zresztą ... to nie moje poglądy a testy i statystyki.

Polecam stronę znajomego: fotelik.info jak ktoś chce zdobyć trochę wiedzy merytorycznej.

pzdr
hubi
Mr Haldex
pmi
Posty: 233
Rejestracja: 17 sty 2016, o 06:41
Samochód: Superb III Facelift
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: ISOFIX z przodu

Post autor: pmi »

A spytałem tylko o możliwość doinstalowania ISOFIXA :)
A tu sie dyskusja wywiązała nad przewożeniem dziecka.
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: ISOFIX z przodu

Post autor: szms »

człowieku! Lepiej nie mieć dziecka = bezpieczniej :lol:
ODPOWIEDZ