SII, kamień i pęknięta szyba przednia

Awatar użytkownika
neck99
Posty: 1442
Rejestracja: 4 kwie 2012, o 10:26
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB

Re: SII, kamień i pęknięta szyba przednia

Post autor: neck99 »

Małe uaktualnienie tematu.

Dostałem kamyczkiem w szybę małe pęknięcie ok 1mm w miejscu nie widocznym. Zgłosiłem w Allianz mam pakiet szyby. W 30 minut dostałem na mejla info ze mogą położyć na stół 1996.30zł za szybę. Wycena Audatex jako oryginał i czy biore kase czy robie przez ASO. Długo się zastanawiałem w między czasie pojechałem zakleić. Nie ma śladu na szybie. Ale męczyło mnie to, że mam w pakiecie szyba 2 szyby na rok. Teraz wezne kase a przy kolejnym kamieniu bede musiał to zwrocic. Więć zdecydowałem się jednak na wymianę w ASO. ASO wyceniło na 2700 z robotą. Oczywiście robie to bezgotówkowo. Mysle ze taka opcja jest najlepsza bo teraz bez obaw o szybę przy następnym kamieniu mogę zgłosić szkodę i też w ramach ubezpieczenia.

Swoją drogą sobie pomyślałem że raz na rok by taki kamyczek mogł wpaść w szybę. Co roku nowa piękna oryginalna szyba a koszt 90zł na rok :)


Co do szczegółów :

- ASO wymienia na oryginał tylko i wyłącznie !
- Allianz dało wycenę oryginału zarówno przy opcji wzięcia kasy jak i naprawie w ASO - zapewne dlatego, że nie występuje podgrzewany zamiennik
- Czujnik deszczu sie przenosi w S2. W S1 był na stałe. W S2 jest całkowicie do przenoszenia. Wymienia się tylko wkładkę żelową która jest między czujnikiem a szybą celem poprawnego działania czujnika.
- odstawiam auto na 1 dzień. W tym czasie Allianz za pośrednictwem firmy Mondial a ona korzystając z podwykonawcy Express car zorganizował mi zastępcze auto podstawione pod ASO i tam też będę je zdawać. Auto klasy D czyli mondeo, passat, bądź laguna.
Superb Kombi 2.0 TDI 170KM CR My2012 (Platinium+) Brąz magnetic - Z D J Ę C I A

Obrazek
__atomek__
Posty: 741
Rejestracja: 5 mar 2012, o 07:19
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Lokalizacja: Śląsk

Re: SII, kamień i pęknięta szyba przednia

Post autor: __atomek__ »

Wygląda to nieźle, szczególnie z tym ubezpieczeniem
Pozdrawiam:
Tomek
Awatar użytkownika
neck99
Posty: 1442
Rejestracja: 4 kwie 2012, o 10:26
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB

Re: SII, kamień i pęknięta szyba przednia

Post autor: neck99 »

Kierownik ASO powiedział mi, ze ma stałych klientów którzy regularnie co rok odświeżają sobie szyby zazwyczaj tydzień przed końcem obecnego ubezpieczenia :)

No bo w sumie to nie jest głupie. Jak by dawali lichy zamiennik to można by się zastanawiać. Ale skoro dają oryginał i nie traci się zniżek to czemu nie :)
Superb Kombi 2.0 TDI 170KM CR My2012 (Platinium+) Brąz magnetic - Z D J Ę C I A

Obrazek
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13601
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: SII, kamień i pęknięta szyba przednia

Post autor: Enriquez »

neck i Ty, taki czyścioch wpuścisz paproków, żeby Ci szybę pochlastali?
Normalnie profanacja...
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
Awatar użytkownika
neck99
Posty: 1442
Rejestracja: 4 kwie 2012, o 10:26
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB

Re: SII, kamień i pęknięta szyba przednia

Post autor: neck99 »

Wierz mi że nie chciałem tego. Skleiłem szybę i nie ma śladu .. ale spać nie mogłem przez to .. Biłem się i męczyłem z myślami. Zadręczałem się tym. Aż w końcu stwierdziłem, że nie pierwsza szyba przede mną. Więc czas zluzować ..

Jak to mówią pierwszy raz zawsze boli :) ...

Zobaczymy może mi sie spodoba mieć wiecznie piękną szybę :)
Superb Kombi 2.0 TDI 170KM CR My2012 (Platinium+) Brąz magnetic - Z D J Ę C I A

Obrazek
Sebastian_M26
Posty: 1707
Rejestracja: 26 lut 2010, o 18:58
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI BZB (160KM)
Aktualnie: seria 188KM/270Nm
Lokalizacja: Katowice

Re: SII, kamień i pęknięta szyba przednia

Post autor: Sebastian_M26 »

Sam miałem dylemat, czy brać oryginał i tracić 4 letnią własną zniżkę AC, czy montować NordGlass z ubezpieczenia Autoszyby.
Wybrałem NordGlass i po roku nie jest źle, chyba nawet mniej odprysków, niż w oryginale po roku.
Pewnie w Niemczech wybrałbym oryginał, ale w Polsce przy tym syfie na drogach, to nie będzie jedyna wymieniona czołówka.
PANIE WŁADZO, MA PAN RACJĘ, NIESTETY ZDARZYŁO MI SIĘ PRZEKROCZYĆ PRĘDKOŚĆ, ZDAJĘ SOBIE SPRAWĘ Z TEGO, ŻE BYŁO TO BARDZO NIEODPOWIEDZIALNE, ŻE NARAZIŁEM INNYCH UCZESTNIKÓW RUCHU NA NIEBEZPIECZEŃSTWO ALE ... JECHAŁEM SZYBKO, GDYŻ LUBIĘ ZAPIERDALAĆ...
Awatar użytkownika
Zaj007
Posty: 1278
Rejestracja: 11 lip 2011, o 15:23
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Imię: Maciej
Lokalizacja: Olsztyn

Re: SII, kamień i pęknięta szyba przednia

Post autor: Zaj007 »

Ja ma malutki odprysk na szybie. Maluteńki. Zastanawiam się co z tym fantem zrobić.
Obrazek
Awatar użytkownika
neck99
Posty: 1442
Rejestracja: 4 kwie 2012, o 10:26
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB

Re: SII, kamień i pęknięta szyba przednia

Post autor: neck99 »

Zaj007 pisze:Ja ma malutki odprysk na szybie. Maluteńki. Zastanawiam się co z tym fantem zrobić.
Ubezpiecz na kolejny raz z opcja szyby. I zgłoś :) Wymienisz na nowkę oryginał w ASO bez straty zniżek. Koszt 90zl w allianz
Superb Kombi 2.0 TDI 170KM CR My2012 (Platinium+) Brąz magnetic - Z D J Ę C I A

Obrazek
rezon
Posty: 3475
Rejestracja: 10 lip 2012, o 10:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 220KM 440Nm
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Rzeszów

Re: SII, kamień i pęknięta szyba przednia

Post autor: rezon »

Zaj007 pisze:Ja ma malutki odprysk na szybie. Maluteńki. Zastanawiam się co z tym fantem zrobić.
zakleić póki świeży. Nowa szyba będzie miała inny rocznik. Z ubezpieczeniem autoszyba to nie jest do końca tak - przynajmniej w PZU. Jeśli jest zamiennik Nordglass to będzie zamiennik - szyby nieogrzewana, jeśli nie ma zamienników - to będzie oryginalna - szyby ogrzewane. Nie byłbym wcale taki pewny czy Alianz zawsze wymienia na oryginały. neck99 masz ogrzewaną, więc nie wiadomo co byłoby gdybyś takiej nie miał.
Był S2 1,8TSI 4x4 2012 Obrazek
Awatar użytkownika
neck99
Posty: 1442
Rejestracja: 4 kwie 2012, o 10:26
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB

Re: SII, kamień i pęknięta szyba przednia

Post autor: neck99 »

Rezon co ci rocznik przeszkadza. Czolowa szyba to nagminne pekniecia. Masz fotki lub druk z szkody i w razie sprzedazy zero problemu.
Pytalem a aso apropo mojej octy. Tez dostal bym na 100% ori. To aso daje kalkulacje i ubezpieczyciel wyplaca. U lellka mi powiedzial ze oni nie maja podwykonawcow. Biora tylko orginaly i takie kalkuluja. Ubezpieczyciel placi. Moze jak bym chcial do octy wziasc kase to by mi skalkulowali zamiennik. Ale przez aso idzie orginal.
Jak jest aso co ma nagrane np z nordglasem to bedzie kalkulowac norda. Proste
Superb Kombi 2.0 TDI 170KM CR My2012 (Platinium+) Brąz magnetic - Z D J Ę C I A

Obrazek
Awatar użytkownika
Vedius
Posty: 458
Rejestracja: 16 lip 2012, o 23:25
Samochód: Superb II combi 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: WojtAS
Lokalizacja: Zagłębie

Re: SII, kamień i pęknięta szyba przednia

Post autor: Vedius »

U mnie szyby przednie: czołowa i boczne są z rocznika produkcji auta a tylnie rok starsze. Może już je wymieniali podczas montażu :lol: :mrgreen:
Awatar użytkownika
neck99
Posty: 1442
Rejestracja: 4 kwie 2012, o 10:26
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB

Re: SII, kamień i pęknięta szyba przednia

Post autor: neck99 »

Czesto tak jest ze tylnia ma inny rok
Superb Kombi 2.0 TDI 170KM CR My2012 (Platinium+) Brąz magnetic - Z D J Ę C I A

Obrazek
rezon
Posty: 3475
Rejestracja: 10 lip 2012, o 10:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 220KM 440Nm
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Rzeszów

Re: SII, kamień i pęknięta szyba przednia

Post autor: rezon »

neck99 pisze:Rezon co ci rocznik przeszkadza. Czolowa szyba to nagminne pekniecia. Masz fotki lub druk z szkody i w razie sprzedazy zero problemu.
Pytalem a aso apropo mojej octy. Tez dostal bym na 100% ori. To aso daje kalkulacje i ubezpieczyciel wyplaca. U lellka mi powiedzial ze oni nie maja podwykonawcow. Biora tylko orginaly i takie kalkuluja. Ubezpieczyciel placi. Moze jak bym chcial do octy wziasc kase to by mi skalkulowali zamiennik. Ale przez aso idzie orginal.
Jak jest aso co ma nagrane np z nordglasem to bedzie kalkulowac norda. Proste
Mnie osobiście rocznik szyb w ogóle nie interesuje, a dla kupujących każdy powód jest dobry do negocjacji. Nigdy nie byłem w ASO odnośnie szyb. Zgłaszałem szkodę, nawet nie pytałem o kalkulację tylko życzyłem sobie bezgotówkowego załatwienia sprawy. kilka razy szyby kleiłem, 1x wymieniałem z AC (w Octavii1), 1x już z Autoszyba. PRzy tym ostatnim podstawowe pytanie PZU to było czy jest ogrzewana (mitsu ma ogrzewaną strefę wycieraczek w spoczynku) jeśli tak to oryginał, jeśli nie to Nordglass. Przy korzystaniu z Autoszyby to o ile pamiętam OWU z PZU to ubezpieczyciel decyduje czy zamiennik czy ori. Masz ogrzewaną więc nie ma zamienników. Szkoda mi czasu na bieganie, pytanie, kombinowanie. Samochód mam do pracy, więc na siebie zarabia ;) a ja też żyję z czego innego niż kombinowanie przy ubezpieczeniach, co mi się bardziej opłaci. Może gdybym miał naprawę za 40kzł to wtedy. Ale szyba za 1,5kzł?
Był S2 1,8TSI 4x4 2012 Obrazek
Awatar użytkownika
Zaj007
Posty: 1278
Rejestracja: 11 lip 2011, o 15:23
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Imię: Maciej
Lokalizacja: Olsztyn

Re: SII, kamień i pęknięta szyba przednia

Post autor: Zaj007 »

Wiecie, czołowa szyba jest trochę porysowana. I to od wycieraczki. Chuchałem, dmuchałem i dooopa. :(
Nowa nie byłaby zła. ;-) Nie mam planów co do auta. Być Może szybciej pójdzie do Żyda, a może będzie jeździć aż się rozpadnie. ;-)
Obrazek
Awatar użytkownika
koniar55
Posty: 13
Rejestracja: 18 cze 2013, o 07:51
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AVF (130KM, 6b)
Imię: Michał
Lokalizacja: Bełchatów

Re: SII, kamień i pęknięta szyba przednia

Post autor: koniar55 »

Witam.
Ja w SI wymieniałem szybę z kieszeni (nie mam AC), po czym później ubezpieczyłem wszystkie szyby ok 110zł na rok.
Niektórzy mówią mi po co to, przecierz raz mi się to zdarzyło, a jak na to przezorny zawsze ubezpieczony.
Niech sobie będzie to ubezpieczenie.
Pozdrawiam.
ODPOWIEDZ