[SIII Kombi Style] ... po raz drugi

Opinie, pytania i porady dotyczące zakupu Superba
Regulamin forum
1. Temat musi zaczynać się od [S1] lub [S2], a treść powinna być taka sama jak ta występująca w cenniku lub konfiguratorze, np. "[S2] Przygotowanie pod telefon GSM I"
2. Jeden wątek powinien dotyczyć jednej opcji wyposażenia dostępnej w cenniku lub konfiguratorze.
Awatar użytkownika
leszekmw
Posty: 3078
Rejestracja: 18 wrz 2013, o 14:13
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 213KM
Imię: leszek
Lokalizacja: lublin

Re: [SIII Kombi Style] ... po raz drugi

Post autor: leszekmw »

eee... nie jest tak źle...
Awatar użytkownika
caballero
Posty: 350
Rejestracja: 16 wrz 2016, o 16:48
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Imię: Tomek
Lokalizacja: Warszawa

Re: [SIII Kombi Style] ... po raz drugi

Post autor: caballero »

Xun pisze: Punkt I - Android Auto.
Sam mam wersję Style, nie dobierałem żadnych dodatków do infotainment (SmartGate, Skoda Command itp., dodałem tylko pakiet Fresh z Amundsenem).
SmartLink jest w standardzie wraz z CarPlay, AndroidAuto i MirrorLink.
Po kabelku z telefonem, który to obsługuje, działa bez problemu (na Samsungu S4 przynajmniej, na Huawei P8 uruchamia się AA, od razu wyłącza i pojawia się komunikat, że telefon nie obsługuje AA - jeszcze może później coś pokombinuję, bo sprawdzałem tylko na szybko).
Xun pisze: Punkt II - Silnik i DSG.
W 1.4 TSI i w 1.8 TSI jest montowana DQ200 - najsłabszy model DSG, na który ludzie ponoć trochę narzekają. Kumpel miał w swojej Octavii i rzeczywiście po 70-80 tys. musiał wymieniać sprzęgła. Później sprzedał, jak miał ok. 120 tys. i nic już w skrzyni nie robił (poza serwisowaniem).
Xun pisze: Punkt IV - Wyposażenie.
3. Koło zapasowe dojazdowe, podnośnik, klucz << Asisstance jest, ale jak gdzieś mi się zdarzy poza Polską guma, to wolałbym móc sam zmienić i nie mieć problemu.
Zgadzam się i z dokładnie tego samego powodu brałem koło u siebie. Często zdarza mi się jeździć na takie krańce kraju, gdzie nawet nie mam sygnału GSM (południowo wschodnia polska, niedaleko Ukrainy).
Xun pisze: Dodatkowo po Waszych uwagach rzeczywiście zastanawiam się nad:
- podgrzewaną przednią szybą - sporo osób to sugerowało. Ale tutaj pytanie - tak jak napisałem, samochód będzie non stop garażowany i rano nic nie będzie do skrobania (co najwyżej czasem na wyjazdach). Czy w takim wypadku ma to na prawdę jakikolwiek sens? Tak samo kwestia podgrzewania kierownicy?
Moje auto też stoi w garażu, jednak podgrzewana przednia szyba się przydaje. Gdy ruszam spod pracy, w zasadzie wsiadam do auta i zaraz mogę ruszać, gdy inni jeszcze skrobią swoje szyby. Pomaga też, gdy zdarzy się, że szyba lekko zaparuje.
Podgrzewana kierownica - to już od Ciebie zależy. Ja, gdybym miał możliwość jej dodania w momencie, gdy robiłem zamówienie (w konfi / cenniku pojawiła się dobiero w listopadzie), na pewno bym wziął, bo lubię mieć ciepłe dłonie, a nie przepadam za jazdą w rękawiczkach. Myślę, żeby do następnej zimy zamontować sobie podgrzewaną kierę.
Xun pisze: - Kierownicą z łopatkami DSG - jeśli ma mi to służyć tylko do tego żeby bardzo rzadko w trasie przycisnąć silnik żeby wyprzedzić tira... to jest sens w ogóle?
Ma to podobny sens, jak sterowanie fotela pasażera z tyłu :P Różnica tylko taka, że to Ty możesz się pobawić i być może mieć z tego jakąś przyjemność.
Mam kilku kolegów, którzy mają DSG i brali łopatki - rzeczywiście przyznają, że używają tylko, gdy chcą komuś pokazać jak to działa. Ale, na co dzień korzystają ze zmiany trybów jazdy (DCC / Driving mode select).
Xun pisze: - Kamerą cofania - w teorii wyglada to fajnie, ale wiele recenzji zwracało uwagę na bardzo złą jakość tej kamery. Czy na pewno jest sens? Korzystacie z tego na codzień?
Wcześniej jeździłem autem o 60 cm krótszym. Z kamerą cofania jestem w stanie bardzo ładnie wcisnąć się równolegle na centymetry i o ile nadal głównie używam lusterek, to dzięki kamerze jestem w stanie dokładniej określić odległość i zobaczyć, czy np. jakiś kot mi nie wbiegł pod koła. Wg mnie bardzo fajna rzecz, a rozdzielczość jest całkiem przyzwoita. Przekonałem się do kamery, gdy zobaczyłem, jak to działa w rzeczywistości. Wybierz się na jazdę próbną do dealera.
Awatar użytkownika
pab567
Ekspert
Posty: 5815
Rejestracja: 12 lis 2012, o 14:54
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 421 KM / 524 Nm
Imię: Paweł
Lokalizacja: Warszafka (Ochota)

Re: [SIII Kombi Style] ... po raz drugi

Post autor: pab567 »

Co po tym kablu jesteś w stanie uruchomić żeby działało podczas jazdy i nie powodowało problemów z audio?

Wysłane z mojego HTC One przy użyciu Tapatalka
piecu
Posty: 432
Rejestracja: 17 wrz 2015, o 21:17
Samochód: Superb III combi
Silnik: 1.8TSI CJSA (180KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: [SIII Kombi Style] ... po raz drugi

Post autor: piecu »

CarPlay…
Awatar użytkownika
pab567
Ekspert
Posty: 5815
Rejestracja: 12 lis 2012, o 14:54
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 421 KM / 524 Nm
Imię: Paweł
Lokalizacja: Warszafka (Ochota)

Re: [SIII Kombi Style] ... po raz drugi

Post autor: pab567 »

No i co pod tym CarPlay

Wysłane z mojego HTC One przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
CLO27
Posty: 9857
Rejestracja: 23 lis 2015, o 23:51
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: +-500 KM/600NM
Lokalizacja: Nowy Sacz

Re: [SIII Kombi Style] ... po raz drugi

Post autor: CLO27 »

Xun ta toja konfi 1,8 teraz wychodzi 147 a w pierwszym poście napisałeś 151 nie wiem co ci się zmieniło ale ok....oszczędzasz 4 koła sam robiąc tą samą konfiguracje :) . Ja uważam że powinieneś skonfigurować sobie auto w ambition...ale twoja kasa ty decydujesz.
CZARNUCH SII 1,8 TSI mn moc seryjna x 2,5 ;)
viewtopic.php?f=18&t=7516
Kura SIII + Kuń GT + Dzik ZJ grand + Miś KQ :)
Awatar użytkownika
CLO27
Posty: 9857
Rejestracja: 23 lis 2015, o 23:51
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: +-500 KM/600NM
Lokalizacja: Nowy Sacz

Re: [SIII Kombi Style] ... po raz drugi

Post autor: CLO27 »

pab567 pisze:No i co pod tym CarPlay

Wysłane z mojego HTC One przy użyciu Tapatalka
też jestem ciekaw :)
CZARNUCH SII 1,8 TSI mn moc seryjna x 2,5 ;)
viewtopic.php?f=18&t=7516
Kura SIII + Kuń GT + Dzik ZJ grand + Miś KQ :)
Xun
Posty: 26
Rejestracja: 21 sty 2017, o 16:15
Samochód: Superb III combi
Silnik: 1.4TSI (150KM)
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Kraków

Re: [SIII Kombi Style] ... po raz drugi

Post autor: Xun »

to XC60 i V60 rzuciłem tak dla porównania - praktycznie jedne z niewielu samochodów do jakich wsiadłem i w których wykonanie nie robiło na mnie złego wrażenia. No ale z bagażnikiem to daleko do mojego ideału.

@CLO27 - widzisz, wszystko zależy od dodatków których jeszcze przedwczoraj nie liczyłem, albo które przedwczoraj zakładałem jako konieczne (np jak to rozpoznawanie znaków, czy przesuwanie fotela). W pierwszej konfiguracji też ja liczyłem pakiety pogwarancyjne w cenie, ty je pominąłeś przy wersji L&K. Tak czy inaczej, różnica wychodzi dla mnie do dopłacenia rzędu 15-20k.

Zrobiłem 3 wersje tej samej konfiguracji.
1. Wersja podstawowa 1.4, która jest mi najbliższa ceną: http://cc-cloud.skoda-auto.com/CarCard/95753630 -> 147 350 PLN
2. Wersja z lepszą skrzynią i silnikiem 2.0: http://cc-cloud.skoda-auto.com/CarCard/95761251 -> 160 350 PLN
3. Wersja L&K z silnikiem i skrzynią 2.0: http://cc-cloud.skoda-auto.com/CarCard/95761615 -> 167 350 PLN

Biorąc pod uwagę, że nie jestem przekonany do silnika 2.0 w mieście, do tego wydaje mi się, że średnio jest sens brać silnik 1.8 dławiony skrzynią, to dopłacanie za wersję 2 lub 3 to dla mnie jednak średni deal. Czytałem że żywotność tych DQ200 szacuje się na około 150k km (oczywiście są takie co strzelają szybciej i takie co dużo dużo później). Przy moim planowanym użytkowaniu, to jest jakieś... 8 - 10 lat. Chyba nie będzie problem w tedy żeby to serwisować w rozsądnym budżecie.

Android Auto - dzięki, chętnie NIE wezmę dodatkowych gadżetów jeśli to jest w standardzie.

Co do reszty - dzięki za sugestię... na szybę się chyba zdecyduję, kamerę wstępnie wrzuciłem do zestawienia, ale tak jak napisaliście - muszę się przejechać i zobaczyć jak to działa. Tak samo z silnikami. W tym tygodniu się na jazdę umówię to dam znać jak moje wrażenia po zmianie z Diesla 1.6 ;)
Awatar użytkownika
pab567
Ekspert
Posty: 5815
Rejestracja: 12 lis 2012, o 14:54
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 421 KM / 524 Nm
Imię: Paweł
Lokalizacja: Warszafka (Ochota)

Re: [SIII Kombi Style] ... po raz drugi

Post autor: pab567 »

Piszesz, że skoro Android Auto jest w standardzie to NIE weźmiesz dodatkowych opcji a jednak FRESH bierzesz czyli nic innego jak nawigacja AMUNDSEN i sound system CANTON. Po co Ci fabryczna, chu.owa nawigacja skoro zamierzasz używać Google Maps przez Android Auto? Za 3000 tys. zł to wyciszysz wszystkie drzwi i założysz z przodu porządne Gladeny One 165SQX i będzie Ci to grac lepiej niz ten cały zasrany Canton.
Awatar użytkownika
skipper
Posty: 854
Rejestracja: 3 sty 2015, o 14:34
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TSI (220KM)
Lokalizacja: Kraków

Re: [SIII Kombi Style] ... po raz drugi

Post autor: skipper »

W Wieliczce mają 2.0 TDI z DSG,
Na Conrada w Krakowie 2.0 TSI z DSG (obie wersje 220 i 280 KM)
SIII L&K 2.0 TSI 220KM viewtopic.php?f=18&t=8480
Awatar użytkownika
pab567
Ekspert
Posty: 5815
Rejestracja: 12 lis 2012, o 14:54
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 421 KM / 524 Nm
Imię: Paweł
Lokalizacja: Warszafka (Ochota)

Re: [SIII Kombi Style] ... po raz drugi

Post autor: pab567 »

Osobiście pakiet SIMPLY CLEVER (SUNSET, Gniazdo 230V, USB w tylnej części podłokietnika Jumbo Box, Uchwyt na iPad/iPhone) tez uważam za pomyłkę:
- przyciemnienie szyb jest bardzo delikatne, za mniejsze pieniądze przyciemnisz tak, jak będziesz chciał, a nie tak, jak fabryka sobie wymyśliła
- przetwornicę 12V DC / 230V AC kupujesz o mocy zapewne większej niż fabrycznie (piszę "zapewnie" bo nigdzie w materiałach nie ma tej informacji) kupujesz za niecałe 100 zł
- do czego Ci to USB z tyłu? Do ładowania wystarczy zapalniczka za kilkanaście złotych a inne funkcjonalności to chyba trochę naciąganie...
- uchwyt na iPad/IPhone z tyłu? Ani czytać, ani oglądać z przekrzywioną głową przez dłuższy czas się nie da

STRATA KASY!!!
Awatar użytkownika
pab567
Ekspert
Posty: 5815
Rejestracja: 12 lis 2012, o 14:54
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 421 KM / 524 Nm
Imię: Paweł
Lokalizacja: Warszafka (Ochota)

Re: [SIII Kombi Style] ... po raz drugi

Post autor: pab567 »

A oryginalną kamerę cofania dołożysz za 1/3 ceny fabrycznej
Awatar użytkownika
pab567
Ekspert
Posty: 5815
Rejestracja: 12 lis 2012, o 14:54
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 421 KM / 524 Nm
Imię: Paweł
Lokalizacja: Warszafka (Ochota)

Re: [SIII Kombi Style] ... po raz drugi

Post autor: pab567 »

No i tyle. Z resztą się raczej zgadzam.
Awatar użytkownika
CLO27
Posty: 9857
Rejestracja: 23 lis 2015, o 23:51
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: +-500 KM/600NM
Lokalizacja: Nowy Sacz

Re: [SIII Kombi Style] ... po raz drugi

Post autor: CLO27 »

Ja zawsze sam daje do przyciemki przód + tył = 450-500zł
CZARNUCH SII 1,8 TSI mn moc seryjna x 2,5 ;)
viewtopic.php?f=18&t=7516
Kura SIII + Kuń GT + Dzik ZJ grand + Miś KQ :)
Awatar użytkownika
whity
Posty: 14835
Rejestracja: 23 sty 2015, o 16:53
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 333km / 703nm
Lokalizacja: MS

Re: [SIII Kombi Style] ... po raz drugi

Post autor: whity »

Pab... tak można do wszystkiego podejść... poco superb jak octavia tańsza
Nie bójcie się być premium.

#stayPremium :)
ODPOWIEDZ