Wygłuszenie S3.

jdef90
Posty: 409
Rejestracja: 30 kwie 2017, o 08:37
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TSI (272KM)

Re: Wygłuszenie S3.

Post autor: jdef90 »

jaro321 pisze:
jdef90 pisze:a może drzwi trzeba było dociągnąć... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
:lol: to pierwsze co sprawdziłem, nawet swego czasu orły z ASO kiedyś coś tam grzebały, ale efektu nie było.
Zaczep był już przesunięty na maxa do wewnątrz. Może podgięcie ramy drzwi by coś dało, ale nie miałem odwagi się z nimi szarpać.
a to nie takie trudne, turtoriale są... :)
https://youtu.be/KaJ1m3Hdt1s?t=88
i coś z aktualnej produkcji...
https://www.youtube.com/watch?v=ZpGjYr0l1RI
jaro321 pisze:U mnie przed zabiegiem to wydawało się jakbym jechał z niedomkniętą szybą. Po wciągnięciu sznura różnica jest taka, że w ruchu miejskim czyli 50-60km/h, prawie nie słychać odgłosu samochodów jadących z przeciwka.
kurcze to u mnie po dodaniu gąbki w boczkach taki efekt osiągnąłem.. musimy się karnąć, dawaj znać na priv
ddga
Posty: 70
Rejestracja: 4 paź 2010, o 13:22
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TSI (220KM)
Aktualnie: 298KM
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wygłuszenie S3.

Post autor: ddga »

Objawu niedomknięcia szyby nie miałem a liczyłem że może będzie mniej słychać szum lusterek. Zastanawia mnie właśnie brak różnicy w siłe zamykania drzwi przed i po instalacji i tu może być problem że za mało jeszcze dociska uszczelka. Spróbuję jeszcze zastosować ten sznur do zewnętrznej uszczelki na drzwiach i wtedy jeszcze przetestujemy.
jdef90
Posty: 409
Rejestracja: 30 kwie 2017, o 08:37
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TSI (272KM)

Re: Wygłuszenie S3.

Post autor: jdef90 »

na lusterka to chyba tylko wymiana szyb... ktoś już namierzył numery i cenę laminowanych jako części zamiennych?
jdef90
Posty: 409
Rejestracja: 30 kwie 2017, o 08:37
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TSI (272KM)

Re: Wygłuszenie S3.

Post autor: jdef90 »

ok, nie trzeba wymieniać szyb.
dziś po raz pierwszy mogę powiedzieć, że jestem zadowolony z tej padaki SIII.
Po 700km pokonanych głównie w deszczu mogę stwierdzić, że udało mi się osiągnąć zadowalający stopień wyciszenia.
sprawę szumów z okolic lusterek załatwiło wygłuszenie słupków A, czyli szumy są stamtąd, operacja ta jest najprostszą sprawą i zajmuje 5 minut (oba).
w sumie co zrobiłem:
- wygłuszenie bagażnika poprzez grubą piankę wklejoną na spód pokrywy koła zapasowego, punktowo mata butylowa
- wyklejenie nadkoli (blacha) przód i tył matą butylową
- wyklejenie pianką nadkoli plastikowych przód
- wyklejenie pianką plastikowych boczków drzwi
- wyklejenie pianką słupków A i C
może zajmę się jeszcze słupkami B oraz nadkolami tylnymi... chciałbym tam od wewnątrz wrzucić piankę, ale nie wiem jak elementy tapicerki zdemontować... wówczas będzie można nawet mówić o komforcie akustycznym.
po tych operacjach szumy spadły do akceptowalnego poziomu i nie są dokuczliwe (mam na myśli prędkości +170).. Walenie zawieszenia (DCC) na ostrych nierównościach stało się mniej dokuczliwe, auto nie sprawia wrażenia jakby miało się rozlecieć. Dla mnie bomba.
Awatar użytkownika
gachul
Posty: 3888
Rejestracja: 16 paź 2010, o 11:35
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: CS rullez :P
Imię: Grzesiek
Lokalizacja: Limanowa/Łódź
Kontakt:

Re: Wygłuszenie S3.

Post autor: gachul »

napisz jakich materiałów używałeś...
...prawdziwy mężczyzna nie je miodu...prawdziwy mężczyzna żuje pszczoły...
Awatar użytkownika
jaro321
Posty: 325
Rejestracja: 9 lis 2015, o 17:36
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 534/660
Imię: Jarek
Lokalizacja: W-wa

Re: Wygłuszenie S3.

Post autor: jaro321 »

Ja w sobotę wreszcie wygłuszyłem podłogę. Roboty jest co najmniej na 10 godz. Samo rozbieranie zajęło mi 4 godz. Efektu jakiegoś spektakularnego nie odczułem w stosunku do dotychczasowych prac.
W moim przypadku największy zauważalny efekt dało wygłuszenie maski, drzwi - zwłaszcza położenie drugiej warstwy pianki STP na boczek, dachu, słupków A i uszczelek.
jdef90 pisze:ok, nie trzeba wymieniać szyb.
może zajmę się jeszcze słupkami B oraz nadkolami tylnymi... chciałbym tam od wewnątrz wrzucić piankę, ale nie wiem jak elementy tapicerki zdemontować... wówczas będzie można nawet mówić o komforcie akustycznym.
Do zdjęcia osłony słupka B trzeba odkręcić wkręt znajdujący się pod zaślepką z napisem airbag, wypiąć w dolnej części z 2 zaczepów i pociągnąć w dół.

Jeśli chodzi o zdjęcie tapicerki w bagażniku to w moim wątku - link masz opisany krok po kroku proces demontażu. Jak by było coś niejasne pisz, postaram się pomóc.
ddga
Posty: 70
Rejestracja: 4 paź 2010, o 13:22
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TSI (220KM)
Aktualnie: 298KM
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wygłuszenie S3.

Post autor: ddga »

Potwierdzam zmiejszenie hałasu od lusterek poprzez wygłuszenie pianką słupków A. Koszt znikomy, mało pracy a efekt jest. Taķże jak komuś szum przeszkadza w okolicy lusterek to mod musowy.
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13607
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: Wygłuszenie S3.

Post autor: Enriquez »

Chyba se machnę dziś.
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
Awatar użytkownika
sane
Posty: 1820
Rejestracja: 7 lut 2017, o 09:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 335/450
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wygłuszenie S3.

Post autor: sane »

ddga pisze:Potwierdzam zmiejszenie hałasu od lusterek poprzez wygłuszenie pianką słupków A. Koszt znikomy, mało pracy a efekt jest. Taķże jak komuś szum przeszkadza w okolicy lusterek to mod musowy.
Jaka pianka konkretnie?
Honda Civic VI iSR ¦ 2008-2013
Honda Accord VII Sport GT ¦ 2008 - 2017
Skoda Superb III Sportline ¦ 2017 - 2023

BMW 5 Series G30 LCi M Sport ¦ 2022 -
pmi
Posty: 233
Rejestracja: 17 sty 2016, o 06:41
Samochód: Superb III Facelift
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wygłuszenie S3.

Post autor: pmi »

Koledzy a jak zdjąć te słupki A (osłony właściwie) żeby nic nie połamać?

Pianki naklejaliście wewnątrz osłony czy na słupek? Przyłączam sie do pytania o rodzaj pianki do tego wygłuszenia oraz może jakieś foto po wyłożeniu.

Mi sie wydaje że to jedyne źródło hałasu które mnie teraz atakuje
Awatar użytkownika
marcin wroclaw
Posty: 1975
Rejestracja: 3 sty 2014, o 16:24
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Wrocław

Re: Wygłuszenie S3.

Post autor: marcin wroclaw »

W sii też wali szum od słupków

Wysłane z mojego Redmi 4 przy użyciu Tapatalka
Marcin
Obrazek
jdef90
Posty: 409
Rejestracja: 30 kwie 2017, o 08:37
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TSI (272KM)

Re: Wygłuszenie S3.

Post autor: jdef90 »

gachul pisze:napisz jakich materiałów używałeś...
StP Gold + Pianka GMS do nadkoli + pianka K12 z bitmatu, taka mocno kompresyjna, czyli miękka, szara.

słupki trzeba rwać, są na zaczepy, zobaczcie na allegro element, czy na YT jakiekolwiek inne, zasada ta sama.

wyklejałem od środka, ale też gdzieniegdzie na blachę. naprawdę max 20 minut wraz z szukaniem na YT.
Ostatnio zmieniony 9 paź 2017, o 20:49 przez jdef90, łącznie zmieniany 1 raz.
Foton

Re: Wygłuszenie S3.

Post autor: Foton »

marcin wroclaw pisze:W sii też wali szum od słupków

Wysłane z mojego Redmi 4 przy użyciu Tapatalka
zostalo ci troche pianki z budowy??

to bysmy troche wygluszyli nasze limuzyny:)
Awatar użytkownika
marcin wroclaw
Posty: 1975
Rejestracja: 3 sty 2014, o 16:24
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Wrocław

Re: Wygłuszenie S3.

Post autor: marcin wroclaw »

I jeszcze sznurkowe uszczelki :)

Wysłane z mojego Redmi 4 przy użyciu Tapatalka
Marcin
Obrazek
jdef90
Posty: 409
Rejestracja: 30 kwie 2017, o 08:37
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TSI (272KM)

Re: Wygłuszenie S3.

Post autor: jdef90 »

jaro321 pisze:Jeśli chodzi o zdjęcie tapicerki w bagażniku to w moim wątku - link masz opisany krok po kroku proces demontażu. Jak by było coś niejasne pisz, postaram się pomóc.
super, dzięki za wskazówki! czy myślisz, że da się wyciszyć pianką te pudła rezonansowe nad nadkolami bez wybebeszania całego bagażnika i kanapy? Ja mam wyklejone matami od drugiej strony nadkola, teraz w zasadzie powinienem więc od strony pasażerów tam napchać pianki... może tej do ościeżnic...

tak czy owak zrzuciłem słupki C, odkręciłem trzy wkręty i nie za mocno szarpałem, ale nic nie chciało ustąpić...
ODPOWIEDZ