Montaż haka Superb 2017

komoornik
Posty: 1022
Rejestracja: 26 lut 2012, o 23:24
Samochód: Superb III Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 1.5TSI DADA (150KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: Montaż haka Superb 2017

Post autor: komoornik »

Też mi się wydaje to bardzo mało prawdopodobne aby mieć zachowanie dokładnie tak jak fabryczny bez żadnego kodowania 🫢
artho
Posty: 1089
Rejestracja: 26 wrz 2021, o 17:55
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 2.0TSI (280KM)

Re: Montaż haka Superb 2017

Post autor: artho »

No i jeżeli ktoś zostawia sobie auto na dłużej to chyba robić w niezależnym warsztacie, najlepiej wersję "odpowiednik z ASO" z schowaniem i wyciągniem to najlepsza opcja. Gorzej podczas leasingu, gdy auto nie jest nasze. Nie wiem czy wtedy możemy zlecić montaż haka u Ziutka 😜
Bacik
Posty: 3
Rejestracja: 6 lut 2024, o 11:20
Samochód: Superb III combi 4x4
Rocznik: 2018
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Lokalizacja: Białystok

Re: Montaż haka Superb 2017

Post autor: Bacik »

Cześć Panowie,
Potrzebuję pomocy z podłączeniem wiązki. Hak mam zamontowany, ale miałem uszkodzoną jedną wtyczkę (na zdjęciu w dłoni).
Kojarzycie jaki jest jej numer? Bo zamówiłem 1J0973803, ale coś mi nie pasuje.
I czy wtyczki 3 i 4 powinny być ze sobą połączone?
Załączniki
Screenshot_20240203_020245_Chrome.jpg
Marcin G
Posty: 7
Rejestracja: 3 lut 2024, o 16:33
Samochód: Superb III Facelift
Rocznik: 2020
Silnik: 2.0TSI (190KM)

Re: Montaż haka Superb 2017

Post autor: Marcin G »

kajot858 pisze: 16 sty 2024, o 18:32 koledzy ktoś podpowie jaka jest różnica w hakach 3V9803881A i 3V9803881B?
mam superb z 2019r sprzed liftu a nie wiedziałem że wogóle są 2 różne numery i kupiłem hak 3V9803881B który teoretycznie dedykowany do polifta - jakie są różnice - czy da się go założyć do przedlifta?

drugie pytanie na które nie znalazłem odpowiedzi wprost nawet po przeczytaniu tego wątku - czy moduł musi być oryginalny? czy może macie jakiś sprawdzony moduł który można zastosować?
Udało Ci się ustalić czy przedlift różni się od polifta? poza literką A lub B
PS. Możesz zastosować moduł dedykowany westfalia, steinhof i normalnie zakodować jak oryginał.
kajot858
Posty: 3
Rejestracja: 3 sty 2024, o 22:56
Samochód: Superb III combi
Rocznik: 2019
Silnik: 2.0TDI (150KM)

Re: Montaż haka Superb 2017

Post autor: kajot858 »

Nie ma znaczenia czy hak jest z przedlifta czy polifta- są identyczne i wydaje mi się że inny numer polega poprostu na tym że zmienił się producent tej części w czasie liftingu.
Jeśli chodzi o moduł to kupiłem moduł Helli- coprawda różni się ostatnią literą od modułu który widziałem w samochodzie z zamontowanym fabrycznie hakiem ale działa.. jeszcze musze jechac zeby ktos zrobil adaptację ale teoretycznie po podlaczeniu przyczepki normalnie dziala i wylacza czujniki parkowania.
modul ktory kupiłem kosztowal ok 580zl i ma nr 5DS011104211. przyszedł w oryginalnym pudełku hella i mial zeszlifowane numery i logo VW więc raczej to jest to samo co pierwszy montaż.
Marcin G
Posty: 7
Rejestracja: 3 lut 2024, o 16:33
Samochód: Superb III Facelift
Rocznik: 2020
Silnik: 2.0TSI (190KM)

Re: Montaż haka Superb 2017

Post autor: Marcin G »

losmile pisze: 17 sie 2020, o 21:39 Dobry wieczór
Zamontowałem hak w Superb III (2016 rok). Hak Westfalia, wiązka dedykowana do tego modelu.
Po montazu haka (nie ASO, ale dobry lokalny warsztat, ktory sie tym trudni od lat) przestał działać ACC.
Werdykt fachowców z ASO Skoda: W tym aucie wg producenta nie powinno byc haka. Jego montaz (a raczej wiazki) nie jest kompatybilny z oprogramowaniem auta i nie bedzie ACC. Albo drugi wariant: Odepną sterownik haka i wtedy działa ACC (sprawdzone w ASO).
Oczywiście też mi mówiono, że auto powinno mieć wymieniony układ chłodniczy itp. Tym sie jednak nie przejmuje, bo ciagnę dwa razy w roku lekką przyczepę towarową ze sprzętem kempingowym , ewentualnie sporadycznie jakieś drobiazgi do ogrodu, nie obciąża to nadmiernie auta)
Martwi mnie jednak niedostępność ACC.
Ma ktoś z Was jakiś pomysł jak to pogodzić, aby funkcjonowało ACC oraz elektryka haka?
Albo jeszcze lepiej: Jeśli ktoś pomogłby mi to ogarnąć w aucie, jestem w stanie przejechać kawałek kraju i oczywiscie sie dogadać.
Proszę Was o pomoc
Witam. "Odgrzeję kotleta" jestem przed montażem i też według Vin nie powinno się montować haka w moim Superbie i zastanawiam się czy iść w uniwersalną wiązkę bez kodowania czy jednak udało Ci się ogarnąć ACC i wszystko działa przy dedykowanej wiązce po odpowiednim kodowaniu?
Marcin G
Posty: 7
Rejestracja: 3 lut 2024, o 16:33
Samochód: Superb III Facelift
Rocznik: 2020
Silnik: 2.0TSI (190KM)

Re: Montaż haka Superb 2017

Post autor: Marcin G »

kajot858 pisze: 17 lut 2024, o 12:54 Nie ma znaczenia czy hak jest z przedlifta czy polifta- są identyczne i wydaje mi się że inny numer polega poprostu na tym że zmienił się producent tej części w czasie liftingu.
Jeśli chodzi o moduł to kupiłem moduł Helli- coprawda różni się ostatnią literą od modułu który widziałem w samochodzie z zamontowanym fabrycznie hakiem ale działa.. jeszcze musze jechac zeby ktos zrobil adaptację ale teoretycznie po podlaczeniu przyczepki normalnie dziala i wylacza czujniki parkowania.
modul ktory kupiłem kosztowal ok 580zl i ma nr 5DS011104211. przyszedł w oryginalnym pudełku hella i mial zeszlifowane numery i logo VW więc raczej to jest to samo co pierwszy montaż.
Udało Ci się zakodować ten moduł? Bo oryginał używki chodzą po 500zł to lepiej ten kupić nowy z gwarancją i się zastanawiam co wybrać?
Bacik
Posty: 3
Rejestracja: 6 lut 2024, o 11:20
Samochód: Superb III combi 4x4
Rocznik: 2018
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Lokalizacja: Białystok

Re: Montaż haka Superb 2017

Post autor: Bacik »

Marcin G pisze: 5 mar 2024, o 20:32
kajot858 pisze: 17 lut 2024, o 12:54 Nie ma znaczenia czy hak jest z przedlifta czy polifta- są identyczne i wydaje mi się że inny numer polega poprostu na tym że zmienił się producent tej części w czasie liftingu.
Jeśli chodzi o moduł to kupiłem moduł Helli- coprawda różni się ostatnią literą od modułu który widziałem w samochodzie z zamontowanym fabrycznie hakiem ale działa.. jeszcze musze jechac zeby ktos zrobil adaptację ale teoretycznie po podlaczeniu przyczepki normalnie dziala i wylacza czujniki parkowania.
modul ktory kupiłem kosztowal ok 580zl i ma nr 5DS011104211. przyszedł w oryginalnym pudełku hella i mial zeszlifowane numery i logo VW więc raczej to jest to samo co pierwszy montaż.
Udało Ci się zakodować ten moduł? Bo oryginał używki chodzą po 500zł to lepiej ten kupić nowy z gwarancją i się zastanawiam co wybrać?
Jak masz VCDS, to kodowanie ogarniesz bez problemu, tylko sprawdź dokładnie jakie masz wyposażenie w samochodzie, żeby wszędzie zakodować. Tylko upewnij się, że sprawny moduł kupujesz, bo ja kupiłem używany na alledrogo i chyba coś z nim nie ten teges, bo nie mogłem się z nim połączyć.
Andrzej Superb3
Posty: 5
Rejestracja: 14 mar 2024, o 12:58
Samochód: Superb III 4x4
Rocznik: 2021
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Imię: Andrzej

Re: Montaż haka Superb 2017

Post autor: Andrzej Superb3 »

Hej, witam forumowiczów. Odgrzeję kotleta:) Kupiłem hak vestfalia, wiązkę uniwersalną (na ehakipl - polecam. zwłaszcza sklep w Radomiu).
I teraz muszę to założyć na kurę. Polecicie koledzy jakiegoś fachmana w Warszawie i okolicach? Dziękuję Andrzej
Awatar użytkownika
StRaDiVaRiUs
Posty: 105
Rejestracja: 22 lut 2024, o 08:28
Samochód: Superb III combi 4x4
Rocznik: 2016
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: SERIA CJXA
Imię: Michał
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Montaż haka Superb 2017

Post autor: StRaDiVaRiUs »

Andrzej Superb3
Posty: 5
Rejestracja: 14 mar 2024, o 12:58
Samochód: Superb III 4x4
Rocznik: 2021
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Imię: Andrzej

Re: Montaż haka Superb 2017

Post autor: Andrzej Superb3 »

Jeśli to do mnie pytanie to tak. Ten.
Marcin G
Posty: 7
Rejestracja: 3 lut 2024, o 16:33
Samochód: Superb III Facelift
Rocznik: 2020
Silnik: 2.0TSI (190KM)

Re: Montaż haka Superb 2017

Post autor: Marcin G »

Andrzej Superb3 pisze: 14 mar 2024, o 13:17 Hej, witam forumowiczów. Odgrzeję kotleta:) Kupiłem hak vestfalia, wiązkę uniwersalną (na ehakipl - polecam. zwłaszcza sklep w Radomiu).
I teraz muszę to założyć na kurę. Polecicie koledzy jakiegoś fachmana w Warszawie i okolicach? Dziękuję Andrzej
Daj znać jak to działa na wiązce uniwersalnej? Czy było 12V z tyłu czy trzeba było od przodu ciągnąć zasilanie do modułu uniwersalnego?
Andrzej Superb3
Posty: 5
Rejestracja: 14 mar 2024, o 12:58
Samochód: Superb III 4x4
Rocznik: 2021
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Imię: Andrzej

Re: Montaż haka Superb 2017

Post autor: Andrzej Superb3 »

Hej. Hak zamontowany. Miałem wyprowadzenie pod hak tak więc nie trzeba było ciągnąć zasielnia od przodu. Jak działa? Jeszcze nie wiem ;) ale jedyne na co muszę uważać to wyłączenie czujników przy cofaniu. NIestety czujniki wariują przy włączeniu wstecznego
anastazyy
Posty: 396
Rejestracja: 24 gru 2017, o 21:00
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)

Re: Montaż haka Superb 2017

Post autor: anastazyy »

Nie powinny się same dezaktywować jak włączasz wsteczny?

Wysłane z mojego SM-S901B przy użyciu Tapatalka

Marcin G
Posty: 7
Rejestracja: 3 lut 2024, o 16:33
Samochód: Superb III Facelift
Rocznik: 2020
Silnik: 2.0TSI (190KM)

Re: Montaż haka Superb 2017

Post autor: Marcin G »

anastazyy pisze: 24 mar 2024, o 20:48 Nie powinny się same dezaktywować jak włączasz wsteczny?

Wysłane z mojego SM-S901B przy użyciu Tapatalka
Przy module uniwersalnym nie będą czujniki się dezaktywować nawet jak moduł by tę funkcję obsługiwał bo jest CAN i wyśle błąd.
PS ale wystarczy po włączeniu wstecznego wcisnąć ikonkę wyciszenia czujników na ekranie.
ODPOWIEDZ