Montaż haka Superb 2017

Awatar użytkownika
ADSL
Posty: 220
Rejestracja: 26 sty 2020, o 15:09
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TSI (220KM)
Imię: Adam
Lokalizacja: Warszawa

Re: Montaż haka Superb 2017

Post autor: ADSL »

Wolę oryginalny Oris ze względu na to że nie trzeba się bawić w montaż/demontaż haka - pociągasz cięgno i hak rozłożony.
Ale z tego co widzę to jeszcze gdzieś trzeba by znaleźć dźwignię cięgna https://youtu.be/JCoKGHiW2-I?t=87 a na aukcjach nie mogę tego znaleźć
superjachu
Posty: 19
Rejestracja: 14 maja 2020, o 22:00
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TDI (190KM)

Re: Montaż haka Superb 2017

Post autor: superjachu »

Witam
Czy mogę prosić o podanie numeru modułu haka?
Jeśli ktoś wie to proszę o podanie nr części plastykowych koniecznych do modyfikacji doposażenia w oryginalny hak (chodzi mi o plastyki itd w bagażniku wersja kombi). Lub informacje skąd mogę zdobyć numery tych części
Hak będzie tylko do wożenia rowerów wiec nie będę modyfikował układu chłodzenia itd.
Pozdrawiam Jan
jasiek1010
Posty: 1
Rejestracja: 16 lut 2019, o 17:57
Samochód: Superb III
Silnik: 1.6TDI (120KM)

Re: Montaż haka Superb 2017

Post autor: jasiek1010 »

Moduł haka 5Q0907383 z literą D,G,F, N,M
Obrazek
moduł 4 wtyczkowy . Też jestem na etapie zakładania ale do liftback.
Podobno moduły 3 wtyczkowe też pasują tylko nie ma oświetlenia led pod klamką haka. Wyjście D ze sterownika.
ten moduł obsługuje też elektryczny hak.
Ja czekam tylko na wiązkę od BCM do sterownika.
Ja też mam prośbę potrzebuję się dowiedzieć kolory przewodów na wtyku 3 pin koło kuli haka bo u mnie wtyk uszkodzony . Chodzi o wtyk do którego idą przewody z haka

Obrazek
Są tam 3 przewody
Czarny
Niebieski
brązowy
potrzebuję kolejność we wtyku
losmile
Posty: 2
Rejestracja: 17 sie 2020, o 21:17
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TDI (150KM)

Re: Montaż haka Superb 2017

Post autor: losmile »

Dobry wieczór
Zamontowałem hak w Superb III (2016 rok). Hak Westfalia, wiązka dedykowana do tego modelu.
Po montazu haka (nie ASO, ale dobry lokalny warsztat, ktory sie tym trudni od lat) przestał działać ACC.
Werdykt fachowców z ASO Skoda: W tym aucie wg producenta nie powinno byc haka. Jego montaz (a raczej wiazki) nie jest kompatybilny z oprogramowaniem auta i nie bedzie ACC. Albo drugi wariant: Odepną sterownik haka i wtedy działa ACC (sprawdzone w ASO).
Oczywiście też mi mówiono, że auto powinno mieć wymieniony układ chłodniczy itp. Tym sie jednak nie przejmuje, bo ciagnę dwa razy w roku lekką przyczepę towarową ze sprzętem kempingowym , ewentualnie sporadycznie jakieś drobiazgi do ogrodu, nie obciąża to nadmiernie auta)
Martwi mnie jednak niedostępność ACC.
Ma ktoś z Was jakiś pomysł jak to pogodzić, aby funkcjonowało ACC oraz elektryka haka?
Albo jeszcze lepiej: Jeśli ktoś pomogłby mi to ogarnąć w aucie, jestem w stanie przejechać kawałek kraju i oczywiscie sie dogadać.
Proszę Was o pomoc
rezon
Posty: 3475
Rejestracja: 10 lip 2012, o 10:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 220KM 440Nm
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Montaż haka Superb 2017

Post autor: rezon »

losmile pisze: 17 sie 2020, o 21:39 ...
Ma ktoś z Was jakiś pomysł jak to pogodzić, aby funkcjonowało ACC oraz elektryka haka?
Tak, kupić wiązkę, która nie wymaga aktywacji. Wiązka, którą kupiłeś wymaga zakodowania - ma swoje plusy: wyłącza czujniki, ale jak widać czasami wyłącza też co innego.
np. https://www.hakihol.pl/ac-zestaw-elektr ... 382-1.html
Był S2 1,8TSI 4x4 2012 Obrazek
Lukanios
Posty: 4
Rejestracja: 5 cze 2020, o 20:38
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Imię: Łukasz

Re: Montaż haka Superb 2017

Post autor: Lukanios »

losmile pisze: 17 sie 2020, o 21:39 Dobry wieczór
Zamontowałem hak w Superb III (2016 rok). Hak Westfalia, wiązka dedykowana do tego modelu.
Po montazu haka (nie ASO, ale dobry lokalny warsztat, ktory sie tym trudni od lat) przestał działać ACC.
Werdykt fachowców z ASO Skoda: W tym aucie wg producenta nie powinno byc haka. Jego montaz (a raczej wiazki) nie jest kompatybilny z oprogramowaniem auta i nie bedzie ACC. Albo drugi wariant: Odepną sterownik haka i wtedy działa ACC (sprawdzone w ASO).
Oczywiście też mi mówiono, że auto powinno mieć wymieniony układ chłodniczy itp. Tym sie jednak nie przejmuje, bo ciagnę dwa razy w roku lekką przyczepę towarową ze sprzętem kempingowym , ewentualnie sporadycznie jakieś drobiazgi do ogrodu, nie obciąża to nadmiernie auta)
Martwi mnie jednak niedostępność ACC.
Ma ktoś z Was jakiś pomysł jak to pogodzić, aby funkcjonowało ACC oraz elektryka haka?
Albo jeszcze lepiej: Jeśli ktoś pomogłby mi to ogarnąć w aucie, jestem w stanie przejechać kawałek kraju i oczywiscie sie dogadać.
Proszę Was o pomoc
Jesteś pewny kolego że nie jest to kwestia kodowania auta żeby wszystko działo poprawnie? Po założeniu haka kodowałeś poszczególne sterowniki pod hak? Nie chce mi się za bardzo wierzyć, w to co mówi serwis.
Awatar użytkownika
ADSL
Posty: 220
Rejestracja: 26 sty 2020, o 15:09
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TSI (220KM)
Imię: Adam
Lokalizacja: Warszawa

Re: Montaż haka Superb 2017

Post autor: ADSL »

w końcu na alledrogo pokazał się kompletny nowy zestaw razem z listwą i przyciskiem zwalniającym. Niestety cena dość spora
https://allegro.pl/oferta/hak-holownicz ... 9832138020
Marjed
Posty: 1
Rejestracja: 22 paź 2020, o 06:02
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TDI (190KM)

Re: Montaż haka Superb 2017

Post autor: Marjed »

Witam.
Ja też dokładam hak. Na razie skompletowałem graty i wygląda to u mnie następująco :
Hak używany 420
Moduł używany 350
Wiazka nowa 350
Plastyk osłona belki nowa serwis 500
Ciegno nowe serwis 70
Teraz czekam na odpowiedni moment i montuje :)
suzu4x4
Posty: 32
Rejestracja: 4 lis 2020, o 16:18
Samochód: Superb III Facelift
Silnik: 1.4TSI IV Hybrid

Re: Montaż haka Superb 2017

Post autor: suzu4x4 »

panowie montował ktoś hak do hybrydy ?
mi diler powiedział że do mojego nie ma możliwości choć w dowodzie mam w pozycjach O1 - 1600 ; O2 - 750
doctore46
Posty: 14
Rejestracja: 29 paź 2020, o 15:40
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 365KM (Stage1+)

Re: Montaż haka Superb 2017

Post autor: doctore46 »

Podepnę się do pytania...

Chciałem założyć hak do Superba z 2016 (sedan), który ma nożne otwieranie klapy bagażnika. Pytałem w dwóch warsztatach w W-wie, ale marudzą. Ktoś przerabiał temat i zna w okolicach W-wy warsztat, który podoła?
bawl
Posty: 203
Rejestracja: 22 cze 2018, o 22:17
Samochód: Superb III
Silnik: 1.8TSI CJSA (180KM)

Re: Montaż haka Superb 2017

Post autor: bawl »

Koledzy, czy hak o nr 3V9803881A pasuje do liftback? Bo na aukcjach wszędzie napisane jest, że "do kombi pasuje". O liftback ani słowa.
Awatar użytkownika
adamski
Posty: 632
Rejestracja: 7 sie 2012, o 18:28
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Imię: Adam
Lokalizacja: Kalisz

Re: Montaż haka Superb 2017

Post autor: adamski »

Dołączam się do pytania powyżej. W opisach aukcji głównie do kombi.O sedanach ani słowa. Ktoś może sprawdzić w ETCE lub gdzie indziej jakie różnice są pomiędzy zestawami do kombi i sedana?
adamski - sąsiedzi mówią na mnie Skodziarz....
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13606
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: Montaż haka Superb 2017

Post autor: Enriquez »

Różnice są w numerze części. Czym się różnią fizycznie to nie wiem.
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
Awatar użytkownika
adamski
Posty: 632
Rejestracja: 7 sie 2012, o 18:28
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Imię: Adam
Lokalizacja: Kalisz

Re: Montaż haka Superb 2017

Post autor: adamski »

No znalazłem - 3V0803881 do sedana i 3V9803881 do kombi
adamski - sąsiedzi mówią na mnie Skodziarz....
indianin
Posty: 18
Rejestracja: 20 mar 2019, o 08:01
Samochód: Superb III combi
Rocznik: 2017
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Aktualnie: 240 KM, 470NM
Imię: Piotr

Re: Montaż haka Superb 2017

Post autor: indianin »

Mam pytanie. Czy montaż oryginalnego haka wymaga cięcia zderzaka? Czy ma ktoś rysunek-szablon ew. zdjęcie wycięcia?
ODPOWIEDZ