Superb 3 L&K

Opinie, pytania i porady dotyczące zakupu Superba
Regulamin forum
1. Temat musi zaczynać się od [S1] lub [S2], a treść powinna być taka sama jak ta występująca w cenniku lub konfiguratorze, np. "[S2] Przygotowanie pod telefon GSM I"
2. Jeden wątek powinien dotyczyć jednej opcji wyposażenia dostępnej w cenniku lub konfiguratorze.
Awatar użytkownika
whity
Posty: 14835
Rejestracja: 23 sty 2015, o 16:53
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 333km / 703nm
Lokalizacja: MS

Re: Superb 3 L&K

Post autor: whity »

Dźwięku :)
Nie bójcie się być premium.

#stayPremium :)
Awatar użytkownika
CLO27
Posty: 9857
Rejestracja: 23 lis 2015, o 23:51
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: +-500 KM/600NM
Lokalizacja: Nowy Sacz

Re: Superb 3 L&K

Post autor: CLO27 »

:lol:
CZARNUCH SII 1,8 TSI mn moc seryjna x 2,5 ;)
viewtopic.php?f=18&t=7516
Kura SIII + Kuń GT + Dzik ZJ grand + Miś KQ :)
Awatar użytkownika
Rolnik
Posty: 263
Rejestracja: 18 wrz 2015, o 20:13
Samochód: Superb III
Silnik: 1.6TDI (120KM)
Imię: Maciej
Lokalizacja: okolice Płocka

Re: Superb 3 L&K

Post autor: Rolnik »

whity pisze:
A gdzie ma jeździć jak skody kupują wiesniaki :P
...
Osłona skrzyni i silnika jest plastikowa. Służy raczej temu żeby nie nawalilo się tam błota tudzież jakieś gałęzie nie uszkodzily czegoś pod spodem.
Dla mnie słabym elementem jest maskowanie świateł drogowych. Działa to niby, światła lataja w lewo i prawo w górę i w dół ale jak oslepilem 3 kolejne auta to wyłączyłem i już nie korzystam.
Awatar użytkownika
boski
Posty: 564
Rejestracja: 7 mar 2016, o 20:25
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TDI (190KM)

Re: Superb 3 L&K

Post autor: boski »

JAk dla mnie maskowanie to najlepsza rzecz. Jak jedzie auto przede mną badź z naprzeciwka to światła idealnie doświetlają mi pobocze.
Awatar użytkownika
kamracik
Zasłużony
Posty: 7444
Rejestracja: 10 paź 2014, o 10:52
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Łódź

Re: Superb 3 L&K

Post autor: kamracik »

Dla Ciebie tak, dla tego, którego w pierwszym momencie oślepiasz średnie. Najgorzej mają ciężarówki wyjeżdżające zza wzniesienia, gdzie dopóki nie wyłonią się światła to oślepiasz kierowcę.
Awatar użytkownika
boski
Posty: 564
Rejestracja: 7 mar 2016, o 20:25
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TDI (190KM)

Re: Superb 3 L&K

Post autor: boski »

NIe masz racji kamracik. Powiem tak, zrobiłem troche km nocą używając tych świateł , jeżdżąc po krajówkach gdzie ruch jest spory i jakoś nikt mi nigdy nie mrugnął że oślepiam. Poza tym auto jak i ten system ma homologacje więc dopuszcza używanie go w każdych warunkach , system ma też opcje ustawienia czułości.
Myśle że większym problemem są mistrzowie jeżdżący na zenonach czy moi ukochani kierowcy od świateł przeciwmgielnych przednich/tylnych.
Do tego np taki opel insignia FL ma tak jebitnie mocne światła mimo że są to swiatła mijania to oślepiają na pewno bardziej milion razy niż system maskowania
Ostatnio zmieniony 21 wrz 2016, o 15:52 przez boski, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Rolnik
Posty: 263
Rejestracja: 18 wrz 2015, o 20:13
Samochód: Superb III
Silnik: 1.6TDI (120KM)
Imię: Maciej
Lokalizacja: okolice Płocka

Re: Superb 3 L&K

Post autor: Rolnik »

Jak blyska Ci ktoś z naprzeciwka długimi to znak, że coś słabo działa. Może jeszcze przetestuje ale zniechęciło mnie to.
Co do innych dupereli w SIII to jeszcze łopatki do DSG wydają się być zbędne. Użyłem 2 razy. Działa. To samo można osiągnąć przez sprawne operowanie gazem lub po prostu lewarkiem. Ale łopatki nie stanowią dużego kosztu więc nie ma się co rozwodzić nad nimi.
Awatar użytkownika
boski
Posty: 564
Rejestracja: 7 mar 2016, o 20:25
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TDI (190KM)

Re: Superb 3 L&K

Post autor: boski »

Rolnik pisze:Jak blyska Ci ktoś z naprzeciwka długimi to znak, że coś słabo działa. Może jeszcze przetestuje ale zniechęciło mnie to.
Co do innych dupereli w SIII to jeszcze łopatki do DSG wydają się być zbędne. Użyłem 2 razy. Działa. To samo można osiągnąć przez sprawne operowanie gazem lub po prostu lewarkiem. Ale łopatki nie stanowią dużego kosztu więc nie ma się co rozwodzić nad nimi.
Jaką czułość masz ustawioną ? Ja mam ustawioną czułość średnią i na prawdę nie zdarzyło mi się oślepić kogokolwiek. Mało tego jechałem 200 km nocą za moim kumplem , na zmiane. Raz ja przed nim raz on. Auta Skoda superb s3 i passat b8 . Obaj mieliśmy ustawione światła w tryb automtycznej zmiany i żadnego z nas nie oślepiało
Awatar użytkownika
whity
Posty: 14835
Rejestracja: 23 sty 2015, o 16:53
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 333km / 703nm
Lokalizacja: MS

Re: Superb 3 L&K

Post autor: whity »

Napewno s3 działa słabiej niż w c klasie albo passacie
Nie bójcie się być premium.

#stayPremium :)
Awatar użytkownika
kamracik
Zasłużony
Posty: 7444
Rejestracja: 10 paź 2014, o 10:52
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Łódź

Re: Superb 3 L&K

Post autor: kamracik »

boski pisze:NIe masz racji kamracik. Powiem tak, zrobiłem troche km nocą używając tych świateł , jeżdżąc po krajówkach gdzie ruch jest spory i jakoś nikt mi nigdy nie mrugnął że oślepiam. Poza tym auto jak i ten system ma homologacje więc dopuszcza używanie go w każdych warunkach , system ma też opcje ustawienia czułości.
Myśle że większym problemem są mistrzowie jeżdżący na zenonach czy moi ukochani kierowcy od świateł przeciwmgielnych przednich/tylnych.
Do tego np taki opel insignia FL ma tak jebitnie mocne światła mimo że są to swiatła mijania to oślepiają na pewno bardziej milion razy niż system maskowania
To, że coś jest dopuszczone nie oznacza, że nie jest zawodne.

Na bank oślepiasz, może nikt Ci nie mrugnął, albo po prostu nie wystąpiły warunki ku temu. Albo po prostu nawet po oślepieniu na tyle szybko system reaguje, że każdy uznał to po prostu za późną reakcję.

Tir jak wyjeżdża zza wzniesienia, to najpierw jest kabina, której kamera po prostu nie łapie na ciemnej drodze bo nie jest oświetlona (za mały kontrast).

Jak kumpel jedzie przed Tobą to jego światła cały czas są widoczne dla kamery. Problemem są kierowcy jadący z naprzeciwka, z tego co czytałem również podobny problem jest na drogach, gdzie są słupki przysłaniające światła z pasa naprzeciwko.
Awatar użytkownika
whity
Posty: 14835
Rejestracja: 23 sty 2015, o 16:53
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 333km / 703nm
Lokalizacja: MS

Re: Superb 3 L&K

Post autor: whity »

Oczywiscie ze oślepia!! Boski nie jest taki boski jak myśli :)
Nie bójcie się być premium.

#stayPremium :)
Awatar użytkownika
boski
Posty: 564
Rejestracja: 7 mar 2016, o 20:25
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TDI (190KM)

Re: Superb 3 L&K

Post autor: boski »

Jestem jestem whity, chciałbyś sie przekonać. :)
Coraz wiecej aut ma tego typu swiatła i ja na swoich oczach nie przekonałem sie o efekcie oślepiania. Dla mnie rewelacja i korzystem z tego non stop.
Skoro jest to tak krotki czas że ktoś nie zareaguje to zabczynze system działa poprawnie. Zresztą tak jak pisałem są wieksze problemy z oslepianiem jak chińskie zenony czy auta choinki
Awatar użytkownika
pab567
Ekspert
Posty: 5812
Rejestracja: 12 lis 2012, o 14:54
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 421 KM / 524 Nm
Imię: Paweł
Lokalizacja: Warszafka (Ochota)

Re: Superb 3 L&K

Post autor: pab567 »

Co do łopatek - przy dynamicznej jeździe i wyprzedzaniu na zatłoczonych drogach są idealne.
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Superb 3 L&K

Post autor: szms »

Problem lezy nie tyle w systemie co w użytkownikach, nie wiem od ilu się u nas podnoszą do góry, ale w Insigni sprzedawanej w polsce powyżej 100 km/h - są u stawiane do drogi szybkiego ruchu i podnoszą się o jakiś kąt do góry, a jak wiadomo Insignia to jedno z popularniejszych aut flotowych, a flotowcy zapie...alają po "normalnych" drogach, a więc system podnosi światła i dlatego oślepiają czasami.

Każdy system ma swoje wady i zalety, ale zgadzam się, że stare trupy z wywindowanymi lampami po kolizjach do góry są dużo bardziej uciążliwe, czasami są takie wieczory, gdzie 4/5 aut oślepia, masakra... szkoda, że tego nie idzie ukrócić, kilka dowodów by poleciało to by ludzie przywiązywali wagę do ustawiania świateł. :roll:

Ledy w Mercach czy nowe matrixy też potrafią dać po gałach.
Awatar użytkownika
CLO27
Posty: 9857
Rejestracja: 23 lis 2015, o 23:51
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: +-500 KM/600NM
Lokalizacja: Nowy Sacz

Re: Superb 3 L&K

Post autor: CLO27 »

Najlepiej nie jeździć i się wypowiadać. :lol: snuć teorie a nie przetestować :P

Łopatki do normalnej jazdy w kibel, ale tak jak pab napisał do szybki, nagłych "skoków" super sprawa. Z lenistwa jednak mało używane to akurat też prawda :)
CZARNUCH SII 1,8 TSI mn moc seryjna x 2,5 ;)
viewtopic.php?f=18&t=7516
Kura SIII + Kuń GT + Dzik ZJ grand + Miś KQ :)
ODPOWIEDZ