Chwilowy spadek i wzrost obrotów

majkovsky
Posty: 55
Rejestracja: 20 mar 2015, o 22:48
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB

Chwilowy spadek i wzrost obrotów

Post autor: majkovsky »

Witam,

Dzisiaj jadąc po drodze szybszej kategorii i mając przed sobą dość dużo samochodów to nie mając co robic zacząłem się przyglądać obrotomierzowi ( może niepotrzebnie ). Zauwazylem dosc dziwny objaw, którego jako tako nie czuć pod pedałem przyspieszenia.
Załóżmy, że jade na 6, mam 2 tyś obrotów. Jade delikatnie, odpuszczam gaz, i wciskam go troszke mocniej, na obrotomierzu widze nagly skok obrotów o jakies 100-200, potem spadek i juz normalnie idą w górę, trwa to bardzo krótko, tak ze tak jak pisze pod samym pedałem nic nie czuć.

Podobna sytuacja jak po takim przyspieszaniu odpuszczę gaz to obroty spadną na chwilę i potem wrócą do swojej wartosci takiej jaka ma być.

Też tak macie? Czy to normalne? Czy spodziewać się jakiejś usterki?
Na chłopski rozum myśląc to jest jakis lag zwiazany z turbiną - tak jakby sie zacinał na chwilę jakiś zawór. Komputer w samochodzi nie swieci mi zadnymi checkami. Do vaga podłącze w tygodniu bo nie chciało mi sie lecieć po laptopa, ale być moze tak ma być? ( choć wg mnie nie powinno )

FILM jak to wygląda ( mozecie ustawić szybkość na 0.5 bo trochę trzęsie )

https://www.youtube.com/watch?v=4fsEuOcnGqU
Pozdr.
Imroath
Posty: 15
Rejestracja: 3 lis 2012, o 17:28
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: warszawa

Re: Chwilowy spadek i wzrost obrotów

Post autor: Imroath »

Ja niestety mam tak samo w 1.8 TSI Dsg. Moim zdaniem nie jest to dobry objaw i może świadczyć o slizganiu się sprzęgła - czyli jego zużyciu i koniecznej wymianie. Ale w ASO zaprzeczyli aby miało to jakiekolwiek znaczenie i mimo że LUK przy takich objawach zaleca wymianę sprzęgła, w Skodzie kazali jeździć dalej(póki coś więcej się nie dzieje - brak odgłosów, szarpania, skrzynia zmienia biegi i auto jedzie do przodu)

Możesz też zobaczyć ten wątekwww.superbclub.pl/viewtopic.php?f=8&t=8141
Awatar użytkownika
iparts
Posty: 19
Rejestracja: 26 mar 2013, o 12:26
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI BZB (160KM)
Imię: Marek
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Chwilowy spadek i wzrost obrotów

Post autor: iparts »

Osobiście również obstawiałbym winę sprzęgła, ponieważ to zazwyczaj objaw ślizgania tarczy sprzęgła. Jak widać kolega wyżej dopytał się w serwisie Skody i tam fachowcy stwierdzili co stwierdzili, więc pozostaje tylko czekać jak rozwinie się sytuacja.
Zapraszamy forumowiczów do internetowego sklepu z częściami - http://www.iparts.pl/auto/skoda,106.html
ODPOWIEDZ