Kratki wyciągu powietrza w tylnym nadkolu/bagażniku

pirate
Posty: 111
Rejestracja: 6 lip 2016, o 21:10
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI BMP (140KM)
Aktualnie: 178KM / 395Nm

Re: Kratki wyciągu powietrza w tylnym nadkolu/bagażniku

Post autor: pirate »

kamracik pisze: Widzisz, to zastanów się jak zmniejszyć stykanie, a nie przepływ powietrza ;)
Ponieważ to najłatwiejsze rozwiązanie :)
kamracik pisze: Nie wiem jak te kratki są skonstruowane i od tego trzeba by zacząć, zapewne jeśli są takie ala żaluzjowe, to pewnie wystarczy kawałek gąbki na lamelkach, aby nie stukały.
Dokładnie jak piszesz ala żaluzjowe, można właśnie coś w tym kierunku pokombinować ale dodatkowo trzeba zderzak zdjąć aby te kratki wyciągnąć. Ale być może tak zrobię.
kamracik pisze: W ogóle skąd pewność, że stukanie to z tych kratek? Nie słyszałem, aby u mnie np. coś tam stukało.
Tak jak pisałem wcześniej u jednych stuka u innych nie, być może chodzi tutaj o zużycie tej gumy ala żaluzjowej. A zdiagnozowałem to przez wykręcenie wszystkiego co znajdowało sie w bagażniku i leżąc sobie podczas jazdy (lub zamykając drzwi) patrzyłem na te kratki i widać i słuchać było jak głośne są.
pirate
Posty: 111
Rejestracja: 6 lip 2016, o 21:10
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI BMP (140KM)
Aktualnie: 178KM / 395Nm

Re: Kratki wyciągu powietrza w tylnym nadkolu/bagażniku

Post autor: pirate »

whity pisze:
kamracik pisze:
W ogóle skąd pewność, że stukanie to z tych kratek? Nie słyszałem, aby u mnie np. coś tam stukało.
bo u ciebie w główce jest posprzątane... U innych jak widać jest burdel, to stuka :P
Wiesz jakby to było tylko stukanie w samym bagażniku to nie przeszkadzałoby mi, ale jak jedziesz samochodem ten stuk przeradza się w ogromny huk w środku i wystarczy, że wjedziesz na najmniejszą nierówność gdzie zawieszenie tylko się ruszy na amortyzatorach minimalnie to wydaje się jakbyś z tyłu wiózł żelazne rusztowanie ;).

Może jak nie zapomnę to nagram filmik jak to wygląda z tymi kratkami.

PS. Dodam, że wcześniej takiego problemu nie miałem nagle się to jakoś w czerwcu pojawiło i z dnia na dzień narastało...
ODPOWIEDZ