Ubytki płynu chłodniczego S3

Awatar użytkownika
chudy77
Posty: 62
Rejestracja: 25 sie 2016, o 13:30
Samochód: Superb III combi
Silnik: Inny

Re: Ubytki płynu chłodniczego S3

Post autor: chudy77 »

Dziękuję za odpowiedź.
Odpowietrzałem tak jak piszecie - Grzanie na Max na pierwszym biegu - Węże gorące - w środku grzanie było - Poziom płynu po krótkiej jeździe spadł z max do połowy skali i się trzyma tego poziomu. Dziś doleje pod max.
U mnie wycieków jeszcze niema, ale przy rozruchu jest słyszalne takie wycie przez ok 2-3 sec.
Czy to już kończy się pompa?
Awatar użytkownika
chudy77
Posty: 62
Rejestracja: 25 sie 2016, o 13:30
Samochód: Superb III combi
Silnik: Inny

Re: Ubytki płynu chłodniczego S3

Post autor: chudy77 »

Czy u Was też jest taki dźwięk przy rozruchu?
Maliniak
Posty: 603
Rejestracja: 16 lis 2021, o 23:16
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 411/525
Imię: Jacek
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ubytki płynu chłodniczego S3

Post autor: Maliniak »

U mnie dzisiaj komunikat o braku płynu - faktycznie można się przestraszyć. Jest trochę poniżej minimum, ale wycieków nie zauważyłem. Jutro muszę podjechać na dolewkę i trzymać w bagażniku na kolejny raz. Przebieg 11k ;)
Awatar użytkownika
piramida
Doradca
Posty: 4031
Rejestracja: 12 sie 2012, o 12:21
Samochód: Superb III combi 4x4
Rocznik: 2016
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 480bhp/570Nm
Imię: Piotr
Lokalizacja: Kraków

Re: Ubytki płynu chłodniczego S3

Post autor: piramida »

Może się okazać, że po dolaniu płynu już będzie spokój na czas jakiś. Sporo było takich przypadków, że po pierwszej dolwce w nowym samochodzie, później już był spokój.
Maliniak
Posty: 603
Rejestracja: 16 lis 2021, o 23:16
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 411/525
Imię: Jacek
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ubytki płynu chłodniczego S3

Post autor: Maliniak »

Oby ;)
Awatar użytkownika
siemi1
Posty: 2354
Rejestracja: 25 mar 2013, o 14:13
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Aktualnie: 2.0 TDi 200KM
Lokalizacja: Wawa_Bemowo

Re: Ubytki płynu chłodniczego S3

Post autor: siemi1 »

Albo EGR do wyniany jak u mnie.

Wysłane z mojego OP8PRO przy użyciu Tapatalka

Domówka:
OII FL, Elegance 2.0TDI Kombi, oszust RS Jest 171,7 KM i 402,9 Nm
Służbówka:
S3 FL, Scout 2.0TDI Kombi 200KM DSG7 4x4, Steel Grey/pakiet Black
Maliniak
Posty: 603
Rejestracja: 16 lis 2021, o 23:16
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 411/525
Imię: Jacek
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ubytki płynu chłodniczego S3

Post autor: Maliniak »

Pół litra musiałem dolać
jaco
Posty: 14
Rejestracja: 9 maja 2021, o 22:38
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: Inny
Aktualnie: 2.0 TDI (200KM)
Imię: Jacek

Re: Ubytki płynu chłodniczego S3

Post autor: jaco »

Witam!
2.0 TDI, 147kW
U mnie także przy 20k wyskoczył komunikat o braku płynu, rzeczywiście było poniżej minimum. Dolane ok 150ml, auto poszło do ASO na weryfikację.
Nie widać nieszczelności i wycieków na zewntrz, ale lepiej od spodu sprawdzić.
Jak coś ciekawego wyjdzie to dam znać.
Swoją drogą to przy 12k wymieniałem olej w ASO i nie było informacji, że jest mało płynu, co prawdę mówiąc nie znaczy nic.
UPDATE po odbiorze auta:.... nic nie cieknie, jeździć, "łobserwować" ;)
sibek
Posty: 17
Rejestracja: 27 lut 2020, o 01:29
Samochód: Superb III
Rocznik: 2020
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Aktualnie: SIII Scout
Imię: Paweł

Re: Ubytki płynu chłodniczego S3

Post autor: sibek »

artho pisze: 15 kwie 2022, o 13:59 To i ja oficjalnie ze swoim MY21 albo MY22 (kto wie, auto produkcji wrześniowej) dołączyłem dzisiaj do szanownego grona gentlemanów, którym Superb 2.0 TSI 280KM wpierdziela płyn chłodniczy 😀 Jakże miła panika samochodu komunikatem i lampką, wszystko na czerwono i długi (3 sekundowy??) pisk informujący o awarii, dawno mnie coś tak... przebudzającego podczas jazdy nie spotkało 😆

Przebieg od nowości 18 000 z małym hakiem, stan płynu faktycznie na minimum.

Doleję i będę obserwować.
U mnie ten sam problem i również przy 18tys. przebiegu spotkała mnie ta nieprzyjemność. Od tego czasu jak zgłosiłem ten problem w serwisie to poza szczelnością układu który nic nie wykazał tylko dolewają i karzą obserwować. Gdzie serwisujesz auto?
artho
Posty: 1106
Rejestracja: 26 wrz 2021, o 17:55
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 2.0TSI (280KM)

Re: Ubytki płynu chłodniczego S3

Post autor: artho »

sibek pisze: 27 mar 2023, o 19:22
artho pisze: 15 kwie 2022, o 13:59 Doleję i będę obserwować.
U mnie ten sam problem i również przy 18tys. przebiegu spotkała mnie ta nieprzyjemność. Od tego czasu jak zgłosiłem ten problem w serwisie to poza szczelnością układu który nic nie wykazał tylko dolewają i karzą obserwować. Gdzie serwisujesz auto?
Serwisuję w ASO. Dolałem i od tamtej pory problem nie wystąpił ponownie, ewidentnie silnik się dotarł 🤣
sibek
Posty: 17
Rejestracja: 27 lut 2020, o 01:29
Samochód: Superb III
Rocznik: 2020
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Aktualnie: SIII Scout
Imię: Paweł

Re: Ubytki płynu chłodniczego S3

Post autor: sibek »

artho pisze: 27 mar 2023, o 19:24
sibek pisze: 27 mar 2023, o 19:22
artho pisze: 15 kwie 2022, o 13:59 Doleję i będę obserwować.
U mnie ten sam problem i również przy 18tys. przebiegu spotkała mnie ta nieprzyjemność. Od tego czasu jak zgłosiłem ten problem w serwisie to poza szczelnością układu który nic nie wykazał tylko dolewają i karzą obserwować. Gdzie serwisujesz auto?
Serwisuję w ASO. Dolałem i od tamtej pory problem nie wystąpił ponownie, ewidentnie silnik się dotarł 🤣
Ok, ale w jakim mieście :D.
Co do ubytków to u mnie im dalej tym częściej dolewam.
artho
Posty: 1106
Rejestracja: 26 wrz 2021, o 17:55
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 2.0TSI (280KM)

Re: Ubytki płynu chłodniczego S3

Post autor: artho »

sibek pisze: 28 mar 2023, o 11:44
artho pisze: 27 mar 2023, o 19:24
sibek pisze: 27 mar 2023, o 19:22 U mnie ten sam problem i również przy 18tys. przebiegu spotkała mnie ta nieprzyjemność. Od tego czasu jak zgłosiłem ten problem w serwisie to poza szczelnością układu który nic nie wykazał tylko dolewają i karzą obserwować. Gdzie serwisujesz auto?
Serwisuję w ASO. Dolałem i od tamtej pory problem nie wystąpił ponownie, ewidentnie silnik się dotarł 🤣
Ok, ale w jakim mieście :D.
Co do ubytków to u mnie im dalej tym częściej dolewam.
A to szczerze mówiąc zależy, bo ja w ciągłych rozjazdach jestem - ledwo wróciłem z targów w Niemczech, po drodze trochę tripów PL, za moment znowu w drogę za granicę (ah te winiety całoroczne np. Czechy, to się naprawdę opłaca) ale generalnie serwisuję zwykle na południu Polski, bo tutaj najczęściej bywam i tutaj mamy najwięcej nieruchomości rodziną 😋 W przypadku Krakowa zwykle ASO Luzar Wieliczka - naprawdę starają się (czasem zawaleni robotą), w przypadku Katowic natomiast ASO Lellek Gliwice - też bardzo dobre ASO. Pojawił z raz się też Wrocek, nie pamiętam które bo to przy popdeniej Skoduni, ostatnie miesiące jakoś mniej bywam we Wrocu.

Natomiast płyn dolałem raz samodzielnie i od tej pory nie mam problemu - trochę ponad 40k nabite obecnie, natomiast tak mnie Superb wtedy opier-krzyczał, że wożę go ze sobą w bagażniku... 😆
Milord
Posty: 30
Rejestracja: 8 mar 2015, o 19:26
Samochód: Superb III
Rocznik: 2018
Silnik: 1.8TSI CJSC (180KM)
Imię: Rafał
Lokalizacja: Niepołomice

Re: Ubytki płynu chłodniczego S3

Post autor: Milord »

U mnie to samo... Komunikat o niskim poziomie płynu chłodniczego. Samochód na podnośnik i pompa wody do wymiany niestety. Przebieg 88kkm, silnik 1.8.
sibek
Posty: 17
Rejestracja: 27 lut 2020, o 01:29
Samochód: Superb III
Rocznik: 2020
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Aktualnie: SIII Scout
Imię: Paweł

Re: Ubytki płynu chłodniczego S3

Post autor: sibek »

artho pisze: 28 mar 2023, o 19:26
sibek pisze: 28 mar 2023, o 11:44
artho pisze: 27 mar 2023, o 19:24
Serwisuję w ASO. Dolałem i od tamtej pory problem nie wystąpił ponownie, ewidentnie silnik się dotarł 🤣
Ok, ale w jakim mieście :D.
Co do ubytków to u mnie im dalej tym częściej dolewam.
A to szczerze mówiąc zależy, bo ja w ciągłych rozjazdach jestem - ledwo wróciłem z targów w Niemczech, po drodze trochę tripów PL, za moment znowu w drogę za granicę (ah te winiety całoroczne np. Czechy, to się naprawdę opłaca) ale generalnie serwisuję zwykle na południu Polski, bo tutaj najczęściej bywam i tutaj mamy najwięcej nieruchomości rodziną 😋 W przypadku Krakowa zwykle ASO Luzar Wieliczka - naprawdę starają się (czasem zawaleni robotą), w przypadku Katowic natomiast ASO Lellek Gliwice - też bardzo dobre ASO. Pojawił z raz się też Wrocek, nie pamiętam które bo to przy popdeniej Skoduni, ostatnie miesiące jakoś mniej bywam we Wrocu.

Natomiast płyn dolałem raz samodzielnie i od tej pory nie mam problemu - trochę ponad 40k nabite obecnie, natomiast tak mnie Superb wtedy opier-krzyczał, że wożę go ze sobą w bagażniku... 😆
Pytam bo próbuje namierzyć jakiegoś użytkowników SIII 272/280km najlepiej rocznik 20/21 w Szczecinie lub bliskich okolicach.
Czy masz problemy ze stukającymi plastikowymi elementami wyposażenia wnętrza, stukającą roletą, obudowa licznika, przedni kokpit rejony podszybia? U mnie jest z tym problem i jest to mocno irytujące a w aso to ogólnie mówią że nie da się z tym nic zrobić, roletę bagażnika miałem raz wymienianą ale problem powraca a gwarancja za rok się kończy i chciałbym się tych uciążliwości przed jej zakończeniem pozbyć.
artho
Posty: 1106
Rejestracja: 26 wrz 2021, o 17:55
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 2.0TSI (280KM)

Re: Ubytki płynu chłodniczego S3

Post autor: artho »

To z rolety nic nie słyszę, natomiast zegary troszkę trzeszczą zimą na nierównościach, do tego nawiewy generują dziwne odgłosy, coś a'la stara naciągnięta guma, jakiś potencjometr, takie trzeszczące dziwne, sprężynowe. Ktoś tutaj pisał, że w ASO Kraków Wieliczka to robią, dodają filc tu i tam i pomaga. Ale spróbuj na początek dowolne inne ASO zanim pojedziesz na koniec świata.
ODPOWIEDZ