Wymiana zderzaka

bulletproof19
Posty: 31
Rejestracja: 27 sty 2016, o 15:07
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.6TDI CAYC (105KM)
Lokalizacja: Białystok

Wymiana zderzaka

Post autor: bulletproof19 »

Witam serdecznie, niedawno dostałem tzw. strzał w dupkę. Zderzak tylny do wymiany. Dostałem kosztorys - 2800 zł brutto. Pierwsze co przyszło mi do głowy do zlecenie naprawy w ASO. Jednak teraz rozważam wzięcie gotówki i zrobienie zderzaka w dobrym warsztacie (polecono mi jeden). I teraz pytanie:

Czy ktoś z Was wymieniał zderzak nie w ASO, a właśnie w jakimś warsztacie ? Czy robota jest dobrze wykonana i ogólnie co myślicie - lepiej odstawić furę do ASO czy zrobić samemu i mieć trochę pieniędzy w kieszeni?
Awatar użytkownika
skodziarz
Posty: 1500
Rejestracja: 24 gru 2014, o 08:48
Samochód: Superb III combi
Silnik: 1.6TDI (120KM)
Lokalizacja: WY/WPI

Re: Wymiana zderzaka

Post autor: skodziarz »

Jeśli to jest sam zderzak do wymiany to jest to kwestia odkręcenia kilku śrub odpięcia czujników i w przypadku sedana wyciągnięcia lampek rejestracji.

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
JanuszSz
Posty: 1024
Rejestracja: 21 sty 2014, o 22:17
Samochód: Inny
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Aktualnie: 150
Lokalizacja: Lublin

Re: Wymiana zderzaka

Post autor: JanuszSz »

Jeśli tylko zderzak jest uszkodzony,to nie zastanawiałbym się i zrobił to sam.
Zderzak z Allegro,najlepiej w kolorze.Jeśli nie będzie,to malowanie u poleconego lakiermajstra i wymiana "tymi rencami"
Roboty nie więcej niż 3 godziny,a korzyść finansowa spora.

No przecież ma kombi.
Obrazek
Awatar użytkownika
bartek_grchw
Posty: 100
Rejestracja: 23 wrz 2011, o 17:26
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI CFFB (140KM)
Imię: Bartek
Lokalizacja: Warszawa(WF)

Re: Wymiana zderzaka

Post autor: bartek_grchw »

Potwierdzam. Mój był bity 3x przód i raz tył i za kazdym razem wybierałem rozliczenie gotówkowe. Cena zderzaka 100-300 zł(allegro), jak w kolorze to tylko dojdzie Ci ok.100 zł za przełożenie w warsztacie, chyba że jeszcze lakierowanie, koszt 400-500 za element(ceny warszawskie)...i to tyle. Także ponad 2 tys. powinno zostać w kieszeni :)
Awatar użytkownika
whity
Posty: 14835
Rejestracja: 23 sty 2015, o 16:53
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 333km / 703nm
Lokalizacja: MS

Re: Wymiana zderzaka

Post autor: whity »

bartek_grchw pisze:. Mój był bity 3x przód i raz tył i za kazdym razem wybierałem rozliczenie gotówkowe.
zawodowo to robisz ?
Nie bójcie się być premium.

#stayPremium :)
Awatar użytkownika
bartek_grchw
Posty: 100
Rejestracja: 23 wrz 2011, o 17:26
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI CFFB (140KM)
Imię: Bartek
Lokalizacja: Warszawa(WF)

Re: Wymiana zderzaka

Post autor: bartek_grchw »

Nie moja wina, że na mnie inni polują ;) z tych czterech dzwonów tylko raz była moja wina, ostatni nawet w tv był, można sobie nawet obejrzeć, proszę ;)

http://warszawa.tvp.pl/22691468/18112015
Awatar użytkownika
adamski
Posty: 632
Rejestracja: 7 sie 2012, o 18:28
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Imię: Adam
Lokalizacja: Kalisz

Re: Wymiana zderzaka

Post autor: adamski »

Jakbyś potrzebował tylna belkę to mam takową (została po montażu haka).
adamski - sąsiedzi mówią na mnie Skodziarz....
Sebastian_M26
Posty: 1707
Rejestracja: 26 lut 2010, o 18:58
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI BZB (160KM)
Aktualnie: seria 188KM/270Nm
Lokalizacja: Katowice

Re: Wymiana zderzaka

Post autor: Sebastian_M26 »

Tylne wzmocnienie do wymiany, jeszcze może być podłoga do naciągniecia, także może nie wystarczyć. Roboty lakiernicze w aso są kiepskie
PANIE WŁADZO, MA PAN RACJĘ, NIESTETY ZDARZYŁO MI SIĘ PRZEKROCZYĆ PRĘDKOŚĆ, ZDAJĘ SOBIE SPRAWĘ Z TEGO, ŻE BYŁO TO BARDZO NIEODPOWIEDZIALNE, ŻE NARAZIŁEM INNYCH UCZESTNIKÓW RUCHU NA NIEBEZPIECZEŃSTWO ALE ... JECHAŁEM SZYBKO, GDYŻ LUBIĘ ZAPIERDALAĆ...
paulus60
Posty: 565
Rejestracja: 12 wrz 2012, o 13:07
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Wymiana zderzaka

Post autor: paulus60 »

Sebastian_M26 pisze:...... Roboty lakiernicze w aso są kiepskie
Na własnym przykładzie - ja akurat mam pozytywne doświadczenia. Naprawa blacharsko - lakiernicza w ASO. Czas wykonania od dostarczenia samochodu do jego odbioru - 6 dni.
Auto uszkodzone - styczeń 2014:
Obrazek
Auto 2 i pół roku po naprawie - 22 czerwca 2016:
Obrazek
jan6a
Posty: 293
Rejestracja: 30 paź 2012, o 08:23
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TSI (200KM)
Imię: Jan
Lokalizacja: Katowice

Re: Wymiana zderzaka

Post autor: jan6a »

paulus60 pisze:
Sebastian_M26 pisze:...... Roboty lakiernicze w aso są kiepskie
Na własnym przykładzie - ja akurat mam pozytywne doświadczenia. Naprawa blacharsko - lakiernicza w ASO. Czas wykonania od dostarczenia samochodu do jego odbioru - 6 dni.
Auto uszkodzone - styczeń 2014:
Obrazek
Auto 2 i pół roku po naprawie - 22 czerwca 2016:
Obrazek

Ze zdjęć i z takiej odległości widać jakie masz auto i kolor. Czy lakier nie siadł, czy jest ładna mora tego nie widać. Drzwi pewnie były wymieniane bo jest dziura, a tylny błotnik wycinali czy naprawili??? Co to był za ostry przedmiot że tak rozharatało?
paulus60
Posty: 565
Rejestracja: 12 wrz 2012, o 13:07
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Wymiana zderzaka

Post autor: paulus60 »

Rozumiem, że kliknąłeś na miniaturki z opcją powiększenia? Ja nie zauważam jakichś widocznych i przeszkadzających błędów w lakierowaniu (pomalowany cały bok i patrząc z przodu, z tyłu i na dach, nie widzę dysonansu). Ewentualny kupiec będzie poinformowany o tej naprawie. Jest faktura itd. Drzwi oczywiście nowe (fabryka), reszta naprawy "zgodnie z technologią stosowaną w ASO" (informacja od znanego mi od lat szefa serwisu blacharsko - lakierniczego w tej ASO) i tak naprawdę nie interesowałem się, czy będą coś wycinać, czy robić z tym coś innego. Dostałem dwa lata gwarancji, że nic złego (rdza, pasywacja, purchle, pęcherzyki itd.) się nie pojawi i nie zacznie korodować od wewnątrz. Szef SBL powiedział mi, że spokój będzie na wiele lat, bo naprawa została wykonana najlepiej, jak to tylko jest możliwe w ramach stosowanej technologii i być może prędzej skoroduje jakiś oryginalny element fabrycznej blacharki, niż ten po naprawie. Swoje Skody serwisuję u nich ponad 13 lat (również SBL) i nigdy nie było jakichkolwiek problemów.

To, co rozharatało blachę, to fragment poprzeczki barierki (stalowy płaskownik szerokości ok. 3 cm) niewielkiego, jednokierunkowego mostku na rzeczce, z dosyć ciasnym wjazdem z zakrętu, przez który przejeżdżałem wiele razy. Klamka lekko zetknęła się z wyższą, niebieską częścią barierki. Jakiś palant wandal, nocą odgiął ten dolny płaskownik i górną część barierki w kierunku środka drogi, a ja jechałem tak jak zawsze, no i stało się. Usłyszałem tylko przeciągły chrobot, rzężenie i nie miałem ochoty wysiąść z auta. ;) :evil: :evil:
Jak na razie wszystko jest OK.
ODPOWIEDZ