Kolor Oleju po Wymianie

Awatar użytkownika
radziu
Posty: 244
Rejestracja: 6 paź 2014, o 17:59
Samochód: Superb II DSG 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: A6 C5 2.7 BiTurbo :)
Lokalizacja: CH

Re: Kolor Oleju po Wymianie

Post autor: radziu »

Chyba ze będziesz tak jeździł i zarzniesz motor wówczas dostaniesz nowy bo wymiany były zgodnie z intervalem. Zamontować kamerkę w wygluszeniu klapy i zobaczyć co tam się naprawdę wyprawia to myślę że ciekawsza opcja na na przyszłość. Wowczas masz juz dowod w reku ze cie okradaja.
MotoGP Forza Rossi !!!
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Kolor Oleju po Wymianie

Post autor: szms »

radziu pisze:Ale ty myślisz ze się tym przejmą? Wyłoża lachona na to bo klientów jest tylu ze muszą terminy rezerwować.

Jak mi kiedyś porysowali felgi to po 2 godzinach jak to zauważyłem wpadłem i zrobiłęm taką aferę, ze teraz jestem tam witany jak król tajlandi :lol:
paulus60
Posty: 565
Rejestracja: 12 wrz 2012, o 13:07
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Kolor Oleju po Wymianie

Post autor: paulus60 »

Dieslami z grupy VW jeżdżę od 15 lat. Zawsze serwisowane w ASO, zawsze widziałem proces wymiany. W Octaviach na ogół był to standardowo Mobil1 5W40, w Superbie Castrol 5W30, żadne tam cuda. Do domu mam 25 km z ASO, zawsze po powrocie sprawdzałem poziom i zawsze po tych 25 km olej był czarny jak sadza. Mam też benzynową Fabię i tu olej bardzo długo jest ciemnobursztynowy. W dieslach czarny olej wkrótce po wymianie to IMO rzecz normalna. Poza tym, po jaki męski instrument mieliby Cię cykać na oleju i filtrach? Parę takich udowodnionych przypadków i ASO do zamknięcia razem z personelem od góry w dół. Raczej nie podjęliby takiego ryzyka.
Ostatnio zmieniony 27 kwie 2016, o 07:19 przez paulus60, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
whity
Posty: 14835
Rejestracja: 23 sty 2015, o 16:53
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 333km / 703nm
Lokalizacja: MS

Re: Kolor Oleju po Wymianie

Post autor: whity »

To jest taki sam przypadek jak ci pani kasjerka złe kasę wyda... Zauważysz w domu... Czyli sam jesteś sobie winien...
Albo wierzysz w tym wypadku ze został wymieniony albo dla swojego spokoju wymienisz jeszcze raz !
Nie bójcie się być premium.

#stayPremium :)
paulus60
Posty: 565
Rejestracja: 12 wrz 2012, o 13:07
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Kolor Oleju po Wymianie

Post autor: paulus60 »

Wymieni jeszcze raz, a po 10 km olej będzie czarny jak sadza. Wtedy zapanuje spokój i błogostan. Po prostu - tak ma być.
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Kolor Oleju po Wymianie

Post autor: szms »

To ja jeździłem tylko zepsutymi silnikami. Owszem szybko się robi czarny, ale po 8 km to on nie jest czarny, przepalony tylko ciemny. 8-)

albo to subiektywna różnica postrzegania kolorów :lol:
Awatar użytkownika
Łuki_ssuperb
Posty: 5377
Rejestracja: 9 gru 2015, o 13:56
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Aktualnie: Co by tu pomodzić...
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kolor Oleju po Wymianie

Post autor: Łuki_ssuperb »

paulus60 pisze: Poza tym, po jaki męski instrument mieliby Cię cykać na oleju i filtrach? Parę takich udowodnionych przypadków i ASO do zamknięcia razem z personelem od góry w dół. Raczej nie podjęliby takiego ryzyka.
powód jest prostu olej biorą do swoich samochodów ;-)
Wilki nie przejmują się tym co sądzą o nich barany...
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Kolor Oleju po Wymianie

Post autor: szms »

albo chociażby dlatego, że po kilku takich agentach na oleju więcej przytnie niż ma wypłaty...
Awatar użytkownika
Łuki_ssuperb
Posty: 5377
Rejestracja: 9 gru 2015, o 13:56
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Aktualnie: Co by tu pomodzić...
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kolor Oleju po Wymianie

Post autor: Łuki_ssuperb »

dokładnie... kiedyś był taki przypadek w salonie fiata, ze po wyjechaniu nowym samochodem z salonu po 15km padła skrzynia i było wielkie dochodzenie dlaczego co i jak? (skrzynia była poklejona poxipolem hahah, w nowym aucie) no i finał był taki że skrzynia z tego samochodu znalazła się w samochodzie jednego z pracowników poprostu sobie ją podmienił ;-)
Wilki nie przejmują się tym co sądzą o nich barany...
paulus60
Posty: 565
Rejestracja: 12 wrz 2012, o 13:07
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Kolor Oleju po Wymianie

Post autor: paulus60 »

Łuki_ssuperb pisze:
paulus60 pisze: Poza tym, po jaki męski instrument mieliby Cię cykać na oleju i filtrach? Parę takich udowodnionych przypadków i ASO do zamknięcia razem z personelem od góry w dół. Raczej nie podjęliby takiego ryzyka.
powód jest prostu olej biorą do swoich samochodów ;-)
Ja tam zawsze patrzę z balkonu, który jest dla klientów w tym właśnie celu i widzę co panowie robią z moim autem. Nie wydaje mi się, żeby mechanik chcąc co parę miesięcy zaoszczędzić półtorej stówki, kradł olej i ryzykował utratą pracy, wyrokiem i rejestrem skazanych. Wystarczy, by pewni panowie dostali informację o takim procederze, podstawiają swojego z autem na serwis olejowy. Wpadka i po ASO.

PS. Wiem, że nie w każdej ASO jest taki balkonik. ;-)
Awatar użytkownika
kamracik
Zasłużony
Posty: 7444
Rejestracja: 10 paź 2014, o 10:52
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Łódź

Re: Kolor Oleju po Wymianie

Post autor: kamracik »

Ludzie większe głupoty robili aniżeli ukradzenie paru litrów oleju :roll: Żeby się bać to trzeba mieć świadomość co Ci za to grozi, większość osób tak nie ma.
czarny
Posty: 23
Rejestracja: 22 paź 2013, o 11:08
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: Kraków

Re: Kolor Oleju po Wymianie

Post autor: czarny »

Nie chce mi się wierzyć żeby takie jaja robili ale patrząc jaka afera wisi nad koncernem to tak prawdę wszystko jest możliwe w tych czasach...totalny brak zaufania trzeba patrzeć każdemu na ręce...

Skonsultowałem się z warsztatem i zapytałem jak to powinno wyglądać,Kolor po wymianie powinien być jasny ale jak przejedziemy kilka km niestety łapie odrazu ciemny kolor z racji tego ze świeży olej ma właściwości czyszczące silni i zawsze coś tam starego oleju zostaje wiec porostu się miesza...
Jednakże żeby nie było tak kolorowo usłyszałem ze często idą na łatwiznę i porostu nie wymieniają filtra oleju z racji większego nakładu pracy wynikający z ulokowania samego filtra,łatwiej spuścić olej i wlać świeży klient sam nie sprawdzi czy filtr był wymieniany(jak w przypadku filtra powietrza )

Porównałem tez olej z mojego bagnetu z olejem żony która jest właśnie przed wymiana i różnice widać nawet nie tyle co w kolorze ale i konsystencji...także wygląda na to ze wymienili...ale jak to zrobili czy do końca ,czy tylko dolali czy filtra nie wymienili to już ciężko stwierdzić...

Ja proponuje sprawdzić zaraz po wymianie wtedy jeszcze można stwierdzi,jak dojedziecie do domu zostaje tylko laboratorium ;)

PS:Teściu mi właśnie powiedział ze po tygodniu od wymiany dalej ma przezroczysty ;)
Awatar użytkownika
kamracik
Zasłużony
Posty: 7444
Rejestracja: 10 paź 2014, o 10:52
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Łódź

Re: Kolor Oleju po Wymianie

Post autor: kamracik »

A można zrobić prościej, po prostu przed wymianą oznaczyć filtr i później zobaczyć czy mamy nowy czy nie ;)
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Kolor Oleju po Wymianie

Post autor: szms »

czarny pisze:Nie chce mi się wierzyć żeby takie jaja robili ale patrząc jaka afera wisi nad koncernem to tak prawdę wszystko jest możliwe w tych czasach...totalny brak zaufania trzeba patrzeć każdemu na ręce...

Skonsultowałem się z warsztatem i zapytałem jak to powinno wyglądać,Kolor po wymianie powinien być jasny ale jak przejedziemy kilka km niestety łapie odrazu ciemny kolor z racji tego ze świeży olej ma właściwości czyszczące silni i zawsze coś tam starego oleju zostaje wiec porostu się miesza...
Jednakże żeby nie było tak kolorowo usłyszałem ze często idą na łatwiznę i porostu nie wymieniają filtra oleju z racji większego nakładu pracy wynikający z ulokowania samego filtra,łatwiej spuścić olej i wlać świeży klient sam nie sprawdzi czy filtr był wymieniany(jak w przypadku filtra powietrza )

Porównałem tez olej z mojego bagnetu z olejem żony która jest właśnie przed wymiana i różnice widać nawet nie tyle co w kolorze ale i konsystencji...także wygląda na to ze wymienili...ale jak to zrobili czy do końca ,czy tylko dolali czy filtra nie wymienili to już ciężko stwierdzić...

Ja proponuje sprawdzić zaraz po wymianie wtedy jeszcze można stwierdzi,jak dojedziecie do domu zostaje tylko laboratorium ;)

PS:Teściu mi właśnie powiedział ze po tygodniu od wymiany dalej ma przezroczysty ;)
taki olej to pikuś, nie takie afery tutaj były :lol:
rezon
Posty: 3475
Rejestracja: 10 lip 2012, o 10:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 220KM 440Nm
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Kolor Oleju po Wymianie

Post autor: rezon »

paulus60 pisze: Parę takich udowodnionych przypadków i ASO do zamknięcia razem z personelem od góry w dół. Raczej nie podjęliby takiego ryzyka.
Optymista :D parę takich przypadków i ... zależy wszystko od postawy importera, układów ASO, itd... Co prawda dotyczyło ASO Mitsu, ale mam pismo od importera - w skrócie "dealer jest niezależnym podmiotem i nam nic do tego, że robi wałki oszukując klientów. Ścigaj go sam. I pamiętaj, że mówienie że to Mitsubishi Cię oszukało grozi procesem itd... " No i ścignąłem, no i piszę :D że to niezależna autoryzowana stacja oszustów z logo Mitsubishi ;) Nie mamy Pana płaszcza i co nam Pan zrobi ;)
czarny przy 8kkm zmieniałem olej w 2.0 TDI PD - czarny był jak smoła. Więc płukanka, Motul 5W30 504/507. kilkaset km a on znowu czarny tylko na ręczniku papierowym inaczej się rozpływał. EGR swoje robi ;)
Był S2 1,8TSI 4x4 2012 Obrazek
ODPOWIEDZ