TPierwsza Skoda w życiu-wentylacja siedzen- wydajna(plecy)?

Opinie, pytania i porady dotyczące zakupu Superba
Regulamin forum
1. Temat musi zaczynać się od [S1] lub [S2], a treść powinna być taka sama jak ta występująca w cenniku lub konfiguratorze, np. "[S2] Przygotowanie pod telefon GSM I"
2. Jeden wątek powinien dotyczyć jednej opcji wyposażenia dostępnej w cenniku lub konfiguratorze.
Awatar użytkownika
kamracik
Zasłużony
Posty: 7444
Rejestracja: 10 paź 2014, o 10:52
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Łódź

Re: TPierwsza Skoda w życiu - Pakiet na bezdroża - czy warto

Post autor: kamracik »

Można, ale to koszt wymiany amortyzatorow, a nie wiem czy u nie sprężyn. Wiec raczej wątpliwa sprawa.

Przy krawężnikach sie przydaje, zwłaszcza jeśli masz stosunkowo wysokie w mieście. Tym nie mniej na standardowym zawieszeniu pewnie tez dasz radę. Fajniejsza rzeczą w tym pakiecie sa osłony pod autem prawie na wszystko.
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: TPierwsza Skoda w życiu - Pakiet na bezdroża - czy warto

Post autor: szms »

skody same w sobie wyglądają jakby miały pakiet na bezdroża...
Elegance

Re: TPierwsza Skoda w życiu - Pakiet na bezdroża - czy warto

Post autor: Elegance »

Bo to przeciez auto dla emerytów, na dzialeczke :mrgreen:
Awatar użytkownika
CLO27
Posty: 9857
Rejestracja: 23 lis 2015, o 23:51
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: +-500 KM/600NM
Lokalizacja: Nowy Sacz

Re: TPierwsza Skoda w życiu - Pakiet na bezdroża - czy warto

Post autor: CLO27 »

No widziałem właśnie dzisiaj kurde z tym pakietem SIII i wyglądała jakby się coś zjeb...hehehe na szczudłach koła 17 :P Ja bym brał, ale odwrotnie dołożył sportową zawiechę chyba o 15-20 mm niżej chociaż w SIII to nawet bez tego dobrze się trzyma. Na autostradzie pewnie będzie różnica jeżeli podniesiesz bo środek ciężkości idzie w górę i pewnie będzie bardziej "rozbujany" przy bocznym wietrze. Jak nie ma wyraźnej potrzeby to to olej, a osłony można osobno dokupić...

A dziwnie wysoko to nawet bez pakietu wygląda na 17:

Obrazek

Obrazek


image ru
CZARNUCH SII 1,8 TSI mn moc seryjna x 2,5 ;)
viewtopic.php?f=18&t=7516
Kura SIII + Kuń GT + Dzik ZJ grand + Miś KQ :)
Awatar użytkownika
grzesiu26
Posty: 2705
Rejestracja: 30 sty 2011, o 19:15
Samochód: Superb II combi 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Grzesiek
Lokalizacja: Szczecin

Re: TPierwsza Skoda w życiu - Pakiet na bezdroża - czy warto

Post autor: grzesiu26 »

Podnieść coś co juz jest wysokie i głupio i źle wyglada to juz przesada jak dla mnie.


Wysłane z jakiegoś urządzenia mobilnego.
sabrinq

Re: TPierwsza Skoda w życiu - Pakiet na bezdroża - czy warto

Post autor: sabrinq »

CLO27 pisze:No widziałem właśnie dzisiaj kurde z tym pakietem SIII i wyglądała jakby się coś zjeb...hehehe na szczudłach koła 17 :P Ja bym brał, ale odwrotnie dołożył sportową zawiechę chyba o 15-20 mm niżej chociaż w SIII to nawet bez tego dobrze się trzyma. Na autostradzie pewnie będzie różnica jeżeli podniesiesz bo środek ciężkości idzie w górę i pewnie będzie bardziej "rozbujany" przy bocznym wietrze. Jak nie ma wyraźnej potrzeby to to olej, a osłony można osobno dokupić...

A dziwnie wysoko to nawet bez pakietu wygląda na 17:

Obrazek

Obrazek


image ru
no powiem szczerze, ze myślałem ze to jest właśnie SIII z tym pakietem, kurde jak bardzo by sie przydało tak czytelne zdjęcie SIII business grey tylko żeby był z PNB :( aby jakoś to porównać. Teraz mam zagwozdkę, czy anulować ten pakiet przy moim złożonym już zamówieniu...
Awatar użytkownika
CLO27
Posty: 9857
Rejestracja: 23 lis 2015, o 23:51
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: +-500 KM/600NM
Lokalizacja: Nowy Sacz

Re: TPierwsza Skoda w życiu - Pakiet na bezdroża - czy warto

Post autor: CLO27 »

Napisz ile używałbyś tego podwyższonego zawieszenia i do czego. Chciałbyś zjeżdżać na jakieś powiedzmy polne drogi czy chcesz tylko mieć wyżej bo krawężniki itp. Jaki jest stosunek twojej podróży po mieście do tras oraz takich właśnie "polnych" dróg. Jeżeli dużo jeździsz w trasy to ja bym absolutnie z tego zrezygnował...
CZARNUCH SII 1,8 TSI mn moc seryjna x 2,5 ;)
viewtopic.php?f=18&t=7516
Kura SIII + Kuń GT + Dzik ZJ grand + Miś KQ :)
sabrinq

Re: TPierwsza Skoda w życiu - Pakiet na bezdroża - czy warto

Post autor: sabrinq »

CLO27 pisze:Napisz ile używałbyś tego podwyższonego zawieszenia i do czego. Chciałbyś zjeżdżać na jakieś powiedzmy polne drogi czy chcesz tylko mieć wyżej bo krawężniki itp. Jaki jest stosunek twojej podróży po mieście do tras oraz takich właśnie "polnych" dróg. Jeżeli dużo jeździsz w trasy to ja bym absolutnie z tego zrezygnował...
głownie raczej miasto + w weekend czasem autostrada, raczej nie zamierzam za bardzo korzystać z jakiś leśnych, trudnych dróg (ew. zimą łatwiej , jazda w górach itp ) , raczej chodziło o komfort poruszania się po rożnych ulicach , krawężnikach po mieście łodzi :). I taka skoda bliższa "crossoverowi", wydawała mi się wygodniejsza np. we wsiadaniu do auta itp...

Może dać same ochrony pod nadwozie ? ale to z kolei samo nie obniży wtedy prześwitu ?
Awatar użytkownika
grzesiu26
Posty: 2705
Rejestracja: 30 sty 2011, o 19:15
Samochód: Superb II combi 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Grzesiek
Lokalizacja: Szczecin

Re: TPierwsza Skoda w życiu - Pakiet na bezdroża - czy warto

Post autor: grzesiu26 »

Dla tych warunków zrezygnuj z pnb


Wysłane z jakiegoś urządzenia mobilnego.
Awatar użytkownika
CLO27
Posty: 9857
Rejestracja: 23 lis 2015, o 23:51
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: +-500 KM/600NM
Lokalizacja: Nowy Sacz

Re: TPierwsza Skoda w życiu - Pakiet na bezdroża - czy warto

Post autor: CLO27 »

sabrinq pisze:
CLO27 pisze:Napisz ile używałbyś tego podwyższonego zawieszenia i do czego. Chciałbyś zjeżdżać na jakieś powiedzmy polne drogi czy chcesz tylko mieć wyżej bo krawężniki itp. Jaki jest stosunek twojej podróży po mieście do tras oraz takich właśnie "polnych" dróg. Jeżeli dużo jeździsz w trasy to ja bym absolutnie z tego zrezygnował...
głownie raczej miasto + w weekend czasem autostrada, raczej nie zamierzam za bardzo korzystać z jakiś leśnych, trudnych dróg (ew. zimą łatwiej , jazda w górach itp ) , raczej chodziło o komfort poruszania się po rożnych ulicach , krawężnikach po mieście łodzi :). I taka skoda bliższa "crossoverowi", wydawała mi się wygodniejsza np. we wsiadaniu do auta itp...

Może dać same ochrony pod nadwozie ? ale to z kolei samo nie obniży wtedy prześwitu ?
Może o 1-2 centy bez różnicy w miejskim ruchu. Tak na prawdę to te osłony nic nie dają, są po to żebyś w "terenie" lekkim oczywiście nie rozpierdzielił o kamień, gałąź jako pierwszej jakieś części podwozia, miski olejowej itp. może jeszcze chroni w jakimś stopniu przed zachlapaniem błotem, w warunkach miejskich jest to raczej mało przydatne. Może się oczywiście taka osłona przydać, ale nie w takiej eksploatacji jak napisałeś - moje zdanie oczywiście.
CZARNUCH SII 1,8 TSI mn moc seryjna x 2,5 ;)
viewtopic.php?f=18&t=7516
Kura SIII + Kuń GT + Dzik ZJ grand + Miś KQ :)
Awatar użytkownika
kamracik
Zasłużony
Posty: 7444
Rejestracja: 10 paź 2014, o 10:52
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Łódź

Re: TPierwsza Skoda w życiu - Pakiet na bezdroża - czy warto

Post autor: kamracik »

Jak nie jeździsz po polnych czy gruntowych drogach to olej. Osłony sie przydają, ale tez bez przesady.

W Łodzi czasem faktycznie nie jest za dobrze z drogami, ale rzadko kiedy przydaje sie ten prześwit.
Awatar użytkownika
szwagier10
Posty: 25
Rejestracja: 28 mar 2014, o 22:27
Samochód: Superb II combi 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: powerbox ....
Lokalizacja: Warszawa

Re: TPierwsza Skoda w życiu - Pakiet na bezdroża - czy warto

Post autor: szwagier10 »

Pakiet na bezdroża to nie tylko wyższe- ale i twardsze zawieszenie. Mam u siebie w s2, jeździłem tez ze zwykłym i wniosek mam jeden: na tym wyższym i twardszym prowadzi sie lepiej. Pozdrawiam


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
Mej
Posty: 780
Rejestracja: 8 gru 2013, o 12:10
Samochód: Superb II combi 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Piotr

Re: TPierwsza Skoda w życiu - Pakiet na bezdroża - czy warto

Post autor: Mej »

szwagier10 pisze:Pakiet na bezdroża to nie tylko wyższe- ale i twardsze zawieszenie. Mam u siebie w s2, jeździłem tez ze zwykłym i wniosek mam jeden: na tym wyższym i twardszym prowadzi sie lepiej. Pozdrawiam
Mam identyczne odczucia.

Ponadto dużym plusem PNB jest to, że auto "przeładowane po sufit" ziemniakami, cebulą i burakami wciąż świetnie trzyma poziom i nie drze żałośnie dupą po asfalcie (o zniszczonych odbojnikach amorów nie mówiąc).
W bonusie, mimo przeładowania płodami rolnymi, wciąż lepiej się prowadzi i nie wzbudza wyglądem politowania na drodze jak te zwykłe.
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Camillinhio
Posty: 5897
Rejestracja: 8 wrz 2013, o 09:56
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: Wrocław

Re: TPierwsza Skoda w życiu - Pakiet na bezdroża - czy warto

Post autor: Camillinhio »

:D Dobre.
Obrazek
Awatar użytkownika
kamracik
Zasłużony
Posty: 7444
Rejestracja: 10 paź 2014, o 10:52
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Łódź

Re: TPierwsza Skoda w życiu - Pakiet na bezdroża - czy warto

Post autor: kamracik »

:lol:
ODPOWIEDZ