Czy wymieniać olej po 1000km?

Foton

Re: Czy wymieniać olej po 1000km?

Post autor: Foton »

Camillinhio pisze:To niedobrze. Jednostka napędowa najbardziej dostaje w kość przy rozruchu. Nie jeździj już tym autem!
Dlatego w SIII jest start stop:)
Awatar użytkownika
kamracik
Zasłużony
Posty: 7444
Rejestracja: 10 paź 2014, o 10:52
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Łódź

Re: Czy wymieniać olej po 1000km?

Post autor: kamracik »

marcin wroclaw pisze::cry: no to sobie nie podjeżdże... olej zmieniam co 26000-30000km, ale mój to SII fl... Stara dobra jakość; )
Kurcze, to jestem tym szczęściarzem co pojeździ, aż do śmierci jak będę tak wymieniać przy 9kkm :lol:
Awatar użytkownika
ursus
Posty: 1572
Rejestracja: 2 sie 2015, o 22:46
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Lokalizacja: Kraków

Re: Czy wymieniać olej po 1000km?

Post autor: ursus »

A moja Kura uważa, że olej powinienem wymienić dopiero po 18kkm.

Zadzwoniłem do ASO, żeby się umówić na wymianę a tu mi gość, że podobno dynamicznie samo się dobiera.

Rozumiem, że auto jakoś poziom sprawdza i jak to TSI ocenia ile oleju już zeżarło ;-)
Awatar użytkownika
kamracik
Zasłużony
Posty: 7444
Rejestracja: 10 paź 2014, o 10:52
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Łódź

Re: Czy wymieniać olej po 1000km?

Post autor: kamracik »

Nie sprawdza poziomu, a raczej zlicza stosunek uruchomień do przejechanego dystansu. Mi co bym nie robił zawsze wychodzi maksymalnie rok czasu (~9800km). Może tam coś jeszcze bierze pod uwagę, ale chłopaki już sprawdzali i żadnego czujnika do tego dodatkowego nie ma, więc to zwykły algorytm matematyczny.
Awatar użytkownika
ursus
Posty: 1572
Rejestracja: 2 sie 2015, o 22:46
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Lokalizacja: Kraków

Re: Czy wymieniać olej po 1000km?

Post autor: ursus »

@Kamracik i czekalbys z wymianą do 18kkm? Coś to mi się długo wydaje.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk
Awatar użytkownika
kamracik
Zasłużony
Posty: 7444
Rejestracja: 10 paź 2014, o 10:52
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Łódź

Re: Czy wymieniać olej po 1000km?

Post autor: kamracik »

Normalnie bym czekał do 30kkm, ale ze miasto i zmienne przeglądy to wymieniam przy 10 :)
Awatar użytkownika
eXiDe
Posty: 188
Rejestracja: 7 maja 2016, o 15:54
Samochód: Superb III combi
Rocznik: 2015
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Lokalizacja: Lublin

Re: Czy wymieniać olej po 1000km?

Post autor: eXiDe »

Dzisiaj byłem w ASO w celu wymiany oleju po 15kkm - mam 16kkm i okazuje się, że darmowe przeglądy wykonuje się wtedy kiedy wskazuje komp. Więc średnio 30kkm w zależności od jazdy. Więc płatną wymianę dobie odpuściłem. Więc albo wymienię olej we własnym zakresie - albo pozostaje czekać do 30kkm a w między czasie dolewać nowego ;).

Pzdr.
Awatar użytkownika
kamracik
Zasłużony
Posty: 7444
Rejestracja: 10 paź 2014, o 10:52
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Łódź

Re: Czy wymieniać olej po 1000km?

Post autor: kamracik »

:lol: Naprawdę myślałeś, że jest inaczej? Przecież w przeciwnym wypadku, to czytając niektóre opinie tutaj, ludzie by wymieniali olej co tydzień, zaraz po wizycie w kościele i odmówieniu modlitwy, aby silnik dojechał do kolejnej wymiany :mrgreen:
Awatar użytkownika
Łuki_ssuperb
Posty: 5377
Rejestracja: 9 gru 2015, o 13:56
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Aktualnie: Co by tu pomodzić...
Lokalizacja: Warszawa

Re: Czy wymieniać olej po 1000km?

Post autor: Łuki_ssuperb »

eXiDe pisze:Dzisiaj byłem w ASO w celu wymiany oleju po 15kkm - mam 16kkm i okazuje się, że darmowe przeglądy wykonuje się wtedy kiedy wskazuje komp. Więc średnio 30kkm w zależności od jazdy. Więc płatną wymianę dobie odpuściłem. Więc albo wymienię olej we własnym zakresie - albo pozostaje czekać do 30kkm a w między czasie dolewać nowego ;).

Pzdr.
you made my day :mrgreen:
Wilki nie przejmują się tym co sądzą o nich barany...
daro
Posty: 519
Rejestracja: 20 sie 2015, o 19:56
Samochód: Superb III
Rocznik: 2019
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Lokalizacja: Kraków

Re: Czy wymieniać olej po 1000km?

Post autor: daro »

eXiDe pisze:Dzisiaj byłem w ASO w celu wymiany oleju po 15kkm - mam 16kkm i okazuje się, że darmowe przeglądy wykonuje się wtedy kiedy wskazuje komp. Więc średnio 30kkm w zależności od jazdy. Więc płatną wymianę dobie odpuściłem. Więc albo wymienię olej we własnym zakresie - albo pozostaje czekać do 30kkm a w między czasie dolewać nowego ;).

Pzdr.
Czasem warto poczytać papiery które się podpisuje......na pewno dostałeś umowę na przeglądy i tam czarno na białym jest napisane co masz za free i kiedy Ci się to należy

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
eXiDe
Posty: 188
Rejestracja: 7 maja 2016, o 15:54
Samochód: Superb III combi
Rocznik: 2015
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Lokalizacja: Lublin

Re: Czy wymieniać olej po 1000km?

Post autor: eXiDe »

Nie tak :D. Nie dogadałem się z kierownikiem lub może nie do końca się zrozumieliśmy ;) - nie robiłem tego pierwszego przeglądu po 2kkm czy tam 5kkm i umówiłem się, że przyjadę przy 15kkm i zmienimy interwał na krótszy, ale z uwagi na opcję darmowe przeglądy wszystko musi zostać tak jak komp. wskazuje. Taka sytuacja. A czy sobie wymienię olej 'sam' to już moja sprawa oni nic do tego nie mają.

Spoko nie jestem z pierwszej łapanki, i nie wymieniam oleju co tydzień :D - nie dajmy się zwariować.

Pzdr.
Awatar użytkownika
ursus
Posty: 1572
Rejestracja: 2 sie 2015, o 22:46
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Lokalizacja: Kraków

Re: Czy wymieniać olej po 1000km?

Post autor: ursus »

@Exide olej wymienia ci według wskazania kompa,a nie po 30kkm. U mnie pokazuje, że wymiana będzie przy 18kkm.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk
Awatar użytkownika
eXiDe
Posty: 188
Rejestracja: 7 maja 2016, o 15:54
Samochód: Superb III combi
Rocznik: 2015
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Lokalizacja: Lublin

Re: Czy wymieniać olej po 1000km?

Post autor: eXiDe »

Wiem, wiem :). Wszystko dynamicznie się zmienia.

Pzdr.
Rangeros
Posty: 4
Rejestracja: 30 mar 2016, o 12:10
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Imię: Piotr
Lokalizacja: Wrocław

Re: Czy wymieniać olej po 1000km?

Post autor: Rangeros »

Witam, S3 2.0 150KM, 14k przebiegu chciałbym wymienić olej przy 15k, gdzie się dowiedzieć jaki olej był zalany od początku? Pod maską nie ma żadnego info poza reklamą Castrola. Jest jakiś standard czy zależy od dealera?
Alicja
Posty: 4
Rejestracja: 25 sie 2016, o 20:33
Samochód: Superb II DSG 4x4
Silnik: 1.6TDI (120KM)

Re: Czy wymieniać olej po 1000km?

Post autor: Alicja »

jaka wymiana oleju po 1000km ?niektórzy handlowcy to zwykli naciągacze ,czasy docierania i układania (jak to niektórzy nazywają )już dawno minęły wraz z epoką komunizmu ja zawsze postępuję wg. instrukcji i wskazań komputera czyli co 30 tyś.Ta skodzina jest trzecią i poprzednie miały wymieniany olej co 30tyś. oraz przebiegi po ok.280tyś.w ciągu trzech lat ,ale kto bogatemu zabroni wymieniać co 1000,1500 jego wozidło i jego kasa pozdr.
ODPOWIEDZ