Sarna w Niemczech vs Allianz Polska

Awatar użytkownika
grzesiu26
Posty: 2705
Rejestracja: 30 sty 2011, o 19:15
Samochód: Superb II combi 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Grzesiek
Lokalizacja: Szczecin

Re: Sarna w Niemczech vs Allianz Polska

Post autor: grzesiu26 »

Koleś jak koleś. Robił wszystko zgodnie z polityką firmy.


Wysłane z jakiegoś urządzenia mobilnego.
Awatar użytkownika
Rolnik
Posty: 263
Rejestracja: 18 wrz 2015, o 20:13
Samochód: Superb III
Silnik: 1.6TDI (120KM)
Imię: Maciej
Lokalizacja: okolice Płocka

Re: Sarna w Niemczech vs Allianz Polska

Post autor: Rolnik »

Gratuluję. Widać efekty twoich wiadomosci, telefonów, negocjacji. . . Tylko czemu wszystko musiałeś sobie sam wywalczyć? To jest nienormalne. . . Ale u nas to standard!
Walczyłem dwa razy z ubezpieczycielem w Polsce. Raz pomógł rzecznik praw konsumenta a raz 5-10 beznadziejnych pism w oboje strony.
AndrzejWawa

Re: Sarna w Niemczech vs Allianz Polska

Post autor: AndrzejWawa »

Przedawnione:)
Ostatnio zmieniony 31 lip 2016, o 22:54 przez AndrzejWawa, łącznie zmieniany 1 raz.
AndrzejWawa

Re: Sarna w Niemczech vs Allianz Polska

Post autor: AndrzejWawa »

od wczoraj odkąd ASO Skody w Niemczech wysłało email z informacją o szkodzie, naprawie i dyspozycji płatności nastała cisza ze strony Allianz Polska....
na moje meile też nie odpowiadają....

nie będę tego póki co komentował
AndrzejWawa

Re: Sarna w Niemczech vs Allianz Polska

Post autor: AndrzejWawa »

s-e-b-e-b pisze:... może Allianz Polska nie zna niemieckiego :)
No to mają problem
Awatar użytkownika
whity
Posty: 14835
Rejestracja: 23 sty 2015, o 16:53
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 333km / 703nm
Lokalizacja: MS

Re: Sarna w Niemczech vs Allianz Polska

Post autor: whity »

Sie okaże kto będzie miał problem ;)
Nie bójcie się być premium.

#stayPremium :)
daro
Posty: 519
Rejestracja: 20 sie 2015, o 19:56
Samochód: Superb III
Rocznik: 2019
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Lokalizacja: Kraków

Re: Sarna w Niemczech vs Allianz Polska

Post autor: daro »

może śledzą nasze forum...i zrobili 'joke'a :P
AndrzejWawa

Re: Sarna w Niemczech vs Allianz Polska

Post autor: AndrzejWawa »

daro pisze:może śledzą nasze forum...i zrobili 'joke'a :P

wszystko możliwe
Symulant
Posty: 4
Rejestracja: 1 kwie 2016, o 10:30
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: 100lica

Re: Sarna w Niemczech vs Allianz Polska

Post autor: Symulant »

Parę lat temu pracowałem przy likwidacji szkód dla jednego z największych ubezpieczycieli. Nie zajmowałem się bezpośrednio szkodami komunikacyjnymi, ale moi znajomi tak i w systemie miałem dostęp jakie pisma były wysyłane do Klientów jak przebiegała likwidacja itp.
Generalnie linia działania była taka. Po zgłoszeniu szkody likwidator - często gęsto zatrudniony w firmie zewnętrznej (potęga outsorcingu) - wysyła rzeczoznawcę.
Ten następnie robi kosztorys naprawy. Przykładowo kosztorys naprawy na kwotę 7000zł Brutto
Do Klienta idzie decyzja z wyceną rzeczoznawcy ale zawsze w cenie netto kosztorysu pomniejszona o zużycie części. 4800-5000PLN
Jeśli poszkodowany się odwoła, że mu nie pasuje itp i mądrze to uzasadni to dostaje netto bez zużycia części. 5690PLN
Jeśli jest zdeterminowany i wyśle kilka pism albo zacznie straszyć sądem a należy mu się to dostanie kosztorys taki jaki powinien być brutto. 7000PLN

Trochę generalizuje, ale schemat często się taki przewija. Likwidator szkody nawet jakby chciał dać uczciwie to nie może. Ma nad sobą przełożonego a jeśli on się nie zorientuje to zaraz zadzwoni kierownik działu i zapyta dlaczego taki kosztorys dajemy. Uczciwy likwidator dostanie potem mniej spraw bo nie realizuje planu firmy.

Jest oczywiście grupa klientów VIP którzy dostają nawet za błahostki drobne całe kosztorysy bez zająknięcia. Ale to najczęściej firmy, które płacą OC rzędu kilkadziesiąt tys rocznie i przy okazji w tej samej firmie ubezpieczają auta.

Także w takim kontekście wcale mnie nie dziwi opis Andrzeja. Likwidator zachował się zapewne zgodnie z linią ubezpieczyciela. Większość ludzi często odpuszcza i stąd zysk firmy.
igorw
Posty: 168
Rejestracja: 11 sie 2014, o 10:37
Samochód: Superb II DSG 4x4
Silnik: 3.6 V6 FSI CDVA (260KM)
Imię: Igor
Lokalizacja: Warszawa

Re: Sarna w Niemczech vs Allianz Polska

Post autor: igorw »

AndrzejWawa pisze:od wczoraj odkąd ASO Skody w Niemczech wysłało email z informacją o szkodzie, naprawie i dyspozycji płatności nastała cisza ze strony Allianz Polska....
na moje meile też nie odpowiadają....

nie będę tego póki co komentował
Chłopie weź na wstrzymanie, myślisz że likwidator ma tylko jedna szkodę na tapecie? Tak jak nie lubię Allianz bo mi podpadli to weź pod uwagę, że nie będziesz miał odpowiedzi tego samego dnia na maila. Warsztat wysłał to poczekaj chwilę. Muszą sprawdzić niemiecki kosztorys.

Symulant - tak jak napisałeś robiła Warta, teraz nie może wyjść z sądu za ten VAT. W dodatku wydaje mi się, że trochę pomieszałeś AC z OC. Ogólnie niestety ale w naszym społeczeństwie każdy ciągnie w swoją stronę. Szkoda że każdy ciągnie z całych sił.
Symulant
Posty: 4
Rejestracja: 1 kwie 2016, o 10:30
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: 100lica

Re: Sarna w Niemczech vs Allianz Polska

Post autor: Symulant »

igorw pisze:
Symulant - tak jak napisałeś robiła Warta, teraz nie może wyjść z sądu za ten VAT. W dodatku wydaje mi się, że trochę pomieszałeś AC z OC. Ogólnie niestety ale w naszym społeczeństwie każdy ciągnie w swoją stronę. Szkoda że każdy ciągnie z całych sił.
Tą wyliczankę którą zrobiłem to niezależnie właściwie czy szkoda była z AC czy OC. To OC o którym wspomniałem to miałem na myśli np ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej firmy budowlanej gdzie składka może być rzędu 60tys rocznie a do tego ubezpieczane są auta - pakiety OC/AC.

W każdym razie igorw ma rację. To, że nastała chwilowa cisza nie znaczy, że nic się nie dzieje. Ja jako likwidator miałem regularnie co najmniej 25-30 spraw na koncie i poświęcić na każdą parę minut to już jest parę godzin.
Tym bardziej, że skoro machina ruszyła i zaczęli działać to już raczej się nie wycofają.
AndrzejWawa

Re: Sarna w Niemczech vs Allianz Polska

Post autor: AndrzejWawa »

Przedawnione:)
Ostatnio zmieniony 31 lip 2016, o 22:54 przez AndrzejWawa, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
kamracik
Zasłużony
Posty: 7444
Rejestracja: 10 paź 2014, o 10:52
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Łódź

Re: Sarna w Niemczech vs Allianz Polska

Post autor: kamracik »

Tylko, żebyś przypadkiem nie był stratny na przewalutowaniu tego.
AndrzejWawa

Re: Sarna w Niemczech vs Allianz Polska

Post autor: AndrzejWawa »

cinkciarz.pl :)
Awatar użytkownika
Camillinhio
Posty: 5897
Rejestracja: 8 wrz 2013, o 09:56
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: Wrocław

Re: Sarna w Niemczech vs Allianz Polska

Post autor: Camillinhio »

W bankach też można tanio przy sporych kwotach. A kantory mają limit transakcji na poziomie 45 kzl.
Obrazek
ODPOWIEDZ