Błąd P0641 "Obwód czujnika napięcia odniesienia A"

Swiety
Posty: 6
Rejestracja: 21 sty 2016, o 12:24
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Maciej
Lokalizacja: Zielona Góra

Błąd P0641 "Obwód czujnika napięcia odniesienia A"

Post autor: Swiety »

Witam

Panowie mam problem z moim czeskim maybachem. Od jakiś 2-3 miesięcy zmagam się z problem migającej kontrolki świec żarowych. Kontrolka mruga zaraz po przekręcaniu kluczyka w pozycji zapłonu. Są dni kiedy auto jest ok, i nie ma różnicy czy to deszcz czy słońce, mróz itp. Przeważnie po drugim przekręcaniu kluczyka wszystko jest ok, ale gdy mruga kontrolka do auto ciężko odpala (muszę dłużej kręcić). Jedyny komputer do którego mam dostęp do Delphi i na nim właśnie pokazuje błąd P0641 Obwód czujnika napięcia odniesienia "a"/otwarty. Czyściłem czujnik przepływu powietrza, czujnik ciśnienia doładowania (ten na dole koło intercoolera), sprawdziłem bezpieczniki, kupiłem nowy przekaźnik od pompy paliwa, inne pozamieniałem miejscami. Ale dalej nie mogę trafić na rozwiązanie problemu. Ostatnią czynnością jaką zrobiłem, to odkręciłem wszystkiego przewody od skrzynki z bezpiecznikami koło akumulatora (tam gdzie jest przekaźnik 100), wyczyściłem i skręciłem spowrotem. Auto odpaliło na strzała ale po przejechaniu około 1km, spadem mocy, mrugająca żarówka świec i strasznie muli. Zgasiłem odpaliłem i było ok. Dokręciłem bardziej przewody ale nic to nie dało. Problem dalej nie rozwiązany, auto czasami pali za pierwszym razem, czasami nie. Proszę o pomoc !!
Swiety
Posty: 6
Rejestracja: 21 sty 2016, o 12:24
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Maciej
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Błąd P0641 "Obwód czujnika napięcia odniesienia A"

Post autor: Swiety »

Nikt nie pomoże ? Problem dalej istnieje. A ma ktoś listę albo schemat elektryczny do auta?
Awatar użytkownika
elmi_k
Posty: 2548
Rejestracja: 9 sty 2014, o 20:06
Samochód: Toyota Hilux
Silnik: 3.0 D-4D (171KM)

Re: Błąd P0641 "Obwód czujnika napięcia odniesienia A"

Post autor: elmi_k »

Ostatnio zmieniony 23 lip 2016, o 12:54 przez elmi_k, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13606
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: Błąd P0641 "Obwód czujnika napięcia odniesienia A"

Post autor: Enriquez »

Gachul miał/ma identyczny przypadek. O ile pamiętam stanęło na tym, że wiązka silnika do wymiany/naprawy.
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
Swiety
Posty: 6
Rejestracja: 21 sty 2016, o 12:24
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Maciej
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Błąd P0641 "Obwód czujnika napięcia odniesienia A"

Post autor: Swiety »

elmi_k to już jakiś trop

Enriquez nie wiem jak miał Gachul bo z nim nie rozmawiałem, ale prowadziłem temat z kolegą kedarnok. Który założył tutaj temat i nie uzyskał odpowiedzi. W rozmowie pw powiedział ze problem u niego sam ustał, w serwisie podpowiedzieli żeby sprawdził czy ma kierunki sprawne, u mnie kierunek w lusterku był pęknięty i zaśniedziały (wymieniłem na nowy). Jest poprawa, już rzadko kiedy mam ten błąd ale jeszcze występuje.
Awatar użytkownika
Zapp
Posty: 943
Rejestracja: 14 lut 2012, o 08:45
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: więcej
Lokalizacja: ze wsi (OPO)

Re: Błąd P0641 "Obwód czujnika napięcia odniesienia A"

Post autor: Zapp »

Wg for różnych to może być wiele rzeczy, z których każda jest w obwodzie 5V: wiązki, ECU, czujniki itd.
ASO być może potrafi swomi sprzętemi zawęzić pole.
Był: Benzinový 3,6litrový vidlicový šestiválec
Jest: Das V6-Aggregat - Vorsprung durch Technik
Swiety
Posty: 6
Rejestracja: 21 sty 2016, o 12:24
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Maciej
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Błąd P0641 "Obwód czujnika napięcia odniesienia A"

Post autor: Swiety »

Problem rozwiązany. Uszkodzony był czujnik ciśnienia spalin. Ten co paru użytkowników wymieniało profilaktycznie. Skoda wróciła do życia :)
ODPOWIEDZ