Trzecie światło STOP Kombi - Wymiana

micart
Posty: 8
Rejestracja: 19 lut 2016, o 12:57
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Artur
Lokalizacja: Wrocław

Trzecie światło STOP Kombi - Wymiana

Post autor: micart »

Witam Kolegów!
Jakieś 2 tygodnie temu byłem w ASO na diagnozę lusterek. Okazało się, że ktoś je ręcznie złożył i wyłamał blokady. Teraz rozkładają się o 180* (wywijają się na drugą stronę) ale nie o tym chciałem. Następnego dnia padło mi światło stop to w spoilerze w kombi. Przypadek? - ... Wiele razy ostrzegano mnie przed tym, że w ASO jedno naprawią, ale upewnią się, żebym wrócił niedługo. Wróciłem i dowiedziałem się, że część kosztuje 290 zł. I tutaj mam kilka pytań do was:
  • Czy ktoś ma doświadczenie z wymianą tego światła?
  • Jak je wyciągać, żeby niczego nie połamać?
  • Czy można w nim samodzielnie wymienić żarówki (diody)?
Dziękuję za pomoc.
Awatar użytkownika
whity
Posty: 14835
Rejestracja: 23 sty 2015, o 16:53
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 333km / 703nm
Lokalizacja: MS

Re: Trzecie światło STOP Kombi - Wymiana

Post autor: whity »

W zimę dość często lusterka sie wywijały w druga stronę jak np było sie dzień wcześniej na myjni
Nie bójcie się być premium.

#stayPremium :)
Awatar użytkownika
CLO27
Posty: 9857
Rejestracja: 23 lis 2015, o 23:51
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: +-500 KM/600NM
Lokalizacja: Nowy Sacz

Re: Trzecie światło STOP Kombi - Wymiana

Post autor: CLO27 »

Dokładnie jak napisał whity od temperatury blokada nie działa, jak się robi cieplej to wracają do normalności :)
CZARNUCH SII 1,8 TSI mn moc seryjna x 2,5 ;)
viewtopic.php?f=18&t=7516
Kura SIII + Kuń GT + Dzik ZJ grand + Miś KQ :)
Awatar użytkownika
kamracik
Zasłużony
Posty: 7444
Rejestracja: 10 paź 2014, o 10:52
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Łódź

Re: Trzecie światło STOP Kombi - Wymiana

Post autor: kamracik »

Tył o ile mnie pamięć nie myli jest w diodach, a więc tam nic nie wymieniasz, cały element trzeba zapewne, łącznie z blendą. Jakby tego było mało, światło jest na blendzie z zewnątrz, więc dojdzie jeszcze zapewne koszt lakierowania elementu, klejenia itd.

Mogę się mylić i może tylko moduł świetlny się jakoś wyjmuje z blendy, ale nie mam teraz jak sprawdzić.
micart
Posty: 8
Rejestracja: 19 lut 2016, o 12:57
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Artur
Lokalizacja: Wrocław

Re: Trzecie światło STOP Kombi - Wymiana

Post autor: micart »

CLO27 pisze:Dokładnie jak napisał whity od temperatury blokada nie działa, jak się robi cieplej to wracają do normalności :)
Byłem w ASO. Ogrzewali, sprawdzali i stwierdzili, że wyłamane są blokady. Zasugerowali wymianę. Cena 2100 zł za sztukę. Podziękowałem. Mam z nimi też inny problem, ale opiszę to w osobnym wątku.
kamracik pisze:Mogę się mylić i może tylko moduł świetlny się jakoś wyjmuje z blendy, ale nie mam teraz jak sprawdzić.
Tu akurat się mylisz. Można właśnie wymontować Część allegro.

Chciałem się dowidzieć czy są specjalne miejsca do wciśnięcia itp, żeby nie uszkodzić niczego.

Skoro to całość to kupie zamiennik i wsadzę.
Awatar użytkownika
CLO27
Posty: 9857
Rejestracja: 23 lis 2015, o 23:51
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: +-500 KM/600NM
Lokalizacja: Nowy Sacz

Re: Trzecie światło STOP Kombi - Wymiana

Post autor: CLO27 »

micart pisze:
CLO27 pisze:Dokładnie jak napisał whity od temperatury blokada nie działa, jak się robi cieplej to wracają do normalności :)
Byłem w ASO. Ogrzewali, sprawdzali i stwierdzili, że wyłamane są blokady. Zasugerowali wymianę. Cena 2100 zł za sztukę. Podziękowałem. Mam z nimi też inny problem, ale opiszę to w osobnym wątku.
.
Masakra jakaś . Mi też się złożyły całkiem w drugą stronę, złożyłem do pozycji optymalnej ręcznie a teraz jak jest cieplej normalnie wszystko się składa i rozkłada...Ale jak się wyłamało to rzeczywiście problem, ale na bank nie wart 2 tysiączki :O
CZARNUCH SII 1,8 TSI mn moc seryjna x 2,5 ;)
viewtopic.php?f=18&t=7516
Kura SIII + Kuń GT + Dzik ZJ grand + Miś KQ :)
ODPOWIEDZ