Akumulator

bulletproof19
Posty: 31
Rejestracja: 27 sty 2016, o 15:07
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.6TDI CAYC (105KM)
Lokalizacja: Białystok

Akumulator

Post autor: bulletproof19 »

Witam serdecznie, padł akumulator w aucie, trzeba kupić nowy, stąd pytanko:

Czy mogę zamontować zwykły konwencjonalny akumulator do samochodu z systemem start-stop, z tym że nie korzystam z tego systemu (zawsze go wyłączam po odpaleniu autka)?
Awatar użytkownika
kamracik
Zasłużony
Posty: 7444
Rejestracja: 10 paź 2014, o 10:52
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Łódź

Re: Akumulator

Post autor: kamracik »

Możesz. Nawet jakbyś korzystał z tego systemu to by działał, tylko szybciej by się zużywał.
Awatar użytkownika
jqr
Posty: 206
Rejestracja: 23 sie 2014, o 14:45
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Aktualnie: 211KM & 321Nm
Imię: Janusz
Lokalizacja: far far away

Re: Akumulator

Post autor: jqr »

akumulatory start-stop są ładowane wyższym napięciem, co może przeładować i "wysuszyć' zwykły aku.
Zwykły na 2 lata wystarczy, ale może lepiej kupić start-stop, bo kosztuje <400zł
paulus60
Posty: 565
Rejestracja: 12 wrz 2012, o 13:07
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Akumulator

Post autor: paulus60 »

bulletproof19 pisze:Witam serdecznie, padł akumulator w aucie, trzeba kupić nowy, stąd pytanko:

Czy mogę zamontować zwykły konwencjonalny akumulator do samochodu z systemem start-stop, z tym że nie korzystam z tego systemu (zawsze go wyłączam po odpaleniu autka)?
Ja mam auto z takim samym silnikiem i start - stopem (pomijam chiptuning na 125 KM). U mnie, jak do tej pory, bezproblemowo odpala nawet w największe mrozy na ori aku. Który masz rocznik auta (mój kwiecień 2011)? Zacząłem się obawiać o swój, stąd też pytanie.
bulletproof19
Posty: 31
Rejestracja: 27 sty 2016, o 15:07
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.6TDI CAYC (105KM)
Lokalizacja: Białystok

Re: Akumulator

Post autor: bulletproof19 »

Rocznik 2011, tak samo na ori aku odpalam bez problemów. Z tym, że mam wersję Greenline, która posiada system odzyskiwania energii z hamowania oraz "inteligentny" alternator i mam aku ori Varta AGM. Wątek dotyczy Octavii 1.6 TDI ojca, która ma jakiś tani niemiecki aku, który padł.
paulus60
Posty: 565
Rejestracja: 12 wrz 2012, o 13:07
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Akumulator

Post autor: paulus60 »

Dzięki za odp. Też mam greenline i taki sam akumulator.
ODPOWIEDZ