1.4 TSI - przybylo bardzo duzo oleju, plamy

Foton

Re: 1.4 TSI - przybylo bardzo duzo oleju, plamy

Post autor: Foton »

Poczekajmy co spece z Aso powiedzieli..
Awatar użytkownika
dato
Posty: 3479
Rejestracja: 1 mar 2012, o 00:33
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: Było: 207,4@419,2Nm
Imię: Darczysław...
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: 1.4 TSI - przybylo bardzo duzo oleju, plamy

Post autor: dato »

s-e-b-e-b pisze:ISILDUR... pojeździj przez kilka dni do pracy inną drogą... tak 20 - 25 km, zrób trasę 200 km i zobacz jak wtedy będzie
Po wizycie w ASO zmień olej, zrób dokumentację, co wlałeś, jaki poziom, etc.
Po 2 tygodniach sprawdź.
Po miesiącu znów sprawdź.
Potem daj znać co wyszło...
Awatar użytkownika
dato
Posty: 3479
Rejestracja: 1 mar 2012, o 00:33
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: Było: 207,4@419,2Nm
Imię: Darczysław...
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: 1.4 TSI - przybylo bardzo duzo oleju, plamy

Post autor: dato »

Misiek Fisiek pisze:Bo jak się nie pałuje fury to produkuje olej? Świetny pomysł na biznes. Będę jezdził jak baba i sprzedawał nadwyżki.
Przecież jeździsz jak baba, jeśli nie z tego się utrzymymujesz, to jak zarabiasz na życie?
:)

Bo myślałem, że właśnie wyprodukowany olej i wachę sprzedajesz :lol:
ISILDUR
Posty: 35
Rejestracja: 25 maja 2014, o 16:36
Samochód: Superb II
Silnik: 1.4TSI CAXC (125KM)
Imię: Lukasz
Lokalizacja: Belfast

Re: 1.4 TSI - przybylo bardzo duzo oleju, plamy

Post autor: ISILDUR »

Czesc. Bylem w ASO. Wzieli auto pod daszek i kazali czekac. Oddali po 15 minutach. Facet powiedzial, ze zle sprawdzalem po ostatnim (pierwszym) serwisie w sierpniu bo juz wtedy wlali mi o 200ml oleju wiecej. Mowili, ze zawsze wlewaja silnikom TSI wiecej oleju nzi trzeba bo te silniki lubia pic i skoro mi nie wypil to znaczy ze zbyt delikatnie jezdze. Powiedzial, ze obejrzal ich fachowiec ten olej i silnik w te 15 minut i nie ma nic niepokojacego. I odessali 150ml bo jednak moj nie wypija ale zostawia na poziomie MAXIMUM bo w koncu zacznie pic wiec mam miec wiecej niz w tej polowie kreski. Olej niby ladny i nie trzeba wymieniac az do nastepnego serwisu w sierpniu. Tyle. Wymusilem tylko, zeby wpisali w kompa ze byla sprawa zglaszana.
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13601
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: 1.4 TSI - przybylo bardzo duzo oleju, plamy

Post autor: Enriquez »

Biorąc pod uwagę znaną fachowość wyspiarskich serwisów - ja bym po prostu wymienił dla pewności olej z filtrem na własną rękę, tym bardziej, że wyczułeś w nim woń paliwa.
To takie same pitu pitu jak u co niektórych cwaniaczków w Polsce.
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
Awatar użytkownika
Zapp
Posty: 942
Rejestracja: 14 lut 2012, o 08:45
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: więcej
Lokalizacja: ze wsi (OPO)

Re: 1.4 TSI - przybylo bardzo duzo oleju, plamy

Post autor: Zapp »

I nie wymienili wtryskiwaczy itd.? Skandal.

Tak dla doświadczenia: proponuję zrobić sobie mieszankę oleju i benzyny 2:1 i zobaczyć jak to wygląda.
Był: Benzinový 3,6litrový vidlicový šestiválec
Jest: Das V6-Aggregat - Vorsprung durch Technik
Awatar użytkownika
Puch4
Posty: 536
Rejestracja: 20 maja 2014, o 07:46
Samochód: Superb III Facelift
Rocznik: 2023
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Imię: Piotrek
Lokalizacja: Warszawa (Bemowo)

Re: 1.4 TSI - przybylo bardzo duzo oleju, plamy

Post autor: Puch4 »

Zapp pisze:I nie wymienili wtryskiwaczy itd.? Skandal.

Tak dla doświadczenia: proponuję zrobić sobie mieszankę oleju i benzyny 2:1 i zobaczyć jak to wygląda.
.... oczywiście w butelce a nie w silniku ;)
SKODA Superb III FL 2.0 TDI Obrazek
Awatar użytkownika
Zapp
Posty: 942
Rejestracja: 14 lut 2012, o 08:45
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: więcej
Lokalizacja: ze wsi (OPO)

Re: 1.4 TSI - przybylo bardzo duzo oleju, plamy

Post autor: Zapp »

Eeee - takie doświadczenie jest nieważne :lol:

(+) A tera poważniej, bo mam chwilę. Ta sprawa była dziwna od początku. Z podanych tras wynika przebieg ok. 700km / m-c, czyli od października (gdy było OK) przybyłoby wg przedstawionej fotki jakieś 1-1,5l na 2800km (NTB.: fotki już zniknęły). A to już wskazuje na ewidentny poważny fakap w silniku - żadne częste odpalanie w zimnym i jazda na niskich nie spowoduje takiego przyboru na takim dystansie.
I przy takim przyborze / fakapie to wymiany oleju nie mają sensu - auto na lawetę i do serwisu.
(Gdyby to była prawda, to prędzej obstawiłbym prostą przyczynę jak uszczelka pod pompą paliwa, a wtryskiwaczami w aucie z przebiegiem 17tkm straszyłbym potem. Tak czy owak, obie te rzeczy są mniej prawdopodobne od złego odczytania poziomu przy nalewaniu lub przy kontroli - więc najpierw byłem ciekawy, ile to można odciągnąć żeby spadło do właściwego.)
A teraz dowiadujemy się, że ASO odciągnęło 150ml i już pokazuje poziom MAX. Nijak się to ma do poziomu pokazanego uprzednio na fotce.
Albo ASO kłamie (NTB ich zalewanie powyżej poziomu "bo i tak wciągnie" jest żenujące), albo coś jest niehalo z poziomem pokazanym na fotce.
Na podstawie tych wszystkich info trudno coś sensownie poradzić - ale postraszyć fachowo zawsze można 8-)
Był: Benzinový 3,6litrový vidlicový šestiválec
Jest: Das V6-Aggregat - Vorsprung durch Technik
Awatar użytkownika
jqr
Posty: 206
Rejestracja: 23 sie 2014, o 14:45
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Aktualnie: 211KM & 321Nm
Imię: Janusz
Lokalizacja: far far away

Re: 1.4 TSI - przybylo bardzo duzo oleju, plamy

Post autor: jqr »

ja widzę 3 opcje:
- paliwo odparowało z oleju w czasie dłuższej wycieczki do serwisu (mało prawdopodobne - chociaż mój motocykl potrafi odparować 0,5 l benzyny z oleju w 200km )
- kolega słabo mierzy poziom oleju (średnio pawdopodobne)
- serwis odlał więcej niż 150ml oleju i odesłał klienta - bardzo prwadopodobne

Problem jest taki, że kolega po wizycie w serwisie wie niewiele więcej. Moja rada - mierzyć olej zawsze w tym samym poziomym miejscu rano i we własnym zakresie wymienić olej poza planem serwisowym, napewno pomoże silnikowi.

Rano zimny olej napewno spłynie do miski i jest gęsty więc dokładnie widać jego poziom na bagnecie.

Z opowiadań kolegi z serwisu Audi: do 2.0tfsi wlewali regularnie oleju ponad stan, aby klienci nie przyjeżdżali na dolewkę po 2kkm ;)
ODPOWIEDZ