Android i DVB-T w SIII (oraz FIII i OIII)

marcinkrakow
Posty: 14
Rejestracja: 25 sie 2015, o 13:37
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Android i DVB-T w SIII (oraz FIII i OIII)

Post autor: marcinkrakow »

dzięki za filmik i jasne opisanie wszystkich funkcji.

jestem w trakcie kompletowania "gadżetów" do mojej Skody - pod kątem multimediów, jeśli by kogoś interesowało, mogę opisać przygotowany zestaw - z linkami oraz cenami - taka alternatywa do zestawu prezentowanego.

Trochę czasu spędziłem na testowaniu różnych urządzeń i porównywaniu - wybrałem zestaw optymalny pod kątem jakości/ceny, umożliwiający rozrywkę na długich trasach, głównie pod kątem dzieci.
W najbliższy weekend jeśli pogoda pozwoli, będę montował.
Taki zestaw miałem w poprzednim aucie, spisywał się rewelacyjnie. Obecnie upgradowałem go nieco o nowe funkcje.

W skład wchodzi min - bezprzewodowa kamera cofania 720p, system android, yanosik, rejestrator jazdy 1080p, nawigacja google/automapa, router wifi, oraz telewizja dla osób z tyłu (lub z przodu;-), pełen pakiet ok 70 kanałów.

Całość w granicach 1200zł, bez wiercenia i do zrobienia w sobotnie popołudnie w ok. 2h
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Android i DVB-T w SIII (oraz FIII i OIII)

Post autor: szms »

Ooooo... ciekawa alternatywa, zwłaszcza z bezprzewodową kamerą, to trochę udręka z kablowaniem... :roll:
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13601
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: Android i DVB-T w SIII (oraz FIII i OIII)

Post autor: Enriquez »

Co z tego, że bezprzewodowa, jak zasilanie musisz dać.
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
Awatar użytkownika
kamracik
Zasłużony
Posty: 7444
Rejestracja: 10 paź 2014, o 10:52
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Łódź

Re: Android i DVB-T w SIII (oraz FIII i OIII)

Post autor: kamracik »

Zasilanie to z klapy sobie każdy weźmie, a sygnał jednak trzeba ciągnąć przez całe auto.

Ja bym zapytał raczej co z tego, ze bezprzewodowa jak nie działa jak powinna :mrgreen: Sorki, nie jestem fanem bezprzewodowych rozwiązań w miejscu, gdzie można to załatwić kablem :)

@Enri na marginesie jak tam Mikrotik? Miałeś czas się już pobawić?
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13601
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: Android i DVB-T w SIII (oraz FIII i OIII)

Post autor: Enriquez »

Mikrotik jest de best. Kupiłem jeszcze jednego i wszystkie inne rutery wyleciały w kosmos.
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Android i DVB-T w SIII (oraz FIII i OIII)

Post autor: szms »

Wszystko zależy od tego jak to się szybko włącza i jaka jakość obrazu... co za różnica jak to działa, jeśli efekty są zbliżone? :D
Awatar użytkownika
pab567
Ekspert
Posty: 5812
Rejestracja: 12 lis 2012, o 14:54
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 421 KM / 524 Nm
Imię: Paweł
Lokalizacja: Warszafka (Ochota)

Re: Android i DVB-T w SIII (oraz FIII i OIII)

Post autor: pab567 »

marcinkrakow pisze:dzięki za filmik i jasne opisanie wszystkich funkcji.

jestem w trakcie kompletowania "gadżetów" do mojej Skody - pod kątem multimediów, jeśli by kogoś interesowało, mogę opisać przygotowany zestaw - z linkami oraz cenami - taka alternatywa do zestawu prezentowanego.

Trochę czasu spędziłem na testowaniu różnych urządzeń i porównywaniu - wybrałem zestaw optymalny pod kątem jakości/ceny, umożliwiający rozrywkę na długich trasach, głównie pod kątem dzieci.
W najbliższy weekend jeśli pogoda pozwoli, będę montował.
Taki zestaw miałem w poprzednim aucie, spisywał się rewelacyjnie. Obecnie upgradowałem go nieco o nowe funkcje.

W skład wchodzi min - bezprzewodowa kamera cofania 720p, system android, yanosik, rejestrator jazdy 1080p, nawigacja google/automapa, router wifi, oraz telewizja dla osób z tyłu (lub z przodu;-), pełen pakiet ok 70 kanałów.

Całość w granicach 1200zł, bez wiercenia i do zrobienia w sobotnie popołudnie w ok. 2h
Patrząc na cenę stawiam na to, że masz rozwiązanie typu dodatkowe urządzenia wiszące na szybie / desce / zagłówkach. Ja tego akurat nie lubię, mam awersję do czegokolwiek nie przymocowanego na stałe (w sumie telefon z filmu na razie nie jest na stałe ale to tylko dlatego że wcześniej robił za nawigację więc musiał być w poziomie) po tym jak kolega dostał w czoło telefonem podczas wypadku i ma piękną szramę do końca życie (a i tak się cieszy, że to tylko tak się skończyło).

Tak czy siak, podeślij koniecznie linki.
marcinkrakow
Posty: 14
Rejestracja: 25 sie 2015, o 13:37
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Android i DVB-T w SIII (oraz FIII i OIII)

Post autor: marcinkrakow »

nie jest to rozwiązanie które przedstawione jest na filmie, niemniej - możliwości ma stosunkowo większe.

nie do końca są to rzeczy przypinane na szybie, nie lubię przeładowania, ma być dyskretnie i funkcjonalnie, tak żeby za każdym razem nie trzeba było całości zdejmować, chować, zakładać.

podeślę linki - może w ten weekend uda mi się zamontować wszystko to wyślę ze zdjęciami.
tak jak pisałem - to bardziej alternatywa, łącząca to co akurat dla mnie jest najważniejsze tj: ostrzeganie przed kontrolami (yanosik), rejestrator jazdy w dobrej jakości, nawigację (wiadomo), kamerę cofania, mobilny internet i wifi nie połączone systemowo w aucie, oraz dostęp do kanałów tv i bajek na tylnim siedzeniu bez abonamentów :-)
marcinkrakow
Posty: 14
Rejestracja: 25 sie 2015, o 13:37
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Android i DVB-T w SIII (oraz FIII i OIII)

Post autor: marcinkrakow »

zacząłem właśnie pisać mini-poradnik z listą zakupową dołożenia dodatkowych smart rozwiązań w zakresie multimediów do skody i tego, jak wygląda to na real-foto.

jestem tez po pierwszych testach Android Auto z odpowiednio zmodyfikowaną apką, też postaram się wszystko klarownie opisać - przez święta przekopałem trochę zagranicznych for, jest wersja AndroidAuto którą ściągnąłem i uruchomiłem na równie opierającym się systemie do tej pory w Oplu Astra V, działa bez problemu podczas jazdy, z możliwością uruchomienia kilku aplikacji w tle, min Spotify.
Skodę odbieram przed weekendem, więc będę badał i testował, z tego co czytałem nie powinno być większych problemów.

Kluczem jest połączenie trzech rzeczy : odpowiednio zmodyfikowanej apki + dobrego kabla USB + w miarę znanego telefonu (tu akurat Galaxy S5)

Obrazek
Awatar użytkownika
pab567
Ekspert
Posty: 5812
Rejestracja: 12 lis 2012, o 14:54
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 421 KM / 524 Nm
Imię: Paweł
Lokalizacja: Warszafka (Ochota)

Re: Android i DVB-T w SIII (oraz FIII i OIII)

Post autor: pab567 »

Ale Yanosika czy Waze'a już tak nie uruchomisz :(
Awatar użytkownika
CLO27
Posty: 9857
Rejestracja: 23 lis 2015, o 23:51
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: +-500 KM/600NM
Lokalizacja: Nowy Sacz

Re: Android i DVB-T w SIII (oraz FIII i OIII)

Post autor: CLO27 »

Szczerze powiem, że mi aa wystarcza w zupełności z gogle mapką(wybieranie głosowe z kier celu i kontaktów z telefonu), ale wkurza mnie, że się przez kabel tel musi podpinać ! :cry:
CZARNUCH SII 1,8 TSI mn moc seryjna x 2,5 ;)
viewtopic.php?f=18&t=7516
Kura SIII + Kuń GT + Dzik ZJ grand + Miś KQ :)
Awatar użytkownika
ursus
Posty: 1572
Rejestracja: 2 sie 2015, o 22:46
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Lokalizacja: Kraków

Re: Android i DVB-T w SIII (oraz FIII i OIII)

Post autor: ursus »

pab567 pisze:Ale Yanosika czy Waze'a już tak nie uruchomisz :(
To chyba wina apek, bo nie są napisane pod android auto.

Tak, czy siak słabe to aa jest. Za mało zintegrowane moim zdaniem z resztą infotainment.
Awatar użytkownika
pab567
Ekspert
Posty: 5812
Rejestracja: 12 lis 2012, o 14:54
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 421 KM / 524 Nm
Imię: Paweł
Lokalizacja: Warszafka (Ochota)

Re: Android i DVB-T w SIII (oraz FIII i OIII)

Post autor: pab567 »

Albo jak z Mirrorlink - nie mają certyfikatu...
Awatar użytkownika
pab567
Ekspert
Posty: 5812
Rejestracja: 12 lis 2012, o 14:54
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 421 KM / 524 Nm
Imię: Paweł
Lokalizacja: Warszafka (Ochota)

Re: Android i DVB-T w SIII (oraz FIII i OIII)

Post autor: pab567 »

marcinkrakow kiedy możemy spodziewać się szczegółowego opisu ze zdjęciami i linkami?

Dla tych, którzy nie mogą się doczekać (i przy okazji mają trochę wolnej kasy do wydania) mam na zlot przygotowany jeden zestaw Androida do Bolero / Amundsena / Columbusa montowanych w Superbie III / Octavii III / Fabii III. Wersja bez tunera DVB-T (ale zawsze można go dodać w przyszłości). Do kupienia u Martosa za 2530 zł http://www.sklep.martos.com.pl/nawigacj ... p-187.html (przypominam, że mamy rabat 10% od tej ceny). Gdyby ktoś się decydował to na zlocie dodatkowe 10% rabatu czyli do wyjęcia za 2024.

I można się wtedy śmiać z MirrorLinka, Android Auto i Car Play :)
Awatar użytkownika
pab567
Ekspert
Posty: 5812
Rejestracja: 12 lis 2012, o 14:54
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 421 KM / 524 Nm
Imię: Paweł
Lokalizacja: Warszafka (Ochota)

Re: Android i DVB-T w SIII (oraz FIII i OIII)

Post autor: pab567 »

Jutro rano montaż w Superbie III - szkoda że nie z forum :(
ODPOWIEDZ