Problem z szarpaniem silnika podczas jazdy

Maneks11
Posty: 6
Rejestracja: 18 lut 2016, o 08:57
Samochód: Superb I
Silnik: 1.8 AWT (150KM)
Imię: Karol

Problem z szarpaniem silnika podczas jazdy

Post autor: Maneks11 »

Witam kolegów. Mam Superba I z silnikiem 1.8t AWT plus uszkodzone lpg Ag Sgi które nie włączam. Mam problem z szarpaniem silnika podczas jazdy przy 2,5- 3 tys rpm. Wymienilem zawor dv, pompe paliwa, siatkę na wydechu, uszczelnilem dolot i odme, dwie cewki z akcji serwisowej i świece. Brak błędów w komputerze i juz mi zaczynają ręce opadac, dlatego zwracam się o pomoc do was koledzy. Zrobiłem logi dynamiczne i w kanale 33 jest za duża wartość i nie wiem czym spowodowana. Zamieszczam poniżej logi.

http://vaglog.pl/log_245884.html

http://vaglog.pl/log_245883.html

Pierwsza tabelka przed wymiana pompy paliwa,nieszczelnym dolocie

Druga po naprawie

Trzecia przy prędkości ok 90km/h

Proszę o pomoc. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
superbdaro
Posty: 102
Rejestracja: 5 lut 2014, o 17:43
Samochód: Superb I
Silnik: 2.8 V6 AMX (193KM)
Imię: Darek
Lokalizacja: Elbląg

Re: Problem z szarpaniem silnika podczas jazdy

Post autor: superbdaro »

Czy w swoim S1 masz skrzynię automatyczną?
Maneks11
Posty: 6
Rejestracja: 18 lut 2016, o 08:57
Samochód: Superb I
Silnik: 1.8 AWT (150KM)
Imię: Karol

Re: Problem z szarpaniem silnika podczas jazdy

Post autor: Maneks11 »

Witaj. Mam manualną skrzynię biegów. Wymienilem instalacje na nową i dalej to szarpanie występuje. Najbardziej odczuwalne jest gdy rano ruszam do pracy i jade sobie na trójce spokojnie. Zauważyłem ze raz na jakiś czas jest dobrze od odpalenia jedzie się gładko przez miasto. No i tak miedzy 90 a 105km/h tez szarpie. Chyba czas sie przyzwyczaić do tego.
Kubus_WPR
Posty: 19
Rejestracja: 15 mar 2016, o 22:41
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AVB (100KM)
Imię: Kuba

Re: Problem z szarpaniem silnika podczas jazdy

Post autor: Kubus_WPR »

Mam podobny problem, i nie mam czasu sie tym zajac, ale jak odpinam wezyk od podcisnienia z egr objaw ustepuje. Dodam, ze mam nowy egr WAHLER. Odlacz u siebie i sprawdz, czy jest roznica.
Maneks11
Posty: 6
Rejestracja: 18 lut 2016, o 08:57
Samochód: Superb I
Silnik: 1.8 AWT (150KM)
Imię: Karol

Re: Problem z szarpaniem silnika podczas jazdy

Post autor: Maneks11 »

W 1.8t nie ma zaworu egr tylko jest system SAI, ale on jest tylko do szybkiego nagrzania katalizatora. Najgorzej ze nie wiadomo jak szukać tej przyczyny. Dolot szczelny, na lpg i pb takie same objawy szarpania.
Awatar użytkownika
Jaro122
Posty: 12
Rejestracja: 12 kwie 2015, o 08:32
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AWX (130KM, 5b)
Imię: Jarek
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Problem z szarpaniem silnika podczas jazdy

Post autor: Jaro122 »

Witam, podobny problem miałem w Hondzie usterka strasznie ciężka do namierzenia szarpanie w tym samym zakresie obrotów co u Ciebie na LPG oraz PB95, u mnie żaden mechanik tego nie usunął ani na to nie wpadł tylko musiałem zrobić to sam, mianowicie jaki masz mnożnik na LPG?, jeżeli jest za wysoki komputer benzynowy zbiera mnożnik z komputera gazowego i po jakimś czasie go zaśmieca w wyniku czego następuje szarpanie na PB i LPG nazywa to się zapętlenie, u mnie pomagało na około 200km reset komputera w Accordzie wystarczyło odłączyć akumulator na ok 2 minuty i jakiś czas miałem spokój, dodam że mnożnik powinien wynosić od 1 do najlepiej 1,4 na maksymalnym obciążeniu, jeżeli jest wyższy to stawiam że to powoduje szarpanie, jakie masz wtryski LPG to może Ci podpowiem jak to usunąć.
Maneks11
Posty: 6
Rejestracja: 18 lut 2016, o 08:57
Samochód: Superb I
Silnik: 1.8 AWT (150KM)
Imię: Karol

Re: Problem z szarpaniem silnika podczas jazdy

Post autor: Maneks11 »

Dzięki kolego za zainteresowanie. Wtryski mam Hana gold. Co najlepsze, że przed montażem lpg jak jezdzilem tylko na PB to tez tak było. Teraz np na Pb drży mi silnik na wolnych obrotach, a na LPG jest dobrze. Zauważyłem też, że drżenie jest mocniejsze jak jest zimny silnik, a jak sie robi cieply to ustepuje. Często też co któryś dzień jak odpalam po nocy to mi telepie silnikiem i slychac klekot przez chwilke, a czasami odpali elegancko od razu ssanie nic nie rzuca nic nie klekocze. Duzo juz kasy wsadzilem i normalnie zaczyna mi sił brakować.
Awatar użytkownika
superbdaro
Posty: 102
Rejestracja: 5 lut 2014, o 17:43
Samochód: Superb I
Silnik: 2.8 V6 AMX (193KM)
Imię: Darek
Lokalizacja: Elbląg

Re: Problem z szarpaniem silnika podczas jazdy

Post autor: superbdaro »

Witam was ja miałem taką samą dolegliwość i trochę szukania ale problem rozwiązany po wizycie u magika skrzyni i powiedział że to umnie to wina sprzęgła hydrokinetycznego i po wymianie jest ok tylko że ja mam w automacie pozdrawiam
ester
Posty: 22
Rejestracja: 21 kwie 2016, o 13:46
Samochód: Superb I
Silnik: 1.8 AWT (150KM)
Imię: paweł

Re: Problem z szarpaniem silnika podczas jazdy

Post autor: ester »

Witam. Mam problem z silnikiem kiedy sa niższe temperatury tzn mniej więcej od 10C w dół silnik nierówno pracuje a po minucie nagle zaczyna prawie normalnie pracowac i przy ruszaniu szarpie natomiast kiedy sa cieplejsze dni auto odzyskuje moc.... wymieniona DV i N75 na odłączonym N75 rano takich objawów jak nierówna praca brakuje.... spotkał się ktoś z czymś takim? proszę o porade:)
ODPOWIEDZ