Silnik 1.8 TSI do....?

miro
Posty: 21
Rejestracja: 31 sie 2014, o 17:22
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Imię: Mirek
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Silnik 1.8 TSI do....?

Post autor: miro »

Witam Szanowne Grono. :)
Wczoraj się przywitałem, dziś mam chwilkę więc postaram się przybliżyć Wam mój problem z Superbem 1,8 TSI 160 KM. Może ktoś z Was miał podobny przypadek i będzie mógł mi cuś podpowiedzieć.
A w czym rzecz?
Pokrótce postaram się opisać.
Auto mam od ponad roku (odbiór w listopadzie 2014).
Na początku listopada 2015 przy przebiegu wynoszącym około 20 000 km samochód został przyjęty do serwisu autoryzowanego, ponieważ zgłosiłem usterkę polegającą na wydawaniu przez silnik odgłosu tak jakby terkotania wyraźnie słyszalnego w przedziale obrotów silnika pomiędzy 1500 a 2000, zarówno na postoju, jak i w czasie obciążenia w trakcie jazdy. Fachowcy określili, że taki dźwięk może wydawać pompa ciśnieniowa paliwa więc taką zamówiono i po dwóch tygodniach wymieniono. Efekt dźwiękowy był nadal taki sam jak poprzednio.
Dalej określono, że trzeba wymienić kompletny rozrząd i podobnie jak poprzednio zamówiono części (łańcuch, napinacz i prowadnice), które wymieniono. Nie muszę chyba dodawać, że terkotanie występowało nadal.
Kolejny strzał, a raczej pudło, to była wymiana wtryskiwaczy i czujnika halla.
W dalszej kolejności wykonano próbę olejową silnika..... i tu zaczyna się najciekawsze.
Po wykonanych czynnościach poinformowano mnie, że temat napraw gwarancyjnych silnika w moim samochodzie został wyczerpany, ponieważ pomiary sprężu i wynik próby olejowej jednoznacznie wskazuje na:
zużycie silnika w 80 procentach i nagar na gniazdach zaworowych, a winą takiego stany rzeczy jestem ja, jako użytkownik tego samochodu i jego jedyny kierowca, ponieważ nie potrafię jeździć (prowadzę "nieumiejętnie") i stosuję niewłaściwe paliwo.
I tu, gdy to usłyszałem to aż mnie zgięło. Bo tak:
Nie dosyć, że nie zdiagnozowano przyczyny tego całego "terkotania", to jeszcze nagle się okazuje co się okazuje i za taki stan silnika wini się mnie :!: :?: :?: :evil:
Reasumując, auto z przebiegiem wynoszącym obecnie ok. 23 000 km, jest od ponad trzech miesięcy nienaprawione, stoi rozgrzebane w ASO. Ja mam wprawdzie auto zastępcze, ale to chyba nie o to chodzi, że moja fura za kawał kasy stoi bezużytecznie w serwisie, a ja korzystam z ich samochodu.
Poinformowałem Panów w ASO SKODY, że stanowczo nie zgadzam się z obwinianiem mnie za taki stan silnika, ponieważ raczej wiem na czym polega prawidłowa eksploatacja auta i "umiejętna jazda". A z tym złym paliwem, to już jest jakiś totalny odlot.
Jak można tak potraktować długoletniego (od 12 lat) klienta Skody, sugerując tak bezsensowne przyczyny złego stanu silnika. :evil: :evil:
No i jest impas....
Nie wiem co dalej, więc please help me (jeśli możecie)
Pozdrawiam
Mirek
Awatar użytkownika
CLO27
Posty: 9857
Rejestracja: 23 lis 2015, o 23:51
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: +-500 KM/600NM
Lokalizacja: Nowy Sacz

Re: Silnik 1.8 TSI do....?

Post autor: CLO27 »

BYł gdzieś na forum ktoś wrzucił chyba w dziale "1,8 czy bierze olej" link do artykułu który mówił bezpośrednio o twoim problemie i wadliwej jednostce 1,8......Że właśnie tworzą się nagary itp....jest to usterka doskonale znana przez Skodę lecz naprawa kosztuje kilkadziesiąt tyś dlatego chcą jej uniknąć .... Ja bym już dawno prawnika o pismo poprosił i jednoznaczne stanowisko bo to są jakieś kpiny .....Maja naprawić bo jest to wada "znana " od początku i wielokrotnie wałkowana ...

Z którego roku wóz?
CZARNUCH SII 1,8 TSI mn moc seryjna x 2,5 ;)
viewtopic.php?f=18&t=7516
Kura SIII + Kuń GT + Dzik ZJ grand + Miś KQ :)
Awatar użytkownika
whity
Posty: 14835
Rejestracja: 23 sty 2015, o 16:53
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 333km / 703nm
Lokalizacja: MS

Re: Silnik 1.8 TSI do....?

Post autor: whity »

Pomógłbym ale nie chce mi sie tej książki czytać :)
Nie bójcie się być premium.

#stayPremium :)
Awatar użytkownika
kamracik
Zasłużony
Posty: 7444
Rejestracja: 10 paź 2014, o 10:52
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Łódź

Re: Silnik 1.8 TSI do....?

Post autor: kamracik »

Dokładnie, a jak się nie podoba to niech przed sądem udowadniają, że źle użytkowałeś samochód. Tutaj próbują tak samo jak w Subaru :roll:
miro
Posty: 21
Rejestracja: 31 sie 2014, o 17:22
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Imię: Mirek
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Re: Silnik 1.8 TSI do....?

Post autor: miro »

ASO nawet nie zaproponowało ewentualnej kwestii wymiany silnika, we wszystkich sprawach trudniejszych powołują się na serwis centralny z Poznania i ich zalecenia.
Auto jest jak pisałem z listopada 2014, a więc jeszcze na gwarancji.
Ale gwarancja gwarancją, a rzeczywistość to już zupełnie inna kwestia...
Narazie
Awatar użytkownika
CLO27
Posty: 9857
Rejestracja: 23 lis 2015, o 23:51
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: +-500 KM/600NM
Lokalizacja: Nowy Sacz

Re: Silnik 1.8 TSI do....?

Post autor: CLO27 »

No jak to ? To co zamierzasz ? Mówisz naprawiać albo widzimy się w sądzie i koniec rozmowy....
CZARNUCH SII 1,8 TSI mn moc seryjna x 2,5 ;)
viewtopic.php?f=18&t=7516
Kura SIII + Kuń GT + Dzik ZJ grand + Miś KQ :)
Foton

Re: Silnik 1.8 TSI do....?

Post autor: Foton »

"Turbo kamera" tak pro forma.
Awatar użytkownika
CLO27
Posty: 9857
Rejestracja: 23 lis 2015, o 23:51
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: +-500 KM/600NM
Lokalizacja: Nowy Sacz

Re: Silnik 1.8 TSI do....?

Post autor: CLO27 »

dokładnie bardzo szybko na takie sprawy reagują....parę godzin i będziesz przez tel z gościem omawiał jak im się za dupę zabrać..
CZARNUCH SII 1,8 TSI mn moc seryjna x 2,5 ;)
viewtopic.php?f=18&t=7516
Kura SIII + Kuń GT + Dzik ZJ grand + Miś KQ :)
Foton

Re: Silnik 1.8 TSI do....?

Post autor: Foton »

przede wszystkim oni załatwiają sprawy też poprzez głównego przedstawiciela Skody w Polsce, a to często rusza sprawe.
Awatar użytkownika
CLO27
Posty: 9857
Rejestracja: 23 lis 2015, o 23:51
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: +-500 KM/600NM
Lokalizacja: Nowy Sacz

Re: Silnik 1.8 TSI do....?

Post autor: CLO27 »

s-e-b-e-b pisze:TVN Turbo możesz postraszyć ASO.... inna sprawa, że TVN T. nie jest zbyt chętne "zabierać się" za Skodę.... znam 2 osoby, które próbowały i nic nie wyszło....
Jak zasuwają octaviami to się skody trochę boją ale są inne sposoby i internetowe nawet kanały które takimi rzeczami chętnie się zainteresują :)
CZARNUCH SII 1,8 TSI mn moc seryjna x 2,5 ;)
viewtopic.php?f=18&t=7516
Kura SIII + Kuń GT + Dzik ZJ grand + Miś KQ :)
Sebastian_M26
Posty: 1707
Rejestracja: 26 lut 2010, o 18:58
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI BZB (160KM)
Aktualnie: seria 188KM/270Nm
Lokalizacja: Katowice

Re: Silnik 1.8 TSI do....?

Post autor: Sebastian_M26 »

Stukot może pochodzić od panewek lub kiwajacych się tłoków. Auto po-demonstracyjne, może ktoś podmienił bebechy do innego CDAA? Rzeczoznawca i sąd. Kupiony na fakturę, lisingowa własność - będzie problem.
PANIE WŁADZO, MA PAN RACJĘ, NIESTETY ZDARZYŁO MI SIĘ PRZEKROCZYĆ PRĘDKOŚĆ, ZDAJĘ SOBIE SPRAWĘ Z TEGO, ŻE BYŁO TO BARDZO NIEODPOWIEDZIALNE, ŻE NARAZIŁEM INNYCH UCZESTNIKÓW RUCHU NA NIEBEZPIECZEŃSTWO ALE ... JECHAŁEM SZYBKO, GDYŻ LUBIĘ ZAPIERDALAĆ...
panki888
Posty: 560
Rejestracja: 31 sty 2015, o 09:47
Samochód: Superb II 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Dawid
Lokalizacja: Włocławek

Re: Silnik 1.8 TSI do....?

Post autor: panki888 »

Dzwonić do turbo kamery...bez kitu sprawa taka jakich wiele w tym programie.
miro
Posty: 21
Rejestracja: 31 sie 2014, o 17:22
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Imię: Mirek
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Re: Silnik 1.8 TSI do....?

Post autor: miro »

Dzięki bardzo za sugestie i pomysły co robić.
Samochód mój na pewno nie jest powystawowy, był zamawiany w konfiguracji takiej jak sobie wymarzyłem, naczekałem się na niego trzy miesiące, więc przyszedł prosto z Kwasin via Poznań. Uciechy było co niemiara, ale wszystko do czasu....
Jeden ze znajomych mechaników sugeruje jakoby winne tego stukotu były hydrauliczne popychacze zaworów. ASO mówi: nieeee.
Najbardziej nurtuje mnie to, że silnik jest nagle praktycznie zajechany (80% zużycia), jak twierdzi Skoda Poznań.
A ja nie zgłaszałem nawet problemu z nadmierną konsumpcją oleju, czasami mi się tylko wydawało jakoby cosik taki mułowaty był...
Na razie nie wiem co zrobię, chyba pogadam jednak z prawnikiem.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13606
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: Silnik 1.8 TSI do....?

Post autor: Enriquez »

80% zużycia? Ale czego? Wymyślili sobie teorię.
Bierz rzeczoznawcę, prawnika i do sądu z nimi. Zobaczysz jak szybko im rura zmięknie.
Przy okazji kup sobie już nowe auto, bo tym już się nie nacieszysz. Jak prawnicy i sąd to gra va-banque.
Nie ma półśrodków.
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
miro
Posty: 21
Rejestracja: 31 sie 2014, o 17:22
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Imię: Mirek
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Re: Silnik 1.8 TSI do....?

Post autor: miro »

Enriquez pisze:80% zużycia? Ale czego? Wymyślili sobie teorię.
Bierz rzeczoznawcę, prawnika i do sądu z nimi. Zobaczysz jak szybko im rura zmięknie.
Przy okazji kup sobie już nowe auto, bo tym już się nie nacieszysz. Jak prawnicy i sąd to gra va-banque.
Nie ma półśrodków.
Co masz na myśli z tym va-banque?
Bo auto raczej nie wyparuje, tylko ktoś musi zadecydować co z nim zrobić
ODPOWIEDZ