Mrugajaca kontrolka świec podczas jazdy

macx25
Posty: 2
Rejestracja: 31 sty 2016, o 13:36
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CFFB (140KM)
Imię: Maciek

Mrugajaca kontrolka świec podczas jazdy

Post autor: macx25 »

Witam
Może ktoś będzie w stanie pomóc. wczoraj podczas jazdy na autostradzie zaczęła mrugac kontrolka świec żarowych. Auto momentalnie straciło swoją moc. W związku z tym zjechalem na pobocze i zgasiłem silnik. Po ponownym uruchomieniu silnika kontrolka zgasła i kontynuowalem dalszą jazdę. Po przejechaniu ok. 5km problem ponownie się powtórzył. Może mieć to jakiś związek z tym że auto wcześniej stało ok 2mies nieruszane albo co może mieć wpływ na ten błąd
bobofruit
Posty: 26
Rejestracja: 28 sty 2016, o 19:09
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)

Re: Mrugajaca kontrolka świec podczas jazdy

Post autor: bobofruit »

bez podlaczenia do kompa bedzie trudno okreslic "w ciemno" co jest grane. musisz jechac gdzies do elektronika i odczytac bledy.
Awatar użytkownika
gachul
Posty: 3888
Rejestracja: 16 paź 2010, o 11:35
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: CS rullez :P
Imię: Grzesiek
Lokalizacja: Limanowa/Łódź
Kontakt:

Re: Mrugajaca kontrolka świec podczas jazdy

Post autor: gachul »

użyj szukajki i problem miał kolega Przemo... ( chyba) jest wszystko opisane
...prawdziwy mężczyzna nie je miodu...prawdziwy mężczyzna żuje pszczoły...
dothan
Posty: 115
Rejestracja: 11 lip 2015, o 08:30
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Aktualnie: 170KM i 350Nm
Imię: Michał
Lokalizacja: Świebodzin

Re: Mrugajaca kontrolka świec podczas jazdy

Post autor: dothan »

W poprzednim moim aucie - renault laguna, miałem identyczną sytuację wtedy padł egr. A po miesiącu przepływomierz :)

Wysłane z mojego SM-N910F przy użyciu Tapatalka
macx25
Posty: 2
Rejestracja: 31 sty 2016, o 13:36
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CFFB (140KM)
Imię: Maciek

Re: Mrugajaca kontrolka świec podczas jazdy

Post autor: macx25 »

I wszystko jasne w ASO stwierdzili że egr do wymiany. Z tego co wyczytałem mój przypadek nie jest pierwszy. Grupa VW porostu się nie postarala. Orientuje się może Ktoś czy te zawory zostały jakoś poprawione czy dalej montują byle co żeby wracać do serwisu. Mój przypadek był na tyle śmieszny że ustarka przytrafiła mi się po przejechaniu pierwszych 60 km od wzięcia auta w leasing wiec koszty naprawy mnie nie interesują pokrywa je firma leasingowa bo nie sprawdzili auta przed sprzedażą. Mam jeszcze szansę się wycofać z umowy. Szkoda by było bo auto ma najechane 80000km i naprawdę mi się podoba ale jak ma się co chwile coś psuć to ja dziękuję za taki interes. Z góry dzięki za każdą informację.
cyklonA
Posty: 1
Rejestracja: 20 kwie 2014, o 18:18
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Imię: adam

Re: Mrugajaca kontrolka świec podczas jazdy

Post autor: cyklonA »

Mnie również mruga kontrolka świec. Najpierw się zapalało i po paru minutach gasło. Po kilku razach pali się już non stop. Jedyną różnicą jaką zaobserwowałem w stosunku do wszystkich przypadków z forum to to ,że silnik nie traci mocy.Czy ktoś też tak miał i co było przyczyną?
Pzdr
stary49
Posty: 8
Rejestracja: 25 maja 2014, o 21:36
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Aktualnie: 170KM
Imię: Zbigniew

Re: Mrugajaca kontrolka świec podczas jazdy

Post autor: stary49 »

u mnie się zapalała sprężynka po ruszeniu, po paru razach zapaliła się kontrolka silniczek na stałe, był nieco słabszy powód -gruszka czyli podciśnieniowy regulator turbiny, po wymianie OK. podobno jest tak umieszczona że sie przegrzewa i parcieje gumowa membrana
kedarnok
Posty: 24
Rejestracja: 9 paź 2014, o 11:18
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CFFB (140KM)
Aktualnie: 180KM 400NM
Imię: Konrad
Lokalizacja: Łódź

Re: Mrugajaca kontrolka świec podczas jazdy

Post autor: kedarnok »

cyklonA pisze:Mnie również mruga kontrolka świec. Najpierw się zapalało i po paru minutach gasło. Po kilku razach pali się już non stop. Jedyną różnicą jaką zaobserwowałem w stosunku do wszystkich przypadków z forum to to ,że silnik nie traci mocy.Czy ktoś też tak miał i co było przyczyną?
Pzdr
Mnie również w większości przypadków nie tracił mocy. Kontrolka zapalała się podczas jazdy i gasła po jakimś czasie. Byłe w ASO na diagnozie. Bardzo ciężko było zdiagnozować, wstępnie gruszka, później podciśnienie. Okazało się że rurka (około 4cm długości) podciśnienia z takim mały zaworkiem była uszkodzona. Podobno nigdy się nie psuje :). Mieli na wymianę z octy iii bo podobno kuny zjadają te wężyki.
Od wymiany jak ręką odjął. Nawet jakby trochę więcej mocy dostał.
ODPOWIEDZ