S2 Informacja o przepalonej żarowce

dothan
Posty: 115
Rejestracja: 11 lip 2015, o 08:30
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Aktualnie: 170KM i 350Nm
Imię: Michał
Lokalizacja: Świebodzin

S2 Informacja o przepalonej żarowce

Post autor: dothan »

Witam, mam pytanie odnośnie modułu który sprawdza czy dana żarówka jest dobra czy spalona. Otóż zdarzył mi się 3 dni temu komunikat o spalonej żarowce przeciw mgielnej lewej - żarówka nie świeciła ale po zgaszeniu samochodu i ponownym odpaleniu komunikat zgasł a żarówka zaczęła działać. Dziś po uruchomieniu auta komunikat że nie świeci prawy kierunkowskaz i faktycznie wcisnalem prawy kierunek i migal szybciej niz zawsze nawet nie wysiadalem sprawdzic od razu zgasilem auto i odpaliłem ponownie i juz działało. Czy to oznacza że jeżeli podczas uruchomienia stacyjki komputer zrobi test i wykryje przerwany obwód (spalona żarówkę) to poprostu nie puszcza do niej prądu ?

Zdarzyło się to w skodzie superb mojej żony 2011 1.6

Dzięki za odpowiedzi
Michał

Wysłane z mojego SM-N910F przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13601
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: S2 Informacja o przepalonej żarowce

Post autor: Enriquez »

Tak to właśnie działa. Wymień żarówki i po temacie. Generalnie jak jest urwany żarnik to wystarczy puknąć w lampę, aby się z powrotem zespawał i działał do kolejnego wyłączenia. Taka to już natura żarówek.
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
ODPOWIEDZ