Uszkodzone/przymarzniete pokrywy spryskiwaczy[rozwiązany poł

Elegance

Uszkodzone/przymarzniete pokrywy spryskiwaczy[rozwiązany poł

Post autor: Elegance »

Cześć,

Widziałem dzisiaj podobny wątek, ale postanowiłem stworzyć Swój bo problem udało mi się rozwiązać. We Wro w nocy było -10 jak wychodziłem -8. Standardowa procedura. Wsiadłem, podgrzalem siedzenia, obie szyby, włączyłem ogrzewanie klimatyzacji. Potem wysiadłem i delikatnie szczoteczka szyby oczyscilem. Nie chciałem porysowac szyb wiec jak zawsze uzylem odmrazacza. Wsiadłem i tylko raz przetarlem szybę czołowa wycieraczkami. Pojechałem na mecz tenisa (swoją drogą nieźle mnie dzisiaj kolana napieprzaja). Wracam i patrze chromowana pokrywa lewego spryskiwacza odstaje na ok. 4 cm. Nie używałem od 3 dni spryskiwaczy! Na początku próbowałem lekko docisnac, ale tam chyba jest jakaś blokada. Posadzilem syna do środka i kazałem mu myć szyby, sam zostałem na zewnatrz. Włączył silnik, potem światła mijania i 8 razy umył szybę czołowa. Po którymś razie drugi( sprawny) spryskiwacz wyjechał. Oba się cofnely, z tym ze ten wysunięty i tak wystawal, ale już mniej. Jak jakiś idiota jeździłem z 1 h po mieście z takim spryskiwaczem. Przyjechałem pod dom, tym razem dało się go dopchnać recznie. Przy okazji zauważyłem, że kierownica ma gigantyczne rysy i smugi na obręczy jakby ktoś z 10 cm pazurami jezdzil. Auto 16k nie ma przejechane. Następne auto to na 90 % nie będzie Skoda. Szkoda psuć sobie nerwów, nie ja place, to po co się denerwowac. Podsumowujac nie polecam zimy i Skody. Auto 3 dni nie było myte, a uwalone jak stół u Durczoka. Enri, jakbyś mógł powiedz jak to odblokowac, wprowadzic w tryb serwisiowy itp.
Elegance

Re: Uszkodzone/przymarzniete pokrywy spryskiwaczy[rozwiązany

Post autor: Elegance »

O tym, że elektryczna klapa i roleta skrzypia i piszcza na mrozie nie wspomnę.
Awatar użytkownika
elmi_k
Posty: 2548
Rejestracja: 9 sty 2014, o 20:06
Samochód: Toyota Hilux
Silnik: 3.0 D-4D (171KM)

Re: Uszkodzone/przymarzniete pokrywy spryskiwaczy[rozwiązany

Post autor: elmi_k »

Ostatnio zmieniony 25 lip 2016, o 05:00 przez elmi_k, łącznie zmieniany 1 raz.
Elegance

Re: Uszkodzone/przymarzniete pokrywy spryskiwaczy[rozwiązany

Post autor: Elegance »

1. Trzymałem suszarkę przy panelu Climatronica
2. Uważam, że potrzebny jest syn, a minimalny czas jazdy wynosi 58 min
Awatar użytkownika
SSII
Posty: 90
Rejestracja: 1 mar 2015, o 19:22
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Mateusz
Lokalizacja: CB

Re: Uszkodzone/przymarzniete pokrywy spryskiwaczy[rozwiązany

Post autor: SSII »

Masz 300 kola pod reka? Wymien na A6, ciekawe czy tam wszystko bedzie idealne..
Elegance

Re: Uszkodzone/przymarzniete pokrywy spryskiwaczy[rozwiązany

Post autor: Elegance »

Dzisiaj byłem na stacji benzynowej. Tankuje, a obok podjeżdża nowe A6 C7 po lifcie. Matrixy i wielkie kola, w srodku Audi Individual. Chwilowo poczułem zazdrość. Gość wysiadł, idzie do baku. Stuka, potem puka, a ma końcu wali. Z początku nie wiedziałem o co chodzi. Poszedłem zapłacić, wracając zobaczyłem, że uderzał we wlew do paliwa. Przymarzl mu. Mi w Skodzie przynajmniej wlew nie przymarza.
Awatar użytkownika
SSII
Posty: 90
Rejestracja: 1 mar 2015, o 19:22
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Mateusz
Lokalizacja: CB

Re: Uszkodzone/przymarzniete pokrywy spryskiwaczy[rozwiązany

Post autor: SSII »

Ale narzekasz na inne rzeczy.. a ja cenie sobie w Skodzie na razie brak awaryjnosci. A na nawet jak na ten segment serwis, naprawy sa jednymi z najanszych. W takiej Mazdzie6 czy Insigni serwis nie jest adekwatny do ceny auta i wygody.. np mi widzialem miga czasami zarowka do dzienny(jedna dioda). Bedzie cieplej to to zaltwie, te spryski pewnie jesli to nie od mrozu tez kosztowne nie beda :) ale zawsze mozna wziac Fabie i bedzie jeszcze tansze wszystko :P
Elegance

Re: Uszkodzone/przymarzniete pokrywy spryskiwaczy[rozwiązany

Post autor: Elegance »

Koszta mnie nie interesuja, chodzi o stres i strate czasu
Awatar użytkownika
SSII
Posty: 90
Rejestracja: 1 mar 2015, o 19:22
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Mateusz
Lokalizacja: CB

Re: Uszkodzone/przymarzniete pokrywy spryskiwaczy[rozwiązany

Post autor: SSII »

Tak bedzie z kazdym autem w tych czasach.. ilosc nie jakosc sorry.. bingo to wybrac mimo wszystko najlepszy w stosunku ilosc/cena :)
Elegance

Re: Uszkodzone/przymarzniete pokrywy spryskiwaczy[rozwiązany

Post autor: Elegance »

Dlatego nie kupiłem A6, biednego "ale ałdi"
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13606
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: Uszkodzone/przymarzniete pokrywy spryskiwaczy[rozwiązany

Post autor: Enriquez »

Elegance, trzeba było pomyśleć wcześniej i zalać płyn zimowy. Nie miałbyś problemu ze spryskiwaczami. Tam nie ma żadnych cudów wianków - jest zwykła sprężyna cofająca sprysk, natomiast jego wysunięciem zajmuje się ciśnienie w instalacji. Tam nie ma żadnych czarów marów i nie ma się co zepsuć, może poza uszczelnieniem tłoka. Na 100% uszkodzeń jest to wina użytkownika auta. No bo jak taki mechanizm ma się uszkodzić? Sam? Kaman.
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
Elegance

Re: Uszkodzone/przymarzniete pokrywy spryskiwaczy[rozwiązany

Post autor: Elegance »

Owszem sam. Najlepsze jest to, że spryskiwacz się sam wysunął. Od października zalewamy zimowy wiec mnie nie denrwuj Enriquez.
rafal11
Posty: 616
Rejestracja: 21 maja 2013, o 18:05
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 2.2cdi 170KM
Lokalizacja: Warszawa

Re: Uszkodzone/przymarzniete pokrywy spryskiwaczy[rozwiązany

Post autor: rafal11 »

sie wysunął bo jak ciescz w rurce zamarza to sie rozszerza. dlatego wypycha spryski :)
Elegance

Re: Uszkodzone/przymarzniete pokrywy spryskiwaczy[rozwiązany

Post autor: Elegance »

Nie aż do tego stopnia
panki888
Posty: 560
Rejestracja: 31 sty 2015, o 09:47
Samochód: Superb II 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Dawid
Lokalizacja: Włocławek

Re: Uszkodzone/przymarzniete pokrywy spryskiwaczy[rozwiązany

Post autor: panki888 »

Awaria dość irytująca ale powiem szczerze żebyś tylko takie błahe miał awarie.
A nie poważniejsze o ile nie na gwarancji.
ODPOWIEDZ