S2 - problem (?) z nawiewem na przednią szybę

Awatar użytkownika
garfield
Posty: 84
Rejestracja: 8 lip 2015, o 14:08
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: Lublin

S2 - problem (?) z nawiewem na przednią szybę

Post autor: garfield »

Szanowni forumowicze, gdyby ktoś potrzebował pretekstu do wstania od świątecznego stołu, to mam prośbę o krótki test. Mianowicie zauważyłem zupełnie przypadkiem, że na obu końcowych odcinkach nawiewu na przednią szybę, mniej więcej po ok. 1/5 długości, w ogóle nie dmucha. Bez względu na ustawienie climatronica, także na ustawieniu "max szyba" i na maksymalnych obrotach wentylatora. Ze środkowej części wieje, aż miło, natomiast na brzegach cisza. Nie wiem, czy tak ma być, czy coś u mnie nie działa? Czy ktoś to może sprawdzić u siebie?
garfield w superbie
Awatar użytkownika
kamracik
Zasłużony
Posty: 7444
Rejestracja: 10 paź 2014, o 10:52
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Łódź

Re: S2 - problem (?) z nawiewem na przednią szybę

Post autor: kamracik »

Z chęcią bym to sprawdził, ale dzieli mnie 7 pięter od auta :mrgreen: Postaram się jutro o tym pamiętać :)
wilkuw
Posty: 164
Rejestracja: 5 wrz 2013, o 14:04
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Lokalizacja: 59-300 Lubin

Re: S2 - problem (?) z nawiewem na przednią szybę

Post autor: wilkuw »

u mnei tez srodek wieje bokami nie czuc
r5 20vt
paulus60
Posty: 565
Rejestracja: 12 wrz 2012, o 13:07
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: S2 - problem (?) z nawiewem na przednią szybę

Post autor: paulus60 »

U mnie tak samo, jednak para błyskawicznie znika z szyby, więc nie ma co szukać dziury w całym. Chyba tak ma być, a automatyka Climatronica sama wie, co sobie przymknąć lub otworzyć w zależności od warunków.
Awatar użytkownika
garfield
Posty: 84
Rejestracja: 8 lip 2015, o 14:08
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: Lublin

Re: S2 - problem (?) z nawiewem na przednią szybę

Post autor: garfield »

paulus60 pisze:U mnie tak samo, jednak para błyskawicznie znika z szyby, więc nie ma co szukać dziury w całym. Chyba tak ma być, a automatyka Climatronica sama wie, co sobie przymknąć lub otworzyć w zależności od warunków.
No właśnie lewa strona zaczęła mi przy 5 osobach bardziej parować, więc wycierałem szmatą, aż w końcu się zorientowałem, że tam nic nie dmucha. Ale jeśli u Was też tak jest, to znaczy że ma parować i już. :) To mój pierwszy sezon jesienno-zimowy tym autem, więc jeszcze się uczę.

Dzięki za pomoc. :)
garfield w superbie
paulus60
Posty: 565
Rejestracja: 12 wrz 2012, o 13:07
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: S2 - problem (?) z nawiewem na przednią szybę

Post autor: paulus60 »

No i wyjaśniło się z tym nawiewem. Wystarczy spojrzeć od przodu przez szybę i wszystko jasne. Zarówno po lewej, jak i po prawej stronie kratka nawiewu pod szybą jest "ślepa". Szczeliny nawiewu pojawiają się jakieś 15-20 cm od skraju szyby z każdej strony. Takie coś nie ma prawa dmuchać bezpośrednio na lewą, bądź prawą stronę szyby. Taka konstrukcja nawiewu.
ODPOWIEDZ