Porównanie B8 z S3

Opinie, pytania i porady dotyczące zakupu Superba
Regulamin forum
1. Temat musi zaczynać się od [S1] lub [S2], a treść powinna być taka sama jak ta występująca w cenniku lub konfiguratorze, np. "[S2] Przygotowanie pod telefon GSM I"
2. Jeden wątek powinien dotyczyć jednej opcji wyposażenia dostępnej w cenniku lub konfiguratorze.

W związku z zaistniałą sytuacją... do szczęśliwego bana nominujemy:

sko89
10
34%
CLO27
1
3%
OBA MAJSTRY
2
7%
whity
10
34%
TRZY MAJSTRY
6
21%
 
Liczba głosów: 29

sko89
Posty: 1109
Rejestracja: 9 wrz 2013, o 22:28
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Aktualnie: Platinum
Lokalizacja: Warszawa

Re: Porównanie B8 z S3

Post autor: sko89 »

wolli pisze:Zanim zdecyduje się co i jak w ankiecie ja może dodam 3 grosze podsumowania :) Otóż pewnie nie okryję ameryki jak powiem, że wszyscy w sprawie konfigruacji S3 i B8 mają rację :>
Poprostu nie możemy sobie dać po pysku i stąd niejasności i niezrozumienie :)
Tutaj nie ma się o co spierać. CLO27 podchodzi do porównania literalnie, obiektywnie poprostu inaczej mówiąc ma być 1 do 1. W takim porównaniu nie ma mowy aby B8 było tańsze od S3. sko89 podchodzi do porównania, tak jak ja, czyli samolubnie, szowinistycznie i subiektywnie inaczej mówiąc ma spełniać podstawowe, dla każdego inne, wymagania i tutaj może być różnie, zależnie od nich. Raz będzie tańsze S3, raz B8. Tutaj już generalizować nie ma co, każdy ma inne wymagania. Wychodzące stąd różnice w wyposażeniu są tylko pochodną tych wymagań i miłym dodatkiem :)

Na koniec coś konstruktywnego ... może zamiast tracić czas na spieranie się o coś co i tak jest nieroztrzygalne, może potraktować ten wątek jako wsparcie dla tych co mają rozterki, a nie mają doktoratów z konfiguratorów. Zainteresowany wrzucałby konfiguracje S3 lub B8, a superB społeczność dawała mu alternatywę po przeciwnej stronie, bez sugerowania co ma wybrać :>

PS: Z tego co wiem ani konfigurator S3, ani B8 nie uzględnia wzrostu cen na 2016. W S3 jest to 5 tys, w B8 1-1,5% wartości auta. Nieścisłości w naszych ocenach co jest tańsze, co nie, mogą być przez to błędne. Jednak tak, czy inaczej, cenowo oba auta się bardzo do siebie zbliżyły i jeżeli ktoś podchodzi do konfiguracji subiektywnie, są one dla siebie alternatywą :)
Niestety nie zbyt dokładnie zapoznałeś się z zapisami tego wątku. Problem właśnie w tym, że pomijając czyjąkolwiek konfigurację subiektywną. Zbliżenie wyposażeń ultraobiektywnych konfi (teoretycznie) nie wykazuje aby B8 był droższy od S3 w określonym na początku zakresie silnikowym, dsg i poziomie wyposażenia. Szowinizm zostawmy dla kogoś innego:)))
Awatar użytkownika
kamracik
Zasłużony
Posty: 7444
Rejestracja: 10 paź 2014, o 10:52
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Łódź

Re: Porównanie B8 z S3

Post autor: kamracik »

Obrazek
Awatar użytkownika
Camillinhio
Posty: 5897
Rejestracja: 8 wrz 2013, o 09:56
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: Wrocław

Re: Porównanie B8 z S3

Post autor: Camillinhio »

Sko, skończ Pan ;) Wykazaliśmy to już kilka razy, jednak nie odpowiada to Twojej koncepcji i nie przyjmujesz spraw oczywistych. Szkoda czasu...
Obrazek
sko89
Posty: 1109
Rejestracja: 9 wrz 2013, o 22:28
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Aktualnie: Platinum
Lokalizacja: Warszawa

Re: Porównanie B8 z S3

Post autor: sko89 »

kamracik pisze:Obrazek
Rozumiem, że CLO27 jest tą kulką na końcu sznurka.....:)))))
Awatar użytkownika
kamracik
Zasłużony
Posty: 7444
Rejestracja: 10 paź 2014, o 10:52
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Łódź

Re: Porównanie B8 z S3

Post autor: kamracik »

Może być :mrgreen:
sko89
Posty: 1109
Rejestracja: 9 wrz 2013, o 22:28
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Aktualnie: Platinum
Lokalizacja: Warszawa

Re: Porównanie B8 z S3

Post autor: sko89 »

Camillinhio pisze:Sko, skończ Pan ;) Wykazaliśmy to już kilka razy, jednak nie odpowiada to Twojej koncepcji i nie przyjmujesz spraw oczywistych. Szkoda czasu...
Pomijając tendencyjnie pewne wyposażenie VW, którego nie można wprowadzić do Skody.......to sobie można wykazywać w nieskończoność.
sko89
Posty: 1109
Rejestracja: 9 wrz 2013, o 22:28
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Aktualnie: Platinum
Lokalizacja: Warszawa

Re: Porównanie B8 z S3

Post autor: sko89 »

kamracik pisze:Może być :mrgreen:
OK. Sznurek wkrótce się przetrze o narożniki skrzyni.
Awatar użytkownika
CLO27
Posty: 9857
Rejestracja: 23 lis 2015, o 23:51
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: +-500 KM/600NM
Lokalizacja: Nowy Sacz

Re: Porównanie B8 z S3

Post autor: CLO27 »

sko89 pisze:
kamracik pisze:Obrazek
Rozumiem, że CLO27 jest tą kulką na końcu sznurka.....:)))))
:lol: Spoko nigdy mnie nie dogonisz hahaha :lol:
CZARNUCH SII 1,8 TSI mn moc seryjna x 2,5 ;)
viewtopic.php?f=18&t=7516
Kura SIII + Kuń GT + Dzik ZJ grand + Miś KQ :)
sko89
Posty: 1109
Rejestracja: 9 wrz 2013, o 22:28
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Aktualnie: Platinum
Lokalizacja: Warszawa

Re: Porównanie B8 z S3

Post autor: sko89 »

CLO27 pisze:
sko89 pisze:
kamracik pisze:Obrazek
Rozumiem, że CLO27 jest tą kulką na końcu sznurka.....:)))))
:lol: Spoko nigdy mnie nie dogonisz hahaha :lol:
J/w
Awatar użytkownika
Camillinhio
Posty: 5897
Rejestracja: 8 wrz 2013, o 09:56
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: Wrocław

Re: Porównanie B8 z S3

Post autor: Camillinhio »

sko89 pisze:
Camillinhio pisze:Sko, skończ Pan ;) Wykazaliśmy to już kilka razy, jednak nie odpowiada to Twojej koncepcji i nie przyjmujesz spraw oczywistych. Szkoda czasu...
Pomijając tendencyjnie pewne wyposażenie VW, którego nie można wprowadzić do Skody.......to sobie można wykazywać w nieskończoność.
Wskaż proszę jednoznacznie to pomijane wyposażenie. Na tą chwilę to są hasła typu, wiem ale nie powiem :)
Obrazek
Awatar użytkownika
wolli
Posty: 167
Rejestracja: 27 gru 2015, o 07:04
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: VW Passat 1.8 TSI

Porównanie B8 z S3

Post autor: wolli »

sko89, możesz mi przesłać na priv lub tutaj jeszcze raz wkleić konfigi o które ta awantura. Jutro z rana wrzucę sobie na tapetę i dorzucę swoje 3 grosze do wątku
Ostatnio zmieniony 11 sty 2016, o 15:42 przez wolli, łącznie zmieniany 1 raz.
Myśl pozytywnie o Świecie, a Świat pozytywnie pomyśli o Tobie :)
Link:Mój Passat B8 Variant 1.8 TSI manual
Awatar użytkownika
CLO27
Posty: 9857
Rejestracja: 23 lis 2015, o 23:51
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: +-500 KM/600NM
Lokalizacja: Nowy Sacz

Re: Porównanie B8 z S3

Post autor: CLO27 »

sko89 pisze:
Camillinhio pisze:Sko, skończ Pan ;) Wykazaliśmy to już kilka razy, jednak nie odpowiada to Twojej koncepcji i nie przyjmujesz spraw oczywistych. Szkoda czasu...
Pomijając tendencyjnie pewne wyposażenie VW, którego nie można wprowadzić do Skody.......to sobie można wykazywać w nieskończoność.
Eeehhhh się naprodukowałem (i nie tylko ja), tłumaczyłem, ale nic....Ok sko Twoje porównanie było na maksa zbliżone oprócz tego, że paru rzeczy w passacie ne dodałeś które mogłeś. Wytknięcie Ci błędu było dla Ciebie jak policzek, a wcale nie było to moim celem.
Jeżeli uważasz tak dalej ok, spoko. Twoje argumenty są świetne bo na każdą konfigurację na każdą wycenę mówisz, a passat ma ledy i jest lepiej wyciszony....
To nie jest rozmowa tylko monolog kogoś z argumentami przeciwko zapatrzonemu w B8 fanatykowi. To tak jakbym z Pisiorem o PISie rozmawiał hehehee :)

Pozdrawiam i zakończe na tym skoB8 :)
CZARNUCH SII 1,8 TSI mn moc seryjna x 2,5 ;)
viewtopic.php?f=18&t=7516
Kura SIII + Kuń GT + Dzik ZJ grand + Miś KQ :)
Awatar użytkownika
CLO27
Posty: 9857
Rejestracja: 23 lis 2015, o 23:51
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: +-500 KM/600NM
Lokalizacja: Nowy Sacz

Re: Porównanie B8 z S3

Post autor: CLO27 »

wolli pisze:sko89, możesz mi przesłać na priv lub tutaj jeszcze raz wkleić konfigi o które ta awantura. Jutro z rana wrzucę sobie na tapetę i dorzucę swoje 3 grosze do wątku
Strona 5 pierwsza akcja

Potem dalej są jeszcze inne ale nie mam czasu teraz :)Potem jak Cię interesuję Ci wszystkie znajde i się wypowiesz :)
CZARNUCH SII 1,8 TSI mn moc seryjna x 2,5 ;)
viewtopic.php?f=18&t=7516
Kura SIII + Kuń GT + Dzik ZJ grand + Miś KQ :)
sko89
Posty: 1109
Rejestracja: 9 wrz 2013, o 22:28
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Aktualnie: Platinum
Lokalizacja: Warszawa

Re: Porównanie B8 z S3

Post autor: sko89 »

Camillinhio pisze:
sko89 pisze:
Camillinhio pisze:Sko, skończ Pan ;) Wykazaliśmy to już kilka razy, jednak nie odpowiada to Twojej koncepcji i nie przyjmujesz spraw oczywistych. Szkoda czasu...
Pomijając tendencyjnie pewne wyposażenie VW, którego nie można wprowadzić do Skody.......to sobie można wykazywać w nieskończoność.
Wskaż proszę jednoznacznie to pomijane wyposażenie. Na tą chwilę to są hasła typu, wiem ale nie powiem :)
No to widzę w czym problem. Każdy tutaj wskakuje na chwilę, przeczyta kilka opinii do tyłu, 3/4 z tego zrozumie i natychmiast stawia się w roli sędziego, który ma ambicje napisać końcową opinię. Ta końcowa opinia jest najczęściej mniej lub bardziej z dupy i głównie oparta na wieloletnim stereotypie, że przecież każdy wie, że Skoda musi być tańsza od VW, bo tak zawsze było. Szczególnie łatwo przychodzi takie myślenie, jak "sędzia ostateczny" widzi, że jednym z udziałowców w dyskusji jest jego kumpel. No to na dodatek wypada go w miarę na ślepo wesprzeć.

Poczytaj sobie od początku, chyba z dwa razy na dokładnie takie pytania odpowiadałem i kończyła się dyskusja z "sędzią ostatecznym" fikał tylko CLO i whity, ale ten ostatni mało świadomie.
chudy
Posty: 1002
Rejestracja: 12 mar 2010, o 22:26
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: napisz skąd jesteś
Kontakt:

Re: Porównanie B8 z S3

Post autor: chudy »

Świetny gif :D
Zablokowany