woda w środku od strony pasażera

Awatar użytkownika
DonVip
Posty: 57
Rejestracja: 16 lut 2012, o 20:13
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AVF (130KM, tiptronic)
Imię: Kuba
Lokalizacja: GA

Re: woda w środku od strony pasażera

Post autor: DonVip »

zbiniuk pisze:Mam taki sam objaw (zauważony pierwszy raz właśnie po nocnym deszczu, bo do tej pory stał tylko w podziemnym garażu). Wrócę do swoich serwisantów do Trójmiasta to sprawdzą. A są wyjątkowo solidni i sumienni VASS SERWICE w Gdyni na Fikakowie
VASS SERVICE mnie oszukal jak robilem rozrzad w audi
przywiazlem mu czesci a on polecial na jakis zamiennikach
NIE POLECAM !!!!!!!!!
Awatar użytkownika
FiFi89
Posty: 15
Rejestracja: 15 maja 2013, o 14:35
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AWX (130KM, 5b)

Re: woda w środku od strony pasażera

Post autor: FiFi89 »

Ostatnio w te deszcze było istne oberwanie chmury. Tak jak wyżej koledzy, tak i ja spotkałem się z problemem wody w środku.
Normalnie było zalane wszystko od strony pasażera->po sprawdzeniu i zdiagnozowaniu usterki doszedłem do wniosku, że woda musiała się dostać przez wlot powietrza w miejscu gdzie znajduje się filtr kabinowy. Zauważyłem także, że wiele osób piszę, że woda dostała się bo nieszczelne podszybie. Wydaje mi się, że jest to bezpośrednio nie możliwe. Dlaczego? Dlatego, że w miejscu gdzie jest filtr pyłkowy, to właśnie nad nim w niewidocznym miejscu bo między podszybiem a filtrem pyłkowym znajduję się rynienka, która w razie awarii podszybia zapobiega dostaniu się wody do filtra odprowadzając ją w kanaliki. I tu właśnie koło mądrości się zamyka ponieważ te kanaliki mogą być zapchane...ja tego nie zauważyłem, wydaję mi się, że rynienka nie dała rady z odprowadzaniem wody i wszystko się przelało na filtr i ... woda w środku.
Mogę się mylić co do moich uwag->ale mam nadzieję, że wspólnymi siłami znajdziemy konkretny problem i dowiemy się jak sobie z nim dokładnie radzić. Kolejne deszcze już nie zostały zauważone w środku, stąd też moje spostrzeżenie, że ta rynienka dużo daję.
Ad.2 Czasem myjąc samochód na myjni bezdotykowej, gdzie jest duże ciśnienie woda dostaję się do środka od prawej strony, na tylnej części auta na dywanik. Mokry plastik pod drzwiami oraz to coś gumowe pod drzwiami. Kto wie jak sobie z tym poradzić?
Awatar użytkownika
FiFi89
Posty: 15
Rejestracja: 15 maja 2013, o 14:35
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AWX (130KM, 5b)

Re: woda w środku od strony pasażera

Post autor: FiFi89 »

Panowie, po długich poszukiwaniach odnalazłem odpowiedź na dręczący nas problem...
Wynik poszukiwań znajdziecie TU!!!!


http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.p ... ++drzwiach


;)
dziewczopol
Posty: 16
Rejestracja: 16 lip 2012, o 13:01
Samochód: Superb I
Silnik: 2.0TDI BSS (140KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: woda w środku od strony pasażera

Post autor: dziewczopol »

Trzeba wywalić gumowy odpływ pod akumulatorem. Druga sprawa to uszczelka między drzwiami a blachą podnośnika szyby.
Zielony
Posty: 4
Rejestracja: 20 paź 2013, o 21:41
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI BXE (105KM)
Imię: Mateusz
Lokalizacja: GLE / Lębork

Re: woda w środku od strony pasażera

Post autor: Zielony »

dziewczopol pisze:Trzeba wywalić gumowy odpływ pod akumulatorem. Druga sprawa to uszczelka między drzwiami a blachą podnośnika szyby.
Słuchajcie czy to że wyciągnę gumowy odpływ to mi coś pomorze w przypadku gdy zalewa mi od strony kierowcy?
Moduł komfortu miałem zalany. A spostrzegłem się bo na komputerze pokazała mi się ikonka " Check Engine "


Obrazek
motogold
Posty: 286
Rejestracja: 22 paź 2012, o 19:15
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AWX (130KM, 5b)
Aktualnie: 163/370
Imię: Sławek
Lokalizacja: Rumia

Re: woda w środku od strony pasażera

Post autor: motogold »

Nie wywalić a przeczyścić.Tam są 2 takie odpływy.Jeden pod aku a drugi pod serwem.
Zielony
Posty: 4
Rejestracja: 20 paź 2013, o 21:41
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI BXE (105KM)
Imię: Mateusz
Lokalizacja: GLE / Lębork

Re: woda w środku od strony pasażera

Post autor: Zielony »

dziewczopol pisze:Trzeba wywalić gumowy odpływ pod akumulatorem. Druga sprawa to uszczelka między drzwiami a blachą podnośnika szyby.
Tu napisali że wywalić. Ja go wyczyściłem i tyle. Fakt miał coś syfu ;) mam nadzieje że to coś pomorze bo mam dość tego aby co tydzień po myjni odchylać dywanik i suszyć ;(

ale fakt faktem wyczyściłem oba spływy ;) czas okaże ;)
m2c
Posty: 12
Rejestracja: 31 mar 2012, o 11:47
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AWX (130KM, 5b)
Lokalizacja: Warszawa

Re: woda w środku od strony pasażera

Post autor: m2c »

Ja wyczyściłem gumkę pod akumulatorem, a tą pod serwem wywaliłem gdyż nie miała dziury (to była zaślepka).
Opiszę co zrobiłem u siebie, może ktoś będzie miał podobny problem. Woda ciekła najpierw po stronie kierowcy, od przodu. Rozwiązaniem okazała się wymiana uszczelki pod obudową komputera. Przy okazji warto wyczyścić miejsce pod tą skrzynką gdyż zbiera się tam od groma syfu. Uszczelniłem też silikonem uszczelkę od linki otwierania maski.
Miesiąc później mokro po stronie pasażera. Po odkręceniu całej puszki filtra przeciwpyłkowego okazało się że urwała się jedna ze śrub którymi była ona przykręcona i powstała malutka szparka. Wymieniłem śrubę, uszczelniłem dokładnie silikonem, przykręciłem i... nareszcie sucho.
Klosiak
Posty: 35
Rejestracja: 12 mar 2011, o 15:17
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AWX (130KM, 5b)
Aktualnie: 179KM/353Nm
Lokalizacja: WPI/WCI

Re: woda w środku od strony pasażera

Post autor: Klosiak »

Hej,

Odkopuję temat bo w końcu podjąłem próbę naprawy przecieku bo po zimie zaczęło mi lecieć na dywanik pasażera coraz więcej wody i stało się to bardzo denerwujące.

Trzeba zdjąć tapicerkę drzwi pasażera co robi się dość łatwo. Można skorzystać z instrukcji, która jest dostępna tutaj:

http://www.skodaczesci.pl/porady/skoda/Superb/163

Jak już uporamy się ze zdjęciem tapicerki mamy wszystko na widelcu i można zacząć oględziny. U mnie słabo wyglądały okolice uszczelki znajdującej się pomiędzy blachą a drzwiami w rejonie pod głośnikiem oraz widać było, że woda musi się sączyć w okolicy jednej ze śrub. Uszczelka wyglądała na sparciałą w miejscu gdzie mi cieknie woda. W moim przypadku użyłem silikonu uniwersalnego i wysmarowałem nim praktycznie całe dolne miejsce styku blachy z drzwiami. Dodatkowo też zdjąłem sobie głośnik - ten mały górny w rogu drzwi bo tam na drzwiach widziałem delikatne zacieki. Idzie tam wiązka przewodów (chyba do sterowania lusterkiem) więc woda tamtędy też może się dostawać. Znów dodałem trochę silikonu w miejscu gdzie widziałem ubytki w uszczelnieniu :) Teraz muszę poczekać na deszcz i zobaczyć czy efekty mojej pracy są zadowalające ;) Mam nadzieję, że tak. A jeśli nie to będę szukał dalej :)

Poniżej kilka fotek, które mogą pomoć w namierzeniu przyczyny powodzi na dywaniku pasażera ;)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

W przypadku, gdyby zdjęcia się przeterminowały i nie chciały się wyświetlać to jak komuś potrzebne to niech wyśle PMkę :)

Pozdro!
Skoda Superb I 1.9 TDI AWX 2005
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13601
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: woda w środku od strony pasażera

Post autor: Enriquez »

w sumie nie musisz czekać na deszcz, tylko możesz polać szybę wodą i wyjdzie na to samo.
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
MASX
Posty: 24
Rejestracja: 2 sie 2015, o 14:24
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AWX (130KM, 5b)
Imię: Michał
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: woda w środku od strony pasażera

Post autor: MASX »

Również miałem wodę od strony pasażera.
Lało się wiązką lusterka. zalane płynną gumą i jest ok.
Druga sprawa to odpływy pod aku i serwem.
Odpływ pod aku udrożniłem ale jak lałem w niego wodę to zbierała się w progu po dywanem i wylewała przez szparę w profilu.
Pomogło wsadzenie 20cm węża ogrodowego w odpływ pod aku i skierowanie go pomiędzy katalizator a skrzynię biegów.
Problem może nie rozwiązany do końca ale ominięty :)
matthew
Posty: 102
Rejestracja: 16 maja 2021, o 21:31
Samochód: Superb II
Rocznik: 2013
Silnik: 2.0TDI CFFB (140KM)

Re: woda w środku od strony pasażera

Post autor: matthew »

Edit
Przepraszam, chcialbym to przeniesc do odpowiedniego dzialu...
Obrazek
Odkopuje temat. Superb 2FL. Ostatnio raz po nocnym deszczu dostala mi sie woda, cale szczescie w wiekszosci na dywanik z przodu pasazera. Czytalem ten temat i inne. Zdemontowalem plastikowe podszybie, oczyscilem z zanieczysczen. Troche sie zdziwilem, ze po jego sciagnieciu taki widoczna jest dmuchawa. Te kanaly, ktore na boki w strone blotnikow odprowadzaja wode rowniez oczyscilem, odkrecilem plastikowe nadkola i wydostalem z nich sporo syfu i lisci. Myslalem, ze to wystarczy. Jednak dzis ponownie ukazala sie w tym miejscu woda. Widoczne slady jakby woda zaciagala od gory przy schowku, na boku po scianie przy drzwiach ( w sumie przy blotniku). Bede wdzieczny za bardziej szczegolowe informacje, jak sprawdzic ta podstawe filtra kabinowego. Zagladanie od srodka pod schowkiem cos da, cos tam zdzialam, czy ponownie plastikowe podszybie musze sciagnac i sprawdzac od zewnatrz? Co dalej?
Sepek
Posty: 110
Rejestracja: 27 wrz 2019, o 23:01
Samochód: Superb I
Silnik: 2.8 V6 AMX (193KM)

Re: woda w środku od strony pasażera

Post autor: Sepek »

matthew pisze: 12 paź 2021, o 18:53 Edit
Przepraszam, chcialbym to przeniesc do odpowiedniego dzialu...
Obrazek
Odkopuje temat. Superb 2FL. Ostatnio raz po nocnym deszczu dostala mi sie woda, cale szczescie w wiekszosci na dywanik z przodu pasazera. Czytalem ten temat i inne. Zdemontowalem plastikowe podszybie, oczyscilem z zanieczysczen. Troche sie zdziwilem, ze po jego sciagnieciu taki widoczna jest dmuchawa. Te kanaly, ktore na boki w strone blotnikow odprowadzaja wode rowniez oczyscilem, odkrecilem plastikowe nadkola i wydostalem z nich sporo syfu i lisci. Myslalem, ze to wystarczy. Jednak dzis ponownie ukazala sie w tym miejscu woda. Widoczne slady jakby woda zaciagala od gory przy schowku, na boku po scianie przy drzwiach ( w sumie przy blotniku). Bede wdzieczny za bardziej szczegolowe informacje, jak sprawdzic ta podstawe filtra kabinowego. Zagladanie od srodka pod schowkiem cos da, cos tam zdzialam, czy ponownie plastikowe podszybie musze sciagnac i sprawdzac od zewnatrz? Co dalej?
Kolego to jest dział dotyczący Superba 1 generacji :D Jak masz szyberdach to może lecieć przez odpływ z niego. Nie wiem jak jest w S 2FL ale w S1 idzie gumowy wężyk w słupku przednim i wchodzi w taką gumową zaślepkę z takim "pindolkiem" która jest między zawiasami drzwi. U mnie wężyk wypadł z tej gumowej zaślepki przez co cała woda z szyberdachu lała mi się wewnątrz słupka do wnętrza auta. Także jak masz szyberdach to warto to sprawdzić.
ODPOWIEDZ