Laptop

Tematy nie związane z Superbem
Awatar użytkownika
Doniec
Posty: 212
Rejestracja: 12 sie 2015, o 20:00
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TSI (200KM)
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Laptop

Post autor: Doniec »

Miałem Asus ROG 15tke potem 17tke, teraz mam MSI i w przedziale cenowym 6-8tys od jakichś 3 lat MSI jest nie do pobicia. A co najważniejsze (przynajmniej dla mnie) lapki MSI są lżejsze.

Sent from ASUS Zenfone by Tapatalk.
Awatar użytkownika
ursus
Posty: 1572
Rejestracja: 2 sie 2015, o 22:46
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Lokalizacja: Kraków

Re: Laptop

Post autor: ursus »

@Gonzo fajny ten Asus. Jak teraz gram na G751JY, ale to faktycznie jest kobyla ciężka.

Nie wiecie jak wypada GeForce 1070 w stosunku do 980?

Sent from my LG-H815 using Tapatalk
Awatar użytkownika
Gonzo
Posty: 336
Rejestracja: 3 lut 2013, o 20:24
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CFFB (140KM)

Re: Laptop

Post autor: Gonzo »

Wygląda obiecująco ten asus, zwłaszcza, że MSI tym razem chyba nieco pojechało z ceną swojego modelu z 1070 (https://www.amazon.com/MSI-GT72VR-Domin ... 1629364958). 980 zostaje w tyle, całkiem sporo o ile wziąć pod uwagę, że wyprzedza ją karta wcale nie najmocniejsza z nowo wprowadzanych.
Głosuj na mnie wtedy dostaniesz
prawie za darmo każde śniadanie
Człowiek na odpowiednim miejscu
powiedzie ciebie ku szczęściu
Kult "Kesitszen kepet onmagarol"
Awatar użytkownika
kamracik
Zasłużony
Posty: 7444
Rejestracja: 10 paź 2014, o 10:52
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Łódź

Re: Laptop

Post autor: kamracik »

Duracell pisze:Noo, brzmi to ciekawie... Ale nie niesie za sobą żadnego zagrożenia? Nie będzie żadnych problemów z takim systemem?
Tylko tyle, że nie jest to legalny Windows, ale ściągasz sobie z Internetu oryginalny obraz (z pewnego źródła, aby był bez "dodatków") i korzystasz z tego klucza. Nie czyni to produktu oryginalnym, bo nadal łamie licencję, ale jest to lepsze rozwiązanie niż crackowane wersje z netu.

Na marginesie piszesz, że jesteś studentem, więc weź się uśmiechnij i dopytaj o MSDNA u Ciebie, bo jeśli Twoja uczelnia w tym uczestniczy to dostaniesz system za darmo, całkowicie legalnie.
Duracell pisze:jakby się okazało, że znalazłbym gdzieś płytkę z tego OSa to mógłbym go zainstalować na laptopie, czy byłyby to w jakiś sposób utrudnione?
Możesz śmiało go instalować, problemem mogą być sterowniki, ale to najwyżej sobie dociągniesz z innego kompa, gdyby sieciówka nie śmigała ręki.
Duracell pisze:Kamracik,
Słyszę, że cokolwiek "będzie się grzać" i juz myślę czy nie ma czegoś innego, co by mnie bardziej zadowoliło... a już miałem nadzieję, że to będzie strzał w 10 :D
To, że się grzeje nie jest niczym złym jeśli Ci to nie przeszkadza i nie chcesz siedzieć z lapkiem na pościeli. Kwestia subiektywna co kogo drażni, bo przecież rąk Ci nie przypali :D
piecu
Posty: 432
Rejestracja: 17 wrz 2015, o 21:17
Samochód: Superb III combi
Silnik: 1.8TSI CJSA (180KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: Laptop

Post autor: piecu »

kamracik pisze:Na marginesie piszesz, że jesteś studentem, więc weź się uśmiechnij i dopytaj o MSDNA u Ciebie
Dla uściślenia ‒ program nazywa się MSDNAA. Oczywiście piszę to tylko po to, żeby było łatwiej pytać/googlać, absolutnie nie żeby poprawiać moda ;)
Awatar użytkownika
kamracik
Zasłużony
Posty: 7444
Rejestracja: 10 paź 2014, o 10:52
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Łódź

Re: Laptop

Post autor: kamracik »

Widzisz, na początku tak napisałem, ale zmieniłem bo wydawało mi się, że nie ma tam AA :D Trochę lat minęło od kiedy z niego korzystałem :(
Duracell
Posty: 124
Rejestracja: 14 wrz 2012, o 14:53
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: Śląsk

Re: Laptop

Post autor: Duracell »

kamracik pisze: Na marginesie piszesz, że jesteś studentem, więc weź się uśmiechnij i dopytaj o MSDNA u Ciebie, bo jeśli Twoja uczelnia w tym uczestniczy to dostaniesz system za darmo, całkowicie legalnie.
Tysiąc punktów dla Pana - uczestniczy :D

Co prawda będę musiał na to trochę poczekać, ale najprawdopodobniej będę mógł z tego skorzystać.
Jeśli też dobrze rozumiem będę mógł z tego korzystać wyłącznie przez okres studiów, no ale potem to już się najwyżej coś wymyśli.

Tak czy siak Kamracikowi stawiam piwo jak się kiedyś gdzieś spotkamy :lol:

No i ostatnia sprawa.
Porozmawiałem trochę o tym sprzęcie z swoimi znajomymi i prawie wszyscy zgodnie stwierdzili, że przy założonych wcześniej wytycznych (laptop ma służyć dobrych kilka lat, a ja mam na niego nie narzekać) powinienem się jednak szarpnąć na coś trochę droższego, ale też zauważalnie lepszego.

Propozycja wylansowana przez moich pobratymców to MSI GL62.
Na chwilę obecną w X-komie mógłbym kupić coś takiego z dodatkową stówą rabatu (czyli za 2850):
http://www.x-kom.pl/p/299458-notebook-l ... 1450703077

Jedyna kwestia, która mnie zastanawia... To oczywiście dysk HDD.

Ktoś mi zaproponował półśrodek, czyli SDD na system, a HDD na dane. System ma szybciej chodzić, ale jakoś do mnie ta opcja nie przemawia - chociaż może niepotrzebnie się zniechęcam?

Dopłacić bym musiał ~300 złotych.
http://www.x-kom.pl/p/305804-notebook-l ... b-fhd.html

No i opcja, która mnie wydaje się najbardziej sensowna, ale też przy okazji zdecydowanie najdroższa... to postawienie wyłącznie na SDD:
http://allegro.pl/msi-gl62-i5-6300hq-8g ... 31432.html
... dopłacając kolejne ~250 zł

Koniec końców różnica między samym HDD a SDD to około 550 złotych - na możliwości zwykłego studencika niemałe pieniądze. Pytanie więc, czy rzeczywiście jest to warte aż takiej dopłaty? Dostaję dwa razy mniejszy dysk, ale podobno znacznie szybszy... A może półśrodek w postaci SDD wyłącznie na system nie jest takim złym pomysłem?
Pomóżcie proszę, bo naprawdę nie wiem co o tym sądzić. Najchętniej bym kupił jak najtaniej, ale już wcześniej ktoś mnie uświadomił, że dysk będzie najwęższym gardłem, które znacząco może spowolnić laptopa. Tym samym... ludzie, co robić? :D
piecu
Posty: 432
Rejestracja: 17 wrz 2015, o 21:17
Samochód: Superb III combi
Silnik: 1.8TSI CJSA (180KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: Laptop

Post autor: piecu »

Duracell pisze:A może półśrodek w postaci SDD wyłącznie na system nie jest takim złym pomysłem?
Moim zdaniem to dobra opcja. System będzie chodził ładnie, a w razie czego za jakiś czas zawsze możesz ten drugi dysk wymienić również na SSD (a migracja będzie łatwa, bo nie będziesz miał na nim systemu).
Tylko żeby Cię nie podkusiło kupowanie laptopa z drugim dyskiem na USB (zewnętrznym). Takie oferty też są (były), a to bardzo niepraktyczne rozwiązanie, szczególnie jeśli chcesz chodzić z laptopem na uczelnię. A w szczególności, jak już złącze zacznie się psuć (a zacznie) i dysk będzie się rozłączał w najbardziej krytycznym momencie…
Awatar użytkownika
kamracik
Zasłużony
Posty: 7444
Rejestracja: 10 paź 2014, o 10:52
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Łódź

Re: Laptop

Post autor: kamracik »

Powiem tak, od ładnych paru lat jadę na SSD (64GB) plus HDD i nie wyobrażam sobie inaczej. Od SSD wymagam, aby system szybko wstawał i ewentualnie część często używanych programów, aby się szybko ładowała, reszta spokojnie siedzi na SSD. Bo w sumie wisi mi to, że w grze mapa załaduje mi się 5 sekund szybciej niż innym jak i tak na nich czekam.

SSD w tym momencie mam 128GB i nie potrzeba więcej. Poprzednie 64GB się zapchały (system spuchł) i musiałem podmienić przy okazji awarii dysku. Teraz jadę na jakimś czerwonym Samsungu (seria PRO) i jest bajka. Chromolić jakieś tam Cruciale i inne.
Awatar użytkownika
Doniec
Posty: 212
Rejestracja: 12 sie 2015, o 20:00
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TSI (200KM)
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Laptop

Post autor: Doniec »

Zdecydowanie na syst i programy najlepiej miec SSD, na reszte HDD. Obecnie jade na 128gb SSD, 1TB HDD i 3TB dysk przenośny (na jedno USB).

Sent from ASUS Zenfone by Tapatalk.
Duracell
Posty: 124
Rejestracja: 14 wrz 2012, o 14:53
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: Śląsk

Re: Laptop

Post autor: Duracell »

Rozumiem... a czy dołożenie dysku sdd do laptopa na własną rękę może jakoś wpłynąć na jego gwarancję?
W końcu musze odkręcić kilka śrubek, zdjąć osłonę.... nie ma tam żadnej plomby ani nic takiego? :roll:
Awatar użytkownika
kamracik
Zasłużony
Posty: 7444
Rejestracja: 10 paź 2014, o 10:52
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Łódź

Re: Laptop

Post autor: kamracik »

Dysk to część eksploatacyjna, jeśli tylko nie "wyprujesz" dysku, łamiąc i kalecząc plastiki to nikt złego słowa Ci nie powie. Spradź przed zakupem czy łatwo się wymienia dysk i tyle. Jeśli będzie potrzeba rozebrania połowy laptopa (zdarzają się pojedyncze takie modele) to poproś, aby w sklepie od razu Ci zamontowali.
Awatar użytkownika
Gonzo
Posty: 336
Rejestracja: 3 lut 2013, o 20:24
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CFFB (140KM)

Re: Laptop

Post autor: Gonzo »

Szybkie pytanie odnośnie do zasilaczy:

czy można używać (do czasu dotarcia nowego zasilacza) zasilacza z innego lapka (stary przestaje łączyć) - oba podają napięcie 19V, pierwszy (padnięty) prąd 4,67A, drugi 4,22A. Wtyczka pasuje. Czy nie walnie mi nic w kompie jeśli będę używać zasilacza o takim samym napięciu ale mniejszym natężeniu prądu? Jako laik widzę ew. kwestię wolniejszego ładowania baterii - ale czy mogą się pojawić ew. problemy z pracą pod obciążeniem (albo inne)?
Głosuj na mnie wtedy dostaniesz
prawie za darmo każde śniadanie
Człowiek na odpowiednim miejscu
powiedzie ciebie ku szczęściu
Kult "Kesitszen kepet onmagarol"
Awatar użytkownika
kamracik
Zasłużony
Posty: 7444
Rejestracja: 10 paź 2014, o 10:52
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Łódź

Re: Laptop

Post autor: kamracik »

Pod obciążeniem może Ci spalić zasilacz - teoretycznie. W praktyce pewnie jest przed tym zabezpieczony (pod warunkiem, że to nie krzak) a i producent zazwyczaj zostawia trochę zapasu. Osobiście bym korzystał, tylko odpuścił sobie jakieś stress testy :)
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13601
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: Laptop

Post autor: Enriquez »

Nie ma to żadnego znaczenia. Nic się nie spali.
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
Zablokowany