1.8 TSI BZB rozsypany rozrząd

adriand
Posty: 245
Rejestracja: 30 wrz 2010, o 08:21
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI BZB (160KM)
Aktualnie: 217 KM / 310 nm
Lokalizacja: WAW

Re: 1.8 TSI BZB rozsypany rozrząd

Post autor: adriand »

Takie coś zamawiałem -
Nazwa Model
Napinacz 06K109467K
Śruba napinacza N10554005
Śruby pokrywy rozrządu N91096702
Sylikon do pokrywy D174003A2
Śruba tłumika drgań WHT001760
Pokrywa rozrządu 06H109210Q

Historię zmian można obejrzeć
https://ifinterface.com/prog/car/prog2/inprog.php
Ale generalnie dla BZB było
06H109467L do 01/04/2011
06H109467AE a potem 06K109467K
i ten ostatni jest już ewidentnie poprawiony. Z tego co widzę pojawił się chyba jednak pod koniec 2012 roku
Awatar użytkownika
duch
Posty: 72
Rejestracja: 23 wrz 2014, o 08:32
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: F10 535D 362km/728nm
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Łódź

Re: 1.8 TSI BZB rozsypany rozrząd

Post autor: duch »

Jest efekt. Silnik pracuje, brak ciśnienia na 2 cylindrze czyli niestety uderzył. Co ciekawe nawet równo pracuje
Sebastian_M26
Posty: 1707
Rejestracja: 26 lut 2010, o 18:58
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI BZB (160KM)
Aktualnie: seria 188KM/270Nm
Lokalizacja: Katowice

Re: 1.8 TSI BZB rozsypany rozrząd

Post autor: Sebastian_M26 »

Złożyli nie sprawdzając silnika, tam nawet tłoki mogą być popękane.
PANIE WŁADZO, MA PAN RACJĘ, NIESTETY ZDARZYŁO MI SIĘ PRZEKROCZYĆ PRĘDKOŚĆ, ZDAJĘ SOBIE SPRAWĘ Z TEGO, ŻE BYŁO TO BARDZO NIEODPOWIEDZIALNE, ŻE NARAZIŁEM INNYCH UCZESTNIKÓW RUCHU NA NIEBEZPIECZEŃSTWO ALE ... JECHAŁEM SZYBKO, GDYŻ LUBIĘ ZAPIERDALAĆ...
Awatar użytkownika
duch
Posty: 72
Rejestracja: 23 wrz 2014, o 08:32
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: F10 535D 362km/728nm
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Łódź

Re: 1.8 TSI BZB rozsypany rozrząd

Post autor: duch »

Nie wiem, jestem informatykiem nie mechanikiem. Mechanicy powinni wiedzieć co robią a moze nie wiedzą...

A z tego co się sam dowiedziałem to, że tylko na 1 cylindrze nie ma ciśnienia to dziwne. Może to oznaczać, że zawory na nim są otwarte (podparte). Powinni to sprawdzic przy okazji zdjęcia rozrządu.
Z mojej analizy raczej dół (wałki) nie są walnięte. Oczywiście można to sprawdzić próbą olejową.
Pojade tam dzis po pracy i będę siedział przy nich i mówił im co mają mi sprawdzić. Inwestycja w wałki się nie opłaca 2 tys od sztuki, jeżeli głowica to nie jest zle. Zgadalem sie z magikiem, ktory wszystkie zawory moze wymienic do ok 1 tys.
Kolejna kwestia, że popychacze mogą być także do wymiany ale tutaj też nie jest to wielki koszt.
A obawiam się, że mechaniorzy zakręcili zimnym silnikiem i wtedy mógł jeszcze dodatkowo przeskoczyć łańuch bo nie było ciśnienia oleju i wszystko było luźniejsze.

Ktoś coś jakieś rady? Ewentualnie komentarz do moich przemyśleń? Przyjmę każdy pomysł poza wymianą silnika na tą chwile
Sebastian_M26
Posty: 1707
Rejestracja: 26 lut 2010, o 18:58
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI BZB (160KM)
Aktualnie: seria 188KM/270Nm
Lokalizacja: Katowice

Re: 1.8 TSI BZB rozsypany rozrząd

Post autor: Sebastian_M26 »

Po takiej akcji ja bym zdjął miskę i wyjął wał z korbowodami i tłokami do oględzin. Później demontaż głowicy, sprawdzenie zaworów, wałków, pęknięć w zależności od sytuacji. Po takiej czynności pewność na lata i wiemy czy w ogóle warto, bo może być tak, że będzie tak wiele elementów uszkodzonych, że niestety trzeba nowe serducho.

Jak się poddadzą lub rzucą czterema zerami, poszukaj człowieka od TSI, na okolicznych hamowniach dają ci namiary.

Parę lat temu, sam wymieniałem pęknięty tłok plus parę innych rzeczy w W124, jak się dobrze zrobi i poskłada spokój na lata.
PANIE WŁADZO, MA PAN RACJĘ, NIESTETY ZDARZYŁO MI SIĘ PRZEKROCZYĆ PRĘDKOŚĆ, ZDAJĘ SOBIE SPRAWĘ Z TEGO, ŻE BYŁO TO BARDZO NIEODPOWIEDZIALNE, ŻE NARAZIŁEM INNYCH UCZESTNIKÓW RUCHU NA NIEBEZPIECZEŃSTWO ALE ... JECHAŁEM SZYBKO, GDYŻ LUBIĘ ZAPIERDALAĆ...
Awatar użytkownika
duch
Posty: 72
Rejestracja: 23 wrz 2014, o 08:32
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: F10 535D 362km/728nm
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Łódź

Re: 1.8 TSI BZB rozsypany rozrząd

Post autor: duch »

W zeszłym tygodniu odstawiłem samochód do innych ziomków. Zajmuja się tylko VAG'iem. Mówią mi, że robili już 3 takie TSI z rozsypanym rozrządem, a ostatni 2 miesiace temu. Zobaczymy co oni zdziałają. Tak czy inaczej naprawiona będzie i leci na sprzedaz. Mam dosyc tego samochodu.
Awatar użytkownika
duch
Posty: 72
Rejestracja: 23 wrz 2014, o 08:32
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: F10 535D 362km/728nm
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Łódź

Re: 1.8 TSI BZB rozsypany rozrząd

Post autor: duch »

Głowica zdjęta wreszcie wczoraj.
Wszystkie zawory lekko pogięte, rysy na tłokach, 2 zawory które sie nie domykały na 2 cylindrze mają straszne bicie.
Poza tym samochód zaliczył już 2 raz taką przygodę. Te 2 mocno pogięte zawory to moja sprawka, reszta zaworów lekko pogięta pracowała tak już dłuższy czas, poprzedni wlasciciel naprawil po kosztach. Głowica była wcześniej zdejmowana i kilka zaworów było robionych. Stary napinacz po sprawdzeniu numeru ma literke AE. Wałki nie uszkodzone. Całość bęzie zrobiona dopiero po nowym roku - czas oczekiwania w aso na części 2 do 3 tygodni (przede wszystkim na aluminiowe srubki).
Przy okazji zdiagnozowali mi wyciek z pompy wody (znany przypadek).
Awatar użytkownika
Markus-47
Posty: 293
Rejestracja: 16 lis 2013, o 16:46
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Aktualnie: 160 KM
Lokalizacja: WROCŁAW

Re: 1.8 TSI BZB rozsypany rozrząd

Post autor: Markus-47 »

Druga taka przygoda - no ładnie :( a jaki jest faktyczny przebieg tego BZB ?

Jak widać i słychać jakość niemieckich aut to już mit. Ja osobiście naciąłem się już na Audi A6 V6 2.5 TDI (między innymi wymiana wałków rozrządu z całym oprzyrządowaniem). Poprzednio jeżdziłem skodami, oplem, audi C-4, vw. Z tymi autami nie było problemów, ale tam były jeszcze stare dobre niezawodne silniki. Teraz śmigam SII FL i zobaczymy co będzie.

duch - jakie są wstępne koszty całej tej operacji ?
Awatar użytkownika
whity
Posty: 14835
Rejestracja: 23 sty 2015, o 16:53
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 333km / 703nm
Lokalizacja: MS

Re: 1.8 TSI BZB rozsypany rozrząd

Post autor: whity »

O a6 2.5 tdi to nawet dzieci wiedzą że się sypie :lol:
Nie bójcie się być premium.

#stayPremium :)
Awatar użytkownika
Markus-47
Posty: 293
Rejestracja: 16 lis 2013, o 16:46
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Aktualnie: 160 KM
Lokalizacja: WROCŁAW

Re: 1.8 TSI BZB rozsypany rozrząd

Post autor: Markus-47 »

whity pisze:O a6 2.5 tdi to nawet dzieci wiedzą że się sypie :lol:
Zgadza się, teraz to i małpa w zoo pewnie wie, ale na początku ich produkcji, to wiedzieli tylko co lepsi wróżbici no i może Ty whity, bo ja i 99.9999 % pozostałej części społeczeństwa świata nie wiedziało.
Awatar użytkownika
Misiek Fisiek
Posty: 9426
Rejestracja: 9 maja 2011, o 09:06
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 1000.500.100.900
Lokalizacja: Warwsiowa

Re: 1.8 TSI BZB rozsypany rozrząd

Post autor: Misiek Fisiek »

Markus-47 pisze:Poprzednio jeżdziłem skodami, oplem, audi C-4, vw. Z tymi autami nie było problemów, ale tam były jeszcze stare dobre niezawodne silniki.
To nie jest kwestia nowe czy stare. Stare też się potrafiły psuć i wśród nowych są też takie, z którymi nie ma problemów. Po prostu VAG ma stosunkowo duży wśród producentów samochodów odsetek silników umiarkowanie udanych. Co nie znaczy, że nie ma udanych, bezproblemowych silników, mimo że są nowoczesne.

1.8 TSi i 2.0 TSi przed 2012/2013 rokiem były właśnie umiarkowanie udane. Potem je poprawili i nie powinieneś mieć żadnych problemów ze swoim.
Obrazek

♫♪♫♪...私のホンダはラクダよりも速い...♪♫♪
Awatar użytkownika
Markus-47
Posty: 293
Rejestracja: 16 lis 2013, o 16:46
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Aktualnie: 160 KM
Lokalizacja: WROCŁAW

Re: 1.8 TSI BZB rozsypany rozrząd

Post autor: Markus-47 »

Taką też mam nadzieję, a jak będzie życie pokaże :)
Awatar użytkownika
whity
Posty: 14835
Rejestracja: 23 sty 2015, o 16:53
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 333km / 703nm
Lokalizacja: MS

Re: 1.8 TSI BZB rozsypany rozrząd

Post autor: whity »

Markus-47 pisze: i może Ty whity, bo ja i 99.9999 % pozostałej części społeczeństwa świata nie wiedziało.
Bo jesteś z gorszego sortu :lol:
Nie bójcie się być premium.

#stayPremium :)
Awatar użytkownika
Camillinhio
Posty: 5897
Rejestracja: 8 wrz 2013, o 09:56
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: Wrocław

Re: 1.8 TSI BZB rozsypany rozrząd

Post autor: Camillinhio »

Szanowny użytkowniku, na tym forum nie sortujemy, i nie rozmawiamy o polityce. ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
Markus-47
Posty: 293
Rejestracja: 16 lis 2013, o 16:46
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Aktualnie: 160 KM
Lokalizacja: WROCŁAW

Re: 1.8 TSI BZB rozsypany rozrząd

Post autor: Markus-47 »

whity pisze:
Markus-47 pisze: i może Ty whity, bo ja i 99.9999 % pozostałej części społeczeństwa świata nie wiedziało.
Bo jesteś z gorszego sortu :lol:
Lepiej z gorszego sortu niż z przypadku :)

Proponuję aby osoby, które nie mają nic do wniesienia w tym wątku ,a tylko nabijają posty przeniosły się w inne miejsce nie wymagające zaangażowania umysłu :lol: :lol:
ODPOWIEDZ