pytanie o przegub

bodzilla
Posty: 103
Rejestracja: 26 gru 2014, o 19:46
Samochód: Superb I
Silnik: 1.8 AWT (150KM)
Imię: Boguslaw
Lokalizacja: Grudziadz

pytanie o przegub

Post autor: bodzilla »

Panowie szlag mnie trafi krew jasna zaleje!!!!! Wymieniłem oba przeguby zewnętrzne na takie nie najtańsze bo sztuka ok 200 zł a dalej przy skręcie w lewo strzela.Możliwe ze to któryś wewnętrzny? Olej w skrzyni jest więc układ różnicowy odpada.Dwumas tak też na pewno nie strzela.Jakieś pomysły?Objaw jest identyczny jak dla przegubu zewnętrznego czyli przy skręcie w lewo trzask trzask trzask. No ch....j mnie strzeli jak ten przgub.Przepraszam za nerwy ale już ręce opadają.Od razu wyprzedze wasze pytania-a po co wymieniałeś oba zewnętrzne? A dlatego że miałem osłony uszkodzone i nie wiem jak długo z tym jeździłem więc postanowiłem nie ryzykować podwójnej roboty i nerwów i od razu wymieniłem obydwa przeguby.
Awatar użytkownika
elmi_k
Posty: 2548
Rejestracja: 9 sty 2014, o 20:06
Samochód: Toyota Hilux
Silnik: 3.0 D-4D (171KM)

Re: pytanie o przegub

Post autor: elmi_k »

Ostatnio zmieniony 27 lip 2016, o 12:40 przez elmi_k, łącznie zmieniany 1 raz.
motogold
Posty: 286
Rejestracja: 22 paź 2012, o 19:15
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AWX (130KM, 5b)
Aktualnie: 163/370
Imię: Sławek
Lokalizacja: Rumia

Re: pytanie o przegub

Post autor: motogold »

Też wymieniałem na jakiś tani zamiennik i przejechałem z 25 kkm i nic nie tyrka.Wewnętrzne nie tyrkoczą.Może Ci koło gdzieś haczy przy skręcie?
bodzilla
Posty: 103
Rejestracja: 26 gru 2014, o 19:46
Samochód: Superb I
Silnik: 1.8 AWT (150KM)
Imię: Boguslaw
Lokalizacja: Grudziadz

Re: pytanie o przegub

Post autor: bodzilla »

Nie wiem.Jak zjadę do Polski to będę miał dostęp do narzędzi i kanału.Nosz .... mać zawsze coś :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:
bodzilla
Posty: 103
Rejestracja: 26 gru 2014, o 19:46
Samochód: Superb I
Silnik: 1.8 AWT (150KM)
Imię: Boguslaw
Lokalizacja: Grudziadz

Re: pytanie o przegub

Post autor: bodzilla »

elmi_k pisze:A dzwięk identyczny jak przed zmianą? A może zasymuluj skręcanie i jazdę na podnośniku(podniesione koła) i obserwuj/nasłuchuj czy to przegub.
Identyczny.Myślałem że może dlatego że osłony były naderwane ( na obu zewnętrznych i dlatego zmieniałem.ale nie pomoglo
bodzilla
Posty: 103
Rejestracja: 26 gru 2014, o 19:46
Samochód: Superb I
Silnik: 1.8 AWT (150KM)
Imię: Boguslaw
Lokalizacja: Grudziadz

Re: pytanie o przegub

Post autor: bodzilla »

elmi_k pisze:A dzwięk identyczny jak przed zmianą? A może zasymuluj skręcanie i jazdę na podnośniku(podniesione koła) i obserwuj/nasłuchuj czy to przegub.
Ale czy jak podniose kola to bez obciazenia moze ten objaw nie wystepowac. Oslony cale wszystko w porzadku a jak strzelalo tak strzela.
ODPOWIEDZ