Jeden temat do ogarnięcia -podswietlenie obrotomierza

Awatar użytkownika
szynkus
Posty: 44
Rejestracja: 19 paź 2015, o 21:02
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jeden temat do ogarnięcia -podswietlenie obrotomierza

Post autor: szynkus »

O, pięknie, coraz lepiej :)
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13606
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: Jeden temat do ogarnięcia -podswietlenie obrotomierza

Post autor: Enriquez »

W s2 liczniki wymienia spacewalker. Pisz do niego nie ma problemu. Możesz kupić do diesla, możesz do benzyny. Nie ma znaczenia.
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
jan6a
Posty: 293
Rejestracja: 30 paź 2012, o 08:23
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TSI (200KM)
Imię: Jan
Lokalizacja: Katowice

Re: Jeden temat do ogarnięcia -podswietlenie obrotomierza

Post autor: jan6a »

Chyba było dwóch producentów liczników do SII: VDO i coś jeszcze- dlatego mogą być inne odcienie bo diody mogą pochodzić od różnych producentów + przebieg i widzisz inny odcień.
Tak jak Marcin napisał spacewalker ogarnie ci temat. Gość zna się na rzeczy. Jeżeli nie będzie miał czasu a sam wymienisz sobie licznik to immo do nowego może przerzucić ci też mój kolega. Najpierw kopiuję się odpowiedni blok przez złącze diagnostyczne, potem do drugiego licznika wgrywa się na stole, jednak trzeba zdjąć tylną obudowę i dotknąć jakiegoś punktu. Ustawić odpowiedni przebieg to najmniejszy problem bo idzie po kablu. Ale musiałbyś ruszyć tyłek 60 km od Warszawy.

z tym licznikiem od diesla może niekoniecznie bo będziesz miał inaczej wyskalowany obrotomierz- chyba że tobie to nie przeszkadza ale od razu widać będzie że licznik był zmieniany.
Szukaj licznika jak najmłodszego. Nie pamiętam dokładnie ale chyba do końca 10 roku nie miały języka PL i nie da się go wgrać. Na liczniku jest naklejka z datą produkcji oraz informacje o HW i SW. Mały przebieg też jest wskazany: jak będzie znaczny to wskazówki mogą głośno pracować a potem zaczną się zawieszać, diody mogą się szybciej przepalić, choć tu chyba nie ma zasady..... :D
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13606
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: Jeden temat do ogarnięcia -podswietlenie obrotomierza

Post autor: Enriquez »

Spacewalker przekłada tarcze i wgrywa firmware taki jak trzeba. Relax.
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
Awatar użytkownika
szynkus
Posty: 44
Rejestracja: 19 paź 2015, o 21:02
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jeden temat do ogarnięcia -podswietlenie obrotomierza

Post autor: szynkus »

A czy zegary od polifta do przedlifta wchodzą? Ja mam MY11 auto, generalnie odebrałem dzisiaj auto po kolejnych poprawkach i tym razem temperatura pokazuje ponad 90 stopni (a po ostatniej naprawie pokazywala ponizej), wkurza mnie juz ta sytuacja. Nie mowiąc o różnokolorowym obrotomierzu. Zegary były robione u jakiegoś mistrza na targówku.
Awatar użytkownika
whity
Posty: 14835
Rejestracja: 23 sty 2015, o 16:53
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 333km / 703nm
Lokalizacja: MS

Re: Jeden temat do ogarnięcia -podswietlenie obrotomierza

Post autor: whity »

Pokaz nam jak to wyglada
Nie bójcie się być premium.

#stayPremium :)
Awatar użytkownika
szynkus
Posty: 44
Rejestracja: 19 paź 2015, o 21:02
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jeden temat do ogarnięcia -podswietlenie obrotomierza

Post autor: szynkus »

https://onedrive.live.com/redir?resid=E ... lder%2cjpg

Na dole folderu są fotki,walniętych zegarów na początku, dwie fotki po pierwszej naprawie i na końcu po dzisiejszym odbiorze. Na zdjęciu tak nei widac, na żywo różnica w kolorze bije po oczach. Generalnie właśnie odpalilem ETKE i kupiem zegary na części (bo na początku wlutowano mi randomowe białe diody) o numerze z końcówką D, a w moim aucie są takie z końcówką H (od maja 2010 do maja 2011), później były z końcówką K - czyli takie jak występowały w poliftach. I teraz pytanie - czy takie z końcówką K - http://allegro.pl/skoda-superb-ii-fl-li ... 24199.html wejdą do mnie bez rzeźby i problemów. Chętnie kupie sobie święty spokój, wydałem już na usługę 250 pln i na złe zegary kolejne 250 pln, nie mam siły na rzeźbę. A zegary z końcówką H są jedne na allegro, uszkodzone.
jan6a
Posty: 293
Rejestracja: 30 paź 2012, o 08:23
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TSI (200KM)
Imię: Jan
Lokalizacja: Katowice

Re: Jeden temat do ogarnięcia -podswietlenie obrotomierza

Post autor: jan6a »

Jak chcesz wydać tyle kasy a ma być do diesla to dorzucić jeszcze 6 dych i kup młodszy z literą M. Jest takowy na Alledrogo np. http://allegro.pl/skoda-superb-ii-liczn ... 72598.html Czasami można wyrwać poniżej 5 stów. Niedawno widziałem zegary w dobrej cenie z 14 roku z polifta które oczywiście podejdą. By go zaadoptować musisz zrobić to co napisałem wyżej albo zobacz film jak to wygląda. https://www.youtube.com/watch?v=m6hezSG ... I5FIuvSzd7
Awatar użytkownika
szynkus
Posty: 44
Rejestracja: 19 paź 2015, o 21:02
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jeden temat do ogarnięcia -podswietlenie obrotomierza

Post autor: szynkus »

Udało się tak wysterować diodą z tego drugiego zegara, że jest ok. Uff.
ODPOWIEDZ