Koncowka (nakladka) tlumnika koncowego

HonkyTonk
Posty: 97
Rejestracja: 2 cze 2014, o 06:15
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: Unterfranken / BY / DE

Koncowka (nakladka) tlumnika koncowego

Post autor: HonkyTonk »

Witajcie,
ostatnio przegladajac sobie Ebay natrafilem na temat koncowek czy to nakladek na wydech. Jest tego tysiace rodzaji, jednakze pomyslalem ze zanim dorobie sie podwojnego tlumnika lub elektronicznego Soundboostera to moze pokombinuje cos z orginalnym tlumnikiem. Istnieja takze koncowki z dyfuzorem ktore sa do wspawywania w tlumnik i tutaj nasuwa sie pytanie. Czy ktos posiada juz cos takiego zamontowane w swoim superbie ? Jest jakas zauwazalna roznica w dzwieku czy tylko efekt estetyczny.
pozdrawiam
LMB
Posty: 1365
Rejestracja: 27 cze 2013, o 16:13
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2023
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Imię: Lukasz
Lokalizacja: Anglia, NW

Re: Koncowka (nakladka) tlumnika koncowego

Post autor: LMB »

Ja przepraszam, ale co chcesz osiagnac - zeby bardziej jak traktor ten silnik brzmial :twisted:?
"In 1969 I gave up women and alcohol - it was the worst 20 minutes of my life."

Powered by George Best
HonkyTonk
Posty: 97
Rejestracja: 2 cze 2014, o 06:15
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: Unterfranken / BY / DE

Re: Koncowka (nakladka) tlumnika koncowego

Post autor: HonkyTonk »

Nie popadajmy w skrajnosc ... ale lekka zmiana dzwieku lub jakiekolwiek wydobycie dzwieku z tlumnika bylo by powiedzmy ze mile widziane, o ile nie jest zbyt glosne
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Koncowka (nakladka) tlumnika koncowego

Post autor: szms »

jak nie... gachul mówił, że podczas wypalania DPFu w ulterach był pomruk V8 :lol:
HonkyTonk
Posty: 97
Rejestracja: 2 cze 2014, o 06:15
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: Unterfranken / BY / DE

Re: Koncowka (nakladka) tlumnika koncowego

Post autor: HonkyTonk »

hmm... napewno nie oczekuje dzwieku rodem z ferrari... kazdy ma inne upodobania a mi sie np podoba dzwiek w audi a5 3.0tdi gdzie przy duplexie dzwiek z niego wydawany jest podobny do pracy silnika od bizona ... wiem ze dziwne porownanie ale o gustach sie nie dyskutuje a mi np tego typu dzwiek sie podoba :)
Awatar użytkownika
grzesiu26
Posty: 2705
Rejestracja: 30 sty 2011, o 19:15
Samochód: Superb II combi 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Grzesiek
Lokalizacja: Szczecin

Re: Koncowka (nakladka) tlumnika koncowego

Post autor: grzesiu26 »

szms pisze:jak nie... gachul mówił, że podczas wypalania DPFu w ulterach był pomruk V8 :lol:
Potwierdzam :lol:
pjetko
Posty: 344
Rejestracja: 24 sie 2015, o 23:44
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: WPI

Re: Koncowka (nakladka) tlumnika koncowego

Post autor: pjetko »

Jak chcesz mieć lepszy dźwięk w dieslu, to sobie kup jakieś Volvo z pięciocylindrowym 2.4
HonkyTonk
Posty: 97
Rejestracja: 2 cze 2014, o 06:15
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: Unterfranken / BY / DE

Re: Koncowka (nakladka) tlumnika koncowego

Post autor: HonkyTonk »

pjetko pisze:Jak chcesz mieć lepszy dźwięk w dieslu, to sobie kup jakieś Volvo z pięciocylindrowym 2.4
Warszawa...nic dodac nic ujac
pjetko
Posty: 344
Rejestracja: 24 sie 2015, o 23:44
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: WPI

Re: Koncowka (nakladka) tlumnika koncowego

Post autor: pjetko »

HonkyTonk pisze:
pjetko pisze:Jak chcesz mieć lepszy dźwięk w dieslu, to sobie kup jakieś Volvo z pięciocylindrowym 2.4
Warszawa...nic dodac nic ujac
Nie bardzo rozumiem, co ma Warszawa do tego, co napisałem... :roll: Z tego co pamiętam, to wszystkie produkowane Warszawy miały silniki benzynowe...

A na poważnie, to Volvowskie pięciocylindrowe diesle 2.4 brzmią naprawdę przyjemnie. Na pewno nie osiągnie się takiego brzmienia w czterocylindrowym dieslu, choćby nie wiadomo co się wyczyniało z wydechem.
HonkyTonk
Posty: 97
Rejestracja: 2 cze 2014, o 06:15
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: Unterfranken / BY / DE

Re: Koncowka (nakladka) tlumnika koncowego

Post autor: HonkyTonk »

pjetko pisze:
HonkyTonk pisze:
pjetko pisze:Jak chcesz mieć lepszy dźwięk w dieslu, to sobie kup jakieś Volvo z pięciocylindrowym 2.4
Warszawa...nic dodac nic ujac
Nie bardzo rozumiem, co ma Warszawa do tego, co napisałem... :roll: Z tego co pamiętam, to wszystkie produkowane Warszawy miały silniki benzynowe...

A na poważnie, to Volvowskie pięciocylindrowe diesle 2.4 brzmią naprawdę przyjemnie. Na pewno nie osiągnie się takiego brzmienia w czterocylindrowym dieslu, choćby nie wiadomo co się wyczyniało z wydechem.
Odnosnie Warszawy, to obecnie istniejace w Polsce i za granica opinia o Warszawiakach przedstawia ich jako tzw. cwaniakow, lub swego rodzaju sloikow , ktore wyjechaly ze wsi aby robic tam kariere.

Twoje slowa mozna zinterpretowac jako akt cwaniactwa, gdyz mozna to porownac do popularnego zwrotu (...) jak bym wiedzial ze sie przewroce to bym sie polozyl

Dluga gadka, malo sensu (...)

Reasumujac... nie zamierzam posiadac w ciagu najblizszych kilkunastu lat zadnej benzyny wiec zadowole sie lekko zmodyfikowanym dieslem (...) Jak juz wyzej napisalem (...) o gustach sie nie dyskutuje
pjetko
Posty: 344
Rejestracja: 24 sie 2015, o 23:44
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: WPI

Re: Koncowka (nakladka) tlumnika koncowego

Post autor: pjetko »

To źle interpretujesz. Następnym razem zanim zaczniesz obrażać innych i wiązać ich z jakimiś stereotypami, to przeczytaj dokładnie co napisali. Ani razu nie wspomniałem o benzynie, cały czas była mowa o dieslu. I prawdą jest to co napisałem wyżej o dieslach Volvo. Więcej czytania ze zrozumieniem, a mniej uprzedzeń, szczególnie, jak kogoś nie znasz i nie wiesz, czy mieszka samej Warszawie, czy tam pracuje, czy tam zrobił karierę i czy skądś wyjechał. Słabe to i nie świadczące dobrze o Tobie...
HonkyTonk
Posty: 97
Rejestracja: 2 cze 2014, o 06:15
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: Unterfranken / BY / DE

Re: Koncowka (nakladka) tlumnika koncowego

Post autor: HonkyTonk »

pjetko pisze:To źle interpretujesz. Następnym razem zanim zaczniesz obrażać innych i wiązać ich z jakimiś stereotypami, to przeczytaj dokładnie co napisali. Ani razu nie wspomniałem o benzynie, cały czas była mowa o dieslu. I prawdą jest to co napisałem wyżej o dieslach Volvo. Więcej czytania ze zrozumieniem, a mniej uprzedzeń, szczególnie, jak kogoś nie znasz i nie wiesz, czy mieszka samej Warszawie, czy tam pracuje, czy tam zrobił karierę i czy skądś wyjechał. Słabe to i nie świadczące dobrze o Tobie...
Fakt, zapomnialem ze w Volvo 2.4 to nie tylko benzyna ale i D5 co nie zmienia faktu ze wypowiedz nie byla na miejscu i tylko wprowadza off-top.
P.S. nie zamierzam nikogo obrazac, ale tego typu odejscia od tematu nie swiadcza i dobrze o Tobie.
Z wyrazami szacunku
HonkyTonk
pjetko
Posty: 344
Rejestracja: 24 sie 2015, o 23:44
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: WPI

Re: Koncowka (nakladka) tlumnika koncowego

Post autor: pjetko »

Nie pogrążaj sie. Cale to forum to jeden wielki OT. Ten wątek także, wiec albo odpuść, albo wszystkim tu piszacym napisz, że robienie OT źle o nich swiadczy. :mrgreen:
Awatar użytkownika
Misiek Fisiek
Posty: 9426
Rejestracja: 9 maja 2011, o 09:06
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 1000.500.100.900
Lokalizacja: Warwsiowa

Re: Koncowka (nakladka) tlumnika koncowego

Post autor: Misiek Fisiek »

Honky Donkey masz chyba jakiś problem z warszawsiokami. Jakiś leasing Cię na rondzie nie wpuścił?
Obrazek

♫♪♫♪...私のホンダはラクダよりも速い...♪♫♪
HonkyTonk
Posty: 97
Rejestracja: 2 cze 2014, o 06:15
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: Unterfranken / BY / DE

Re: Koncowka (nakladka) tlumnika koncowego

Post autor: HonkyTonk »

Ojj nie takie rzeczy sie na polczynskiej czy grojeckiej dzialy :P
ODPOWIEDZ