książka servisowa

rafał k
Posty: 16
Rejestracja: 21 paź 2015, o 14:18
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.6TDI CAYC (105KM)
Lokalizacja: Gostyń

książka servisowa

Post autor: rafał k »

Witam!
Chciałbym zorientować się czy był w mojej Skodzie Superb wymieniany napinacz rozrządu. Posiadam książkę serwisową ale niestety w wersji Holenderskiej. Czy mógłby ktoś zeskanować dwie strony książki żebym mógł sobie porównać ?
paulus60
Posty: 565
Rejestracja: 12 wrz 2012, o 13:07
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: książka servisowa

Post autor: paulus60 »

Jaki masz przebieg? Auto będzie miało w przyszłym roku 5 lat, więc czas na wymianę paska rozrządu będzie (wiek paska). Co do interwału wymiany, to albo 5 lat, albo 210 kkm (nie dotyczy silników CEGA, CBDB, CBB). Ja bym tych 210 nie ryzykował, ale 150-160 spokojnie. Te czasy, by po 90 kkm wymieniać już minęły. Jeśli nie masz pewności co do wymian i autentyczności przebiegu, to wymień wszystkie płyny i rozrząd kpl. Po holendersku "pasek" to jest "tandriem". Książka nic nie wspomina o wymianie rozrządu kpl., tylko o pasku i rolce napinacza (spanrol).Wymiana rolki napinacza co 300 kkm, ale tylko silnik PD a twój jest common rail. Kolejność punktów serwisowych w holenderskiej książce jest taka sama jak w polskiej.
Awatar użytkownika
whity
Posty: 14835
Rejestracja: 23 sty 2015, o 16:53
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 333km / 703nm
Lokalizacja: MS

Re: książka servisowa

Post autor: whity »

Ty zeskanuj twoja? To ci powiemy
Nie bójcie się być premium.

#stayPremium :)
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: książka servisowa

Post autor: szms »

paulus60 pisze: Te czasy, by po 90 kkm wymieniać już minęły.

No ja musiałem swój wymienić, Skoda miała to gdzieś, bo już po gwarancji. 8-)
qlx
Posty: 61
Rejestracja: 1 mar 2015, o 15:58
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Lokalizacja: Wwa

Re: książka servisowa

Post autor: qlx »

Ja swoją kurę kupiłem z przebiegiem 212kkm z oryginalnym rozrządem. Oczywiście od razu wymiana całości, ale jak widać da się przejechać tyle ile piszą w specyfikacji :)
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: książka servisowa

Post autor: szms »

Są tacy, którzy robią 300 km i przez 15 lat nie wymieniają rozrządu i mają to szczęście dojechać.

Widzisz, ja miałem pecha i rozrząd zmieniałem przy ok. 90 kkm... :roll:
1kevin
Posty: 107
Rejestracja: 29 paź 2015, o 07:23
Samochód: Superb II combi 4x4
Silnik: 2.0TDI CFFB (140KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: książka servisowa

Post autor: 1kevin »

rafał k pisze:Witam!
Chciałbym zorientować się czy był w mojej Skodzie Superb wymieniany napinacz rozrządu. Posiadam książkę serwisową ale niestety w wersji Holenderskiej. Czy mógłby ktoś zeskanować dwie strony książki żebym mógł sobie porównać ?
Najlepiej podjechać do ASO. Ja też mam autko z Holandi i musieli "pogrzebać" w systemie. W poniedziałek zmieniałem rozrząd kompletny z pompą wody oraz z serwisem olejowym ( Mobil 5w30 ) wo mojej 1,6 - cena 1590 brutto - dla Twojej wiadomości, ale trzeba troszkę powalczyć o rabaty - oczywiście z robocizną
Kam4x4
Posty: 3
Rejestracja: 20 lis 2015, o 14:08
Samochód: Superb II
Silnik: 1.6TDI CAYC (105KM)
Imię: Kamil
Lokalizacja: Legnica

Re: książka servisowa

Post autor: Kam4x4 »

Ja nawet nie patrzyłem - kupiłem auto i od razu wymieniałem pasek na nowy. Zraziłem się do książek serwisowych w momencie gdy kupowałem poprzednie auto. Niby dopiero co po wymianie a jak mi pierdzielnął na trasie to nerwów się najadłem.
ODPOWIEDZ