Czujnik biegu wstecznego

andrzej0205
Posty: 4
Rejestracja: 22 paź 2015, o 09:28
Samochód: Superb I
Silnik: 1.8 AWT (150KM)
Lokalizacja: Wrexham

Czujnik biegu wstecznego

Post autor: andrzej0205 »

Witajcie :D
Mam Superb 1.8 Turbo z 2003r. Problem z biegiem wstecznym. Brak świateł wstecznych, brak sygnału wstecznego biegu. Prawdopodobnie padł czujnik w skrzyni biegów. Aby go wymontować i sprawdzic to nie lada wyczyn dla amatora bo takim jestem. Mozliwe że to tylko sama wiązka kabli przerwana lub zgniła ale aby to sprawdzić to trzeba go wymontować. Chciałem zewrzeć na krótko kabelki aby sprawdzic i wyeliminować po kolei co nawaliło ale tu problem bo na końcu wiązki jest wtyczka a w niej kilka gniazd ...który z którym nie wiem aby nie popalić??? :cry: I teraz zaczynaja sie schody jak go wyjąć jak nie reaguje plastikowa osłona na czujniku. Ani w prawo ani w lewo ani podwazenie nie robi na osłonie żadnego wrazenia, możliwe że robiłem to za słabo aby nie uszkodzić ale tam nie ma jak ręki wsadzić a co dopiero dokładnie obejrzeć. Myslałem o obniżeniu skrzyni biegów aby lepiej dojść do czujnika. Wymontowałem filtr powietrza.... o troche lepsze dojście!!! od góry ale to mało. Co poradzicie z tym problemem????? Pozdrawiam i czekam na podpowiedzi bo musze to zrobić do 30 pazdziernika (badania techniczne). :D :D
pulp
Posty: 16
Rejestracja: 27 wrz 2014, o 09:02
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AWX (130KM, 5b)
Imię: Adam

Re: Czujnik biegu wstecznego

Post autor: pulp »

Sprawdź najpierw czy nie ma błędów VCDSem, może to sprecyzuje rozwiązanie
andrzej0205
Posty: 4
Rejestracja: 22 paź 2015, o 09:28
Samochód: Superb I
Silnik: 1.8 AWT (150KM)
Lokalizacja: Wrexham

Re: Czujnik biegu wstecznego

Post autor: andrzej0205 »

Adam dzięki za podpowiedz.
Sprawdzałem VAG 5053 ITS... brak połączenia ze skrzynią biegów oraz kilka innych.
1 Centr. zesp. elektr.
2 Ogrzew. pomoc.
3 Centra. zamek
4 Dozór wnętrza
5 Zasięg xenonów.
We wtorek mam kilka dni wolnego opuszczę skrzynie i wtedy spróbuje wyjąć będzie więcej miejsca. Prawdopodobnie pokrywę od czujnika trzeba podważyć i wykręcić czujnik. Pozdrawiam Andrzej
andrzej0205
Posty: 4
Rejestracja: 22 paź 2015, o 09:28
Samochód: Superb I
Silnik: 1.8 AWT (150KM)
Lokalizacja: Wrexham

Re: Czujnik biegu wstecznego

Post autor: andrzej0205 »

Wracam do wiadomosci o czujniku biegu wstecznego.Okazuje się że nie dochodzi napięcie do czujnika...gdzie dalej szukać???. Czy wie ktoś coś???
Pro-choice
Posty: 47
Rejestracja: 13 gru 2013, o 15:21
Samochód: Inny
Silnik: 1.9TDI AWX (130KM, 5b)

Re: Czujnik biegu wstecznego

Post autor: Pro-choice »

Trzeba przejrzeć schematy elektryczne skąd dostaje prąd, sprawdź ewentualnie bezpieczniki.
www.pro-choice.pl
Najlepsze ceny dla forumowiczów na oleje Motul, Millers, Valvoline i wszystkie części eksploatacyjne.
GG 347504 ,
tel 663 962 604 setki zadowolonych klientów-zapraszamy
andrzej0205
Posty: 4
Rejestracja: 22 paź 2015, o 09:28
Samochód: Superb I
Silnik: 1.8 AWT (150KM)
Lokalizacja: Wrexham

Re: Czujnik biegu wstecznego

Post autor: andrzej0205 »

PRO-CHOICE dzieki za podpowiedz. Bezpieczniki sprawdzalem od razu, a co do schematu do dalsza walka. Nie chce mi sie juz z tym walczyc bo jutro musze zrobic badania techniczne. Jutro rano jade do elektronika i bedzie po bólu. Dziękuje wszystkim za podpowiedzi. :D
ODPOWIEDZ