Termin oczekiwania na SIII

Opinie, pytania i porady dotyczące zakupu Superba
Regulamin forum
1. Temat musi zaczynać się od [S1] lub [S2], a treść powinna być taka sama jak ta występująca w cenniku lub konfiguratorze, np. "[S2] Przygotowanie pod telefon GSM I"
2. Jeden wątek powinien dotyczyć jednej opcji wyposażenia dostępnej w cenniku lub konfiguratorze.
komoornik
Posty: 1040
Rejestracja: 26 lut 2012, o 23:24
Samochód: Superb III Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 1.5TSI DADA (150KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: komoornik »

Tinmar777 pisze: 24 kwie 2024, o 08:51
komoornik pisze:
Tinmar777 pisze: 24 kwie 2024, o 07:02 Czyli rozumiem, że są 2 opcje:

1) odbieram samochód i jadę do SKP po zaświadczenie, które przekazuje dilerowi do wyrobienia twardego dowodu i wpisania do niego haka - dopóki nie dostanę twardego dowodu, nie mogę korzystać z haka

2) proszę dilera, żeby przed wydaniem dokumentów do rejestracji pojechał do SKP po zaświadczenie i potem zarejestrował samochód dołączając je do dokumentów, tak aby w miękkim dowodzie był już hak - mogę korzystać z haka od daty odbioru auta.

To wszystko dotyczy Volkswagen Leasing.
Czy mam rację?
Tak by wychodziło. A dealer nierzadko ma SKP u siebie.

Więc ciśnij o to sprzedawcę ;)
Ok, ale tak sobie myślę - jak sprzedawca ma zdobyć zaświadczenie z SKP mając niezarejestrowany samochód (czyli bez dowodu nawet miękkiego) i nie mogąc nim dojechać do SKP?
No to fakt, czyli zostaje opcja nr 1 :roll:
Awatar użytkownika
orlik
Doradca
Posty: 2986
Rejestracja: 16 lis 2016, o 22:04
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Aktualnie: 450/550
Lokalizacja: RZ

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: orlik »

Potwierdzam. Ja już miałem twardy dowód i nie miałem wbitego haka, bo nawet nie myślałem, że może nie być skoro fabrycznie auto go miało.
Musiałem jechać na stację kontroli pojazdów, dostałem zaświadczenie i wbicie w dowód.
Bosman78
Posty: 105
Rejestracja: 11 sty 2024, o 18:56
Samochód: Superb III combi Facelift
Rocznik: 2024
Silnik: 2.0TSI (190KM)

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: Bosman78 »

Update. Rozmawialem z dealerem, moj superb juz wyprodukowany ale nie wiedziec czemu caly czas czeka na wydanie przez fabryke czyli na placu fabrycznym i w zasadzie nie ma juz szans na odbiór w kwietniu. To tak informacyjnie jakby ktos planowal wyjazd na majowke
komoornik
Posty: 1040
Rejestracja: 26 lut 2012, o 23:24
Samochód: Superb III Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 1.5TSI DADA (150KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: komoornik »

Czyli pewnie jakieś braki komponentu 😉
Bosman78
Posty: 105
Rejestracja: 11 sty 2024, o 18:56
Samochód: Superb III combi Facelift
Rocznik: 2024
Silnik: 2.0TSI (190KM)

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: Bosman78 »

komoornik pisze: 24 kwie 2024, o 14:06 Czyli pewnie jakieś braki komponentu 😉
No ale ja golasa wziąlem :-)
Bobofrut
Posty: 94
Rejestracja: 16 sty 2024, o 13:48
Samochód: Superb III combi Facelift
Rocznik: 2024
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Imię: Pjoter
Lokalizacja: Opole

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: Bobofrut »

komoornik pisze: 24 kwie 2024, o 14:06 Czyli pewnie jakieś braki komponentu 😉
Jak może być brak komponentu skoro auto jest wyprodukowane i czeka na transport na placu?
Awatar użytkownika
rowerek
Posty: 714
Rejestracja: 13 cze 2010, o 09:41
Samochód: Superb III
Silnik: 1.8TSI CJSA (180KM)
Lokalizacja: Poznań

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: rowerek »

Kolega nowy, to nie pamięta jak w pandemii były egzemplarze, które kilka miesięcy czekały na różnych placach na brakujące podzespoły. VAG na tę okazję nawet przecież jakieś lotnisko od aeroklubu wynajmował przez jakiś czas Nie będą przecież linii zatrzymywać, żeby jakiś brakujący podzespół zamontować. Robią bez niego, a potem domontują na placu.

Wysłane z mojego SM-S906B przy użyciu Tapatalka

West
Posty: 189
Rejestracja: 30 lis 2016, o 11:03
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (220KM)
Lokalizacja: Wawa

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: West »

Taaa i była kamerka skierowana na ten plac i udostępniona w sieci by sobie ludzie mogli oglądać jak sytuacja czy przybywa samochodów czy ubywa... to były czasy

Wysłane z mojego Amsttad CPC 464 przy użyciu Tapatalka

Bosman78
Posty: 105
Rejestracja: 11 sty 2024, o 18:56
Samochód: Superb III combi Facelift
Rocznik: 2024
Silnik: 2.0TSI (190KM)

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: Bosman78 »

Nie no wiadomo, ze kiedys bylo gorzej....ale jeszcze kiedyś kiedyś to auta były na przepłaty :-) placiło sie i czekało kilka lat... wiec patrzmy w przyszłość.... jak np. Wyglada organizacja produkcji w Chinach
Bobofrut
Posty: 94
Rejestracja: 16 sty 2024, o 13:48
Samochód: Superb III combi Facelift
Rocznik: 2024
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Imię: Pjoter
Lokalizacja: Opole

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: Bobofrut »

rowerek pisze: 24 kwie 2024, o 15:16 Kolega nowy, to nie pamięta jak w pandemii były egzemplarze, które kilka miesięcy czekały na różnych placach na brakujące podzespoły. VAG na tę okazję nawet przecież jakieś lotnisko od aeroklubu wynajmował przez jakiś czas Obrazek Nie będą przecież linii zatrzymywać, żeby jakiś brakujący podzespół zamontować. Robią bez niego, a potem domontują na placu.

Wysłane z mojego SM-S906B przy użyciu Tapatalka
Aaaaa, że w ten sposób
Awatar użytkownika
rowerek
Posty: 714
Rejestracja: 13 cze 2010, o 09:41
Samochód: Superb III
Silnik: 1.8TSI CJSA (180KM)
Lokalizacja: Poznań

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: rowerek »

Na delikatne usprawiedliwienie vaga, to oni mają/mieli fabrykę wiązek elektrycznych na Ukrainie. Po wybuchu wojny całą produkcję musieli przenieść do innych krajów i postawić nową fabrykę. Nie wiem, czy ten proces się już zakończył, ale to może mieć wpływ na chwilowe problemy z dostępnością pewnych części.

Wysłane z mojego SM-S906B przy użyciu Tapatalka

Bobofrut
Posty: 94
Rejestracja: 16 sty 2024, o 13:48
Samochód: Superb III combi Facelift
Rocznik: 2024
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Imię: Pjoter
Lokalizacja: Opole

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: Bobofrut »

Bosman78 pisze: 24 kwie 2024, o 12:35 Update. Rozmawialem z dealerem, moj superb juz wyprodukowany ale nie wiedziec czemu caly czas czeka na wydanie przez fabryke czyli na placu fabrycznym i w zasadzie nie ma juz szans na odbiór w kwietniu. To tak informacyjnie jakby ktos planowal wyjazd na majowke
No to i ja dołożę świeżych informacji. Auto dzisiaj wjechało do salonu. Odbiór we wtorek 8-) jeśli nie będzie żadnych perturbacji z mojej strony :lol:
yogibabu
Posty: 356
Rejestracja: 11 sie 2022, o 18:54
Samochód: Inny
Rocznik: 2019
Silnik: 2.0TDI (190KM)

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: yogibabu »

rowerek pisze:Na delikatne usprawiedliwienie vaga, to oni mają/mieli fabrykę wiązek elektrycznych na Ukrainie. Po wybuchu wojny całą produkcję musieli przenieść do innych krajów i postawić nową fabrykę. Nie wiem, czy ten proces się już zakończył, ale to może mieć wpływ na chwilowe problemy z dostępnością pewnych części.

Wysłane z mojego SM-S906B przy użyciu Tapatalka
Dla vaga wiązki produkowane są między innymi w Polsce od wielu lat.
Już nie kurak....
Awatar użytkownika
rowerek
Posty: 714
Rejestracja: 13 cze 2010, o 09:41
Samochód: Superb III
Silnik: 1.8TSI CJSA (180KM)
Lokalizacja: Poznań

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: rowerek »

Widocznie w ilościach niewystarczających dla całej produkcji. Większa część była produkowana na Ukrainie. Przez wojnę cała fabryka VW w Poznaniu stanęła na pewien czas, bo właśnie wiązki nie dojechały.

Wysłane z mojego SM-S906B przy użyciu Tapatalka


Bosman78
Posty: 105
Rejestracja: 11 sty 2024, o 18:56
Samochód: Superb III combi Facelift
Rocznik: 2024
Silnik: 2.0TSI (190KM)

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: Bosman78 »

Bobofrut pisze: 24 kwie 2024, o 17:06
Bosman78 pisze: 24 kwie 2024, o 12:35 Update. Rozmawialem z dealerem, moj superb juz wyprodukowany ale nie wiedziec czemu caly czas czeka na wydanie przez fabryke czyli na placu fabrycznym i w zasadzie nie ma juz szans na odbiór w kwietniu. To tak informacyjnie jakby ktos planowal wyjazd na majowke
No to i ja dołożę świeżych informacji. Auto dzisiaj wjechało do salonu. Odbiór we wtorek 8-) jeśli nie będzie żadnych perturbacji z mojej strony :lol:
Nie przewidywalne są scieżki produkcji skody...jak dobrze pamietam Twoj był wyprodukowany po moim, ktory nie wyjechał jeszcze z fabryki podczas gdy Twoj juz do odbioru...a to tej sam Dealer :mrgreen:
ODPOWIEDZ