Otwarcie na kluczyku - włączenie zapłonu POMOCY !

Superb-elegance
Posty: 12
Rejestracja: 20 sty 2013, o 13:21
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Adam
Lokalizacja: Śląsk

Otwarcie na kluczyku - włączenie zapłonu POMOCY !

Post autor: Superb-elegance »

Cześć. Od wczoraj mam mały problem, ponieważ syn bawił się kluczykiem z S2, nacisnął kilkukrotnie przycisk ktwierania, aby się pobawić domykaniem szyb. Nagle zauważyłem, że dzieje się coś dziwnego, a polega to na tym iż jak jest zmrok i czujnik zmierzchu wykryje zmierzch, włącza funkcję doświetlania jak idę do samochodu ( wiem że to można wyłączyć), ale do czego zmierzam, gdy zapalają się lampy, włącza się również licznik ale nie tylko ten malutki ekran , a całe zegary robią reset i zapala się zapłon ( wtedy też piknie 3 razy, albo raz (na filmiku słychać i widać), i po 10 sekundach jak przestają świecić lampy przednie licznik też się wyłączy. Poniżej link do youube , nagrałem sytuacje. W przypadku, gdy wyłączę funkcję doświetlaania, albo gdy poprostu jest jasno, lapmy wiadomo się nie włączą, i ten licznik wraz z zapłonem też nie. nie wiem czy ma to coś wspólnego z tym że młody bawił się kluczykiem, czy tez nie zauważyłem wcześniej tego.
Ps. nie wiem czy to ważne, ale od tego momentu jak zapalam samochód, zaczyna mi się cały czas świecić esp i ciśnnienie w oponach, i jak przejade 100 metrów, to to gaśnie. Dodatkowo jak wyłączam samochod w garażu, gdy przyjadę, w sensie jak przekręcę stacyjkę aby wyłączyć bez wyjmowania kluczyków, to wiiadomo licznik się wyłącza, ale po chwli znow taki samo robi reset jak przy tych światłach, chyba że od razujak przyjadę, wyłączę światła, ale nie robię tego, ponieważ korzystam z funkcji auto.

Odwdzięczę się za pomocne porady !
moje email. adamszymaniec93@gmail.com

LINK do FILMU https://www.youtube.com/watch?v=VnXaJt7nR-g
Awatar użytkownika
marcin wroclaw
Posty: 1975
Rejestracja: 3 sty 2014, o 16:24
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Wrocław

Re: Otwarcie na kluczyku - włączenie zapłonu POMOCY !

Post autor: marcin wroclaw »

Nawet jak to nie przez zabawe pilotem, to nie wyprowadzaj syna z błędu ... niech ma ku przestrodze ;)

A czasem nie myles samochodu w sobote? Moze cos sie pozalewalo woda i wariuje. Mi kiedys ze dwa razy zwariowal potencjometr od radia i z 10 razy przekazniki od otwierania szyb. Ponadto ostatnio cos wariowal centralny, więc może skoda tak ma, albo moja sie sypie ;)
P.s. film nie bangla
Marcin
Obrazek
Awatar użytkownika
kamracik
Zasłużony
Posty: 7444
Rejestracja: 10 paź 2014, o 10:52
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Łódź

Re: Otwarcie na kluczyku - włączenie zapłonu POMOCY !

Post autor: kamracik »

Raczej na pewno nie jest to normalne, aby włączał zapłon z CH czy LH. Pewnie moduł komputera głupieje. Może być tak jak Marcin pisze, że się zalał albo coś. Możesz spróbować go zrestartować przez odłączenie akumulatora.
Awatar użytkownika
Mej
Posty: 780
Rejestracja: 8 gru 2013, o 12:10
Samochód: Superb II combi 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Piotr

Re: Otwarcie na kluczyku - włączenie zapłonu POMOCY !

Post autor: Mej »

Superb-elegance - absolutnie niczego nie restartuj.

Najpierw KONIECZNIE odczytaj pamięć usterek "tak jak jest" !!

Odłączenie aku może (choć wątpię) doraźnie rozwiązać (lub bardziej skomplikować...) problem ale też dopisać "przypadkowe" błędy znacząco utrudniające skuteczną/celną analizę powodów awarii.
Pozdrawiam.
ODPOWIEDZ