Klika zapytań !

Kevin
Posty: 39
Rejestracja: 6 maja 2014, o 23:22
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: Podaj lokalizację

Klika zapytań !

Post autor: Kevin »

Witam wszystkich czytających !

1. Podczas jazdy na niedużym łuku przy prędkości 100-110 km/h zaczyna dziwnie bujać, rzucać samochodem ... Objaw można by porównać do zmieniania pasów ruchu na niedużych koleinach lub jak byśmy co chwilę mocniej dokręcali w którąś stronę kierownicę ! Natomiast na mniejszym łuku przy tej samej prędkości tego raczej nie zauważyłem ...

2. Czy lekko już wybita ( czy jak to się określa ) górna poduszka pod skrzynią może powodować dziwne wibracje i zmieniać dźwięk silnika przy obrotach rzędu 1400 - 1600 ... ( wrażenie jest jak by coś dodatkowe wpadało w rezonans ...
Awatar użytkownika
sjak
Posty: 2521
Rejestracja: 20 sie 2011, o 14:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 240 KM, 350 Nm
Imię: Sławek
Lokalizacja: Ryki lubelskie
Kontakt:

Re: Klika zapytań !

Post autor: sjak »

Ad1 - a co się dzieje poza tym zakresem w górę?
Ad2 - wiele rzeczy może dać taki efekt, wybita poduszka również jak najbardziej. Choć bardziej bym szukał powiązania tych 2 objawów.
Kevin
Posty: 39
Rejestracja: 6 maja 2014, o 23:22
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: Podaj lokalizację

Re: Klika zapytań !

Post autor: Kevin »

Niestety 99% jazdy jest po mieście wiec ciężko mi to sprawdzić.... Zresztą zauważyłem to 3 dni temu po raz pierwszy ( albo wcześniej nie zwróciłem uwagi na to ale to raczej niemożliwe ... )
Mam wrażenie że na mniejszych łukach tego nie ma albo jest w dużo mniejszym stopniu i może być nie wyczuwalne dla mnie ..
Na ślimakach przy prędkościach rzędu 50-60 km/h tego nie odczuwam. A przy jeździe na wprost nawet przy prędkościach 130-150 nic nie odczuwam ... samochód jedzie prościutko ...
rezon
Posty: 3475
Rejestracja: 10 lip 2012, o 10:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 220KM 440Nm
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Klika zapytań !

Post autor: rezon »

jaki masz przebieg? Może już amorki są wypracowane....
Był S2 1,8TSI 4x4 2012 Obrazek
ODPOWIEDZ