Pierwszy przegląd - 30 000 km ...

Awatar użytkownika
PLaSTI
Posty: 609
Rejestracja: 17 sie 2014, o 08:57
Samochód: Superb III combi
Silnik: 1.6TDI (120KM)
Aktualnie: DSG 6 SCR
Imię: Paweł
Lokalizacja: P o z n a ń /Wroc/Leg/JGóra/Lubin
Kontakt:

Pierwszy przegląd - 30 000 km ...

Post autor: PLaSTI »

No to jestem PO....

Juz miałem mówić w serwisie , że 1 x w życiu nie mam uwag do auta na 1 przeglądzie, ale kilka dni wcześniej zaczął mi trzeszczeć/strzelać środkowy słupek/drzwi od strony kierowcy ...

Usterkę oczywiście naprawiono , poprzez regulację/dociągnięcie drzwi kierowcy, teraz zeby zamknac musze "pizgac" jak drzwiami do obory .. nie podoba mi sie TO....

Mial to ktos ? nie ma innej metody?

Druga sprawa
Olej ... teraz czuje różnicę, przezd przeglądem faktycznie jezdzilem chyba na wodzie, teraz z nowym olejem i jak dopilnowalem aby go nalali na MAX silnika prawie nie slychac .... I znaczaco mniej pali !!!

Juz jestem przekonany ze przeglady co 30 000km sa zle i wplywaja niekorzystnie na auto....
Tym bardziej ze najwiekszym zaskoczeniem bylo ze mialem URWANY jakis lacznik w przednim zawieszeniu po stronie kierowcy, co obiawialo sie przy przejezdzaniu przez dziure czy wyboje uderzeniem jak stalowym mlotem w blache....
Auto nie sciagalo ani nic wiec , nie zauwazylem
Wesoło nie?

Poza tym oczywiscie serwis musial cos spieprzyc.....
nie zauwazylem przy odbiorze, ale wywalal alarm Systemu Aut parkowania i cofania, po ponownym podlaczeniu do komputera , wykazalo walniety 1 czujnik....
Ja nie wiem ze zawsze musza cos popsuc, i teraz musze jezdzic bez , bo trzeba zamowic i polakierowac ....

Pomine fakt ze zapomnialem ze NIE NALEZY i kazalem umyc auto, oczywiscie te "pawiany" tak umyly auto, ze wygladalo gorzej niz przed myciem ....
a wszystkie chromy i powiecrzchnie wewnatrz , ktore mam zawsze wypolerowane, upackane byly jakas matowa zaschnieta mazią. Pewnie ktos je "przelecial" jakas brudna szmata od mycia podlogi.... Myslalem ze mnie szlag trafi ...
Nigdy wiecej ....

Ja sie pytam po co oni myja te auta
SIII Kombi -2017 - 2.0TDI 190KM DSG 6 SCR Style + Fresh + Canton Sound System + Amundsen - Silver Business
Elegance

Re: Pierwszy przegląd - 30 000 km ...

Post autor: Elegance »

:lol: "Szefuniu na błysk będzie! " :mrgreen:
Elegance

Re: Pierwszy przegląd - 30 000 km ...

Post autor: Elegance »

Jak ja jadę do serwisu to zawsze czystym, a i tak im stanowczo zabraniam "mycia"
rezon
Posty: 3475
Rejestracja: 10 lip 2012, o 10:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 220KM 440Nm
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Pierwszy przegląd - 30 000 km ...

Post autor: rezon »

PLaSTI pisze:No to jestem PO....

Juz miałem mówić w serwisie , że 1 x w życiu nie mam uwag do auta na 1 przeglądzie, ale kilka dni wcześniej zaczął mi trzeszczeć/strzelać środkowy słupek/drzwi od strony kierowcy ...
...
Jesteś pewny, że nie trzeszczały uszczelki? Miałem tak w O2. Też regulacje drzwi, a chyba za trzecim razem okazało się, że wystarczy przelecieć uszczelki olejem silikonowym i stała się cisza ;)
Był S2 1,8TSI 4x4 2012 Obrazek
ik26
Posty: 213
Rejestracja: 19 wrz 2013, o 11:33
Samochód: Superb II
Silnik: 1.4TSI CAXC (125KM)
Lokalizacja: Małopolska

Re: Pierwszy przegląd - 30 000 km ...

Post autor: ik26 »

Jeśli chodzi o uszczelki to mnie przy pierwszym przeglądzie stanowczo odradzali olej silikonowy który stosowałem. Proponowali jakiś ich środek do uszczelek. Ze niby odpowiedni .chyba że o kasę chodzi
Awatar użytkownika
PLaSTI
Posty: 609
Rejestracja: 17 sie 2014, o 08:57
Samochód: Superb III combi
Silnik: 1.6TDI (120KM)
Aktualnie: DSG 6 SCR
Imię: Paweł
Lokalizacja: P o z n a ń /Wroc/Leg/JGóra/Lubin
Kontakt:

Re: Pierwszy przegląd - 30 000 km ...

Post autor: PLaSTI »

rezon pisze:
PLaSTI pisze:No to jestem PO....

Juz miałem mówić w serwisie , że 1 x w życiu nie mam uwag do auta na 1 przeglądzie, ale kilka dni wcześniej zaczął mi trzeszczeć/strzelać środkowy słupek/drzwi od strony kierowcy ...
...
Jesteś pewny, że nie trzeszczały uszczelki? Miałem tak w O2. Też regulacje drzwi, a chyba za trzecim razem okazało się, że wystarczy przelecieć uszczelki olejem silikonowym i stała się cisza ;)
No w sumie na to nie wpadlem ...
Moglem faktycznie posmarowac i nic nie mowic

Teraz sie nie dowiem ...
ale trzeszczalo przy lewym uchu jakby slupek trzeszczal
SIII Kombi -2017 - 2.0TDI 190KM DSG 6 SCR Style + Fresh + Canton Sound System + Amundsen - Silver Business
jan6a
Posty: 293
Rejestracja: 30 paź 2012, o 08:23
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TSI (200KM)
Imię: Jan
Lokalizacja: Katowice

Re: Pierwszy przegląd - 30 000 km ...

Post autor: jan6a »

To trzeszczy zamek ale faktycznie odgłos jest taki jakby trzeszczał plastikowy słupek.
Elegance

Re: Pierwszy przegląd - 30 000 km ...

Post autor: Elegance »

Mi w serwisie Nissana geniusze zła na skargę, że po naprawie (tak, to ta 30k :lol: ) wszystkie drzwi chodzą ciężej (nie zamykają się za pierwszym razem) posmarowali wszystko, łącznie z siłownikami! jakimś białym brudem. To była chyba pasta do zębów. Zaschło i nie można doczyścić.
Awatar użytkownika
marcin wroclaw
Posty: 1975
Rejestracja: 3 sty 2014, o 16:24
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Wrocław

Re: Pierwszy przegląd - 30 000 km ...

Post autor: marcin wroclaw »

U mnie tez okresowo skrzypi, cos jak by brak sztywnosci karoserii. Smarowalem olejem silikonowym i nic. Widzę, ze ma to związek z temperatura otoczenia, tj. W zimie nie skrzypi, powyżej 30 °C nie skrzypi, tak przy ok 15-20°C skrzypi najbardziej. Jest to wkurwiajac!@#$ szczególnie teraz, kiedy mam wypucowany samochod, zero rupieci w środku i nic mi nie stuka podczas jazdy. .. poza skrzypieniem.
Marcin
Obrazek
Awatar użytkownika
Camillinhio
Posty: 5897
Rejestracja: 8 wrz 2013, o 09:56
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: Wrocław

Re: Pierwszy przegląd - 30 000 km ...

Post autor: Camillinhio »

Skrzypi z żalu, że to kombi ;) Ja w sedanie nie słyszałem, chyba że się już przyzwyczaiłem.
Obrazek
Awatar użytkownika
PLaSTI
Posty: 609
Rejestracja: 17 sie 2014, o 08:57
Samochód: Superb III combi
Silnik: 1.6TDI (120KM)
Aktualnie: DSG 6 SCR
Imię: Paweł
Lokalizacja: P o z n a ń /Wroc/Leg/JGóra/Lubin
Kontakt:

Re: Pierwszy przegląd - 30 000 km ...

Post autor: PLaSTI »

Camillinhio pisze:Skrzypi z żalu, że to kombi ;) Ja w sedanie nie słyszałem, chyba że się już przyzwyczaiłem.
To nie sprawa KOMBI bo to kwestia przednich drzwi kierowcy.... Ale to prawda, "niektórzy" nie słyszą...
W każdym razie, Pan znał problem bardzo dobrze, więc musi być częsty, jednak bardzo nie podoba mi się sposób "naprawy"... żebym aż TAK musiał trzaskać drzwiami...

Pomijam fakt , że i tak te drzwi w porównaniu do Passka czy Mondeo zamykaja sie jak drzwi od stodoły ... Jakos tak glosno i twardo .... w AUDI to jakby puchowe poduszki wszedzie byly
To kwestia uszczelek? Czy cuś?
SIII Kombi -2017 - 2.0TDI 190KM DSG 6 SCR Style + Fresh + Canton Sound System + Amundsen - Silver Business
Elegance

Re: Pierwszy przegląd - 30 000 km ...

Post autor: Elegance »

Jak dla mnie te drzwi są lepsze niz w Mondeo.
Awatar użytkownika
PLaSTI
Posty: 609
Rejestracja: 17 sie 2014, o 08:57
Samochód: Superb III combi
Silnik: 1.6TDI (120KM)
Aktualnie: DSG 6 SCR
Imię: Paweł
Lokalizacja: P o z n a ń /Wroc/Leg/JGóra/Lubin
Kontakt:

Re: Pierwszy przegląd - 30 000 km ...

Post autor: PLaSTI »

Elegance pisze:Jak dla mnie te drzwi są lepsze niz w Mondeo.
Następny "głuchy" :lol:

Proponuje wycieczke do salony FORDa i trzaśnięcie sobie drzwiami kierowcy ....
Poczujesz ...
A jeszcze bardziej w Passku czy Audi
SIII Kombi -2017 - 2.0TDI 190KM DSG 6 SCR Style + Fresh + Canton Sound System + Amundsen - Silver Business
Elegance

Re: Pierwszy przegląd - 30 000 km ...

Post autor: Elegance »

No właśnie nie, w Mondeo podczas szarpniecia klamki było takie głośne skrzypnięcie, a tu jest cicho.
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Pierwszy przegląd - 30 000 km ...

Post autor: szms »

Moim zdaniem drzwi są porównywalne, ale lepszy "klank" jest w SII, aczkolwiek nowe Mondeo już ma przyjemniejszy

Plasti, musisz zakładać stopery jak zbliżasz się do Superba :mrgreen:
ODPOWIEDZ