Zalany modul komfortu, teraz problem z elektryka

djmakz
Posty: 1
Rejestracja: 3 lip 2015, o 21:33
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AVB (100KM)
Lokalizacja: Walia

Zalany modul komfortu, teraz problem z elektryka

Post autor: djmakz »

Witajcie,
nie uzywalem autka przez jakis czas (no powiedzmy dluzszy) i niestety wyglada na to, ze uszczelka pod filtrem kabinowym puscila wode. Ten problem juz CHYBA mam za soba. Auto wysuszone. Niestety modul komfortu i cala elektryka z nim zwiazana skorodowala. Pomyslalem, ze najlatwiej bedzie wymienic modul, bo woda dostala sie calkiem do srodka tego modulu. Wymiana poszla w miare sprawnie, niestety auto go nie rozpoznalo. Dopiero wtedy wyczytalem, ze przed wymiana modulu trzeba gdzies ustawic w komputerze, ze modul idzie do wymiany. Ja tego nie zrobilem. Malo tego, korozja daje w znaki i jeden z kabelkow mi sie odczepil, teraz nie moge go podpiac z powrotem bo nie mam pojecia jak wyciagnac pin.
Obrazek
Obrazek
W okolicy szukam jakiegos elektryka, ktory ma pojecie o samochodach VAG, ale niestety jak dotad bez rezultatu. Kontynuuje wiec proby samotnie. Podczas podlaczenia do VAG-COM pokazuje bledy modulu komfortu a podczas proby polaczenia z kontrolerem 46 w ogole sie nie laczy. Przeczyscilem teraz wszystkie lacza jakims sprayem wiec nie wyglada to juz tak strasznie. Wciaz jednak w ogole nie dziala. Mysle, ze najwiekszym problemem na razie jest zlacze 1J0962623, port 23. Jest w srodku pin, ale nie moge do niego podlaczyc kabla ani nie moge go wyciagnac. Wedle internetu, to jest uziemienie :D wiec nie powinienem byc zaskoczony, ze nie moge sie z modulem polaczyc.
Czy ktos wie, jak wyciagnac ten pin lub czego szukac jako zamiennik? Czy rzeczywiscie najpierw nalezy komputer przygotowac na zmiane modulu? Czy da sie to zrobic przez vag-com 409.1? Zrozumialem tez, ze nowy modul (jesli stary nie zadziala), musi byc zaprogramowany na ilosc elektrycznych szyb itp. Czy ktos wie, jak to zrobic i ponownie, czy da sie to zrobic przez vag-com?
Dzieki za jakakolwiek pomoc.
Manik9
Posty: 1
Rejestracja: 2 sie 2015, o 19:07
Samochód: Superb I
Silnik: 1.8 AWT (150KM)

Re: Zalany modul komfortu, teraz problem z elektryka

Post autor: Manik9 »

Zrób porządny przegląd. Jak mieszkach we Wrocławiu lub w okolicach to w Mysłowicach działa Jacek Flis - http://autowarsztat.pl/. Sprawdzony mechanik. Siedzibę ma przy ul. Batorego 2. Wielkim plusem jest, że ma nowoczesne narzędzia diagnostyczne.
Awatar użytkownika
whity
Posty: 14835
Rejestracja: 23 sty 2015, o 16:53
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 333km / 703nm
Lokalizacja: MS

Re: Zalany modul komfortu, teraz problem z elektryka

Post autor: whity »

Faktycznie blisko
Nie bójcie się być premium.

#stayPremium :)
Elegance

Re: Zalany modul komfortu, teraz problem z elektryka

Post autor: Elegance »

Kolejny bot
ODPOWIEDZ