ustawienie klapy bagażnika sedan

Awatar użytkownika
piiiotrek
Posty: 82
Rejestracja: 18 lis 2012, o 16:16
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI BZB (160KM)
Lokalizacja: Świnoujście

ustawienie klapy bagażnika sedan

Post autor: piiiotrek »

Takie pytanko: czy klapę bagażnika da się jakoś regulować? mam nierówne prześwity lewa względem prawej strony i nie wiem czy da radę zrobić to samemu czy pchać się do serwisu? i przy okazji drugie pytanie: jak zdemontować tylny zderzak w sedanie?
Dla wielu to tylko piłka nożna, dla mnie - sens życia.
paulus60
Posty: 565
Rejestracja: 12 wrz 2012, o 13:07
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: ustawienie klapy bagażnika sedan

Post autor: paulus60 »

U mnie też tak jest (jakieś 2,5 mm różnicy), mimo że auto nie bite. Właśnie przy najbliższym serwisie klimy chcę podjechać też na blacharnię - lakiernię w moim ASO by to ustawili. Trzeba chyba zdjąć te plastikowe osłony przegubów, w których klapa się "łamie" i tam są wkręty torx, ale te z 12 ząbkami. Pewności nie mam, nie chcę grzebać sam i dlatego jadę do serwisu.
Na tym zdjęciu za bardzo nie widać, ale gdy się przyjrzeć, to z lewej strony jest większy odstęp.

Klik na zdjęcie - otworzy się w pełnym rozmiarze.
Obrazek
Awatar użytkownika
piiiotrek
Posty: 82
Rejestracja: 18 lis 2012, o 16:16
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI BZB (160KM)
Lokalizacja: Świnoujście

Re: ustawienie klapy bagażnika sedan

Post autor: piiiotrek »

ja nie wiem czy miałem tak od nowości czy to efekt ostatniego najechania mi w tył przez jakąś kobietę.. ale np. w miejscu gdzie klapa łączy się z szybą to po prawej stronie mogę wsadzić więcej palucha niż po lewej.. i pomiędzy małymi lampami a dużymi z prawej strony też jest większa różnica, ale sporo większa niż u Ciebie.. ja na razie spróbuję to wyregulować sam, a jak nie to oddaję do ASO i będzie ubezpieczalnia bulić :P tylko właśnie uderzenie było bardzo delikatne i nie wiem czy aż tak mogło się to rozregulować od takiego puknięcia :P
Dla wielu to tylko piłka nożna, dla mnie - sens życia.
ODPOWIEDZ