Czujnik temperatury oleju CFBG

__atomek__
Posty: 741
Rejestracja: 5 mar 2012, o 07:19
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Lokalizacja: Śląsk

Czujnik temperatury oleju CFBG

Post autor: __atomek__ »

Witam,
Chyba padł mi czujnik temperatury oleju, ponieważ na MAXI wyświetla sie komunikat: Czujnik Oleju Serwis i nie mam wskazań temperatury oleju.
Pytanie:
1. Czy czujnik temperatury jest zintegrowany z czujnikiem poziomu?, a jeżeli tak to jak go najłatwiej sprawdzić tzn zasymulować, aby sie upewnić że to czujnik a nie wiązka?
2. Jeżeli jest oddzielnie z czujnikiem poziomu to gdzie go znajdę i jak go sprawdzić?
Pozdrawiam:
Tomek
jarkow
Posty: 469
Rejestracja: 3 maja 2013, o 20:51
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Imię: Jarek
Lokalizacja: Ostrowiec Św

Re: Czujnik temperatury oleju CFBG

Post autor: jarkow »

1. Tak, jest razem, zintegrowany. Umieszczony jest w dolnej części miski olejowej, dostępny od dołu. Samego czujnika nie odkręcisz bez spuszczenia oleju. Do czujnika idą 3 przewody, zakończone wtyczką. Brązowy - masa, czarno/czerwony - +12V, szaro/żółty - do zestawu wskaźników. Zacząłbym od wypięcia wtyczki od czujnika, oczyszczenia styków - często to jest przyczyną braku wskazań.
__atomek__
Posty: 741
Rejestracja: 5 mar 2012, o 07:19
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Lokalizacja: Śląsk

Re: Czujnik temperatury oleju CFBG

Post autor: __atomek__ »

Dzięki, czyli tym szaro żółtym idzie zarówno temperatura jak i poziom. Ja z poziomem problemu nie mam tylko z temperaturą i chyba nie dam razy zasymulować tylko wskanazia temperatury, aby sprawdzić czy na drodze czujnik - licznik jest wszystko ok.
Pozdrawiam:
Tomek
ODPOWIEDZ